V sobotu 3.2.2018, jsme odjížděli značně oslabeni o klíčové hráče na turnaj do Hradce Králové. Čekali na nás dva týmy z Hradce a Nový Bydžov, který nakonec pro marodku nedorazil.

Mountfield I - HC Jičín   15:0

http://www.hcjicin.cz/zapas.asp?ID=186

První utkání proti Mountfieldu I, jsme čekali větší tlak na naši bránu, "ale ten nepřišel". Ba naopak, kluci se snažili ze všech sil a postupně jsme si vytvářeli šance, které jsme bohužel nedali a po našich chybách v obraně jsme inkasovali. Ano soupeř byl hokejovější, ale naše "sedmička kluků" se držela a snažila se a v bráně čaroval D.Klíma. Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale nedarovali jsme soupeři nic zadarmo. Proto musím kluky pochválit.

Mountfield II - HC Jičín   15:2

Branky: Mach, Marek.

http://www.hcjicin.cz/zapas.asp?ID=187

Druhý zápas opět s domácími, byl odrazem toho prvního, ale již jsme, alespoň dvě šance proměnili. Opět se v bráně postavil jako betonová zeď D.Klíma a většinu šancí soupeře pochytal. Je s podivem, že tento golman chytá půl roku a hned je oporou ročníku 2009. Dokonce naši kluci ho bránili při dorážkách jak pitbulové. Opět musím pochváli všechny, i když některým docházeli síly a někteří hráli i přes "rýmičku a kašílek", ale všichni si zaslouží pochvalu.

Komentář trenéra: Musím pochválit všechny děti, protože makali, snažili se. Odměnou pro ně bylo, že trenér soupeře je za povedený turnaj vzal do šatny A týmu Mountfieldu na prohlídku, kde viděli jak a co se děje v šatně extraligového celku. Poté jsme nachvíli zkoukli trénink A týmu Mountfieldu a dokonce si někdo i s někým plácnul na chodbě. Měli jsme možnost vidět i samostatné nájezdy Bednáře i jinných hokejistů. To pro našich sedm statečných bylo za odměnu a poté jsme frčeli směr Jičín.

Sestava: Klíma - Marek, Mach, Višňar - Folprecht, Janata, Postolka.

Trenér: Pokorný