Uplynulý víkend byl velmi náročný pro naše borce z přípravky P2009. Hráli totiž v sobotu i v neděli. V sobotu dohrávali turnaj v Novém Městě nad Metují, který byl přesunut z minulého týdne a v neděli jsme zajížděli na turnaj do Vrchlabí.

Sobota 8. prosince 2018 Nové Město nad Metují

Nové Město je nepříliš oblíbená destinace, protože je spojena s dlouhým cestováním a s tím s souvisejícím brzkým ranním vstáváním. A zřejmě to se podepsalo na našem prvním souboji. Ještě nutno podotknout, že turnaj byl vyhlášen na 3+1, takže pouze tři hráči v poli + brankář, což pro nás byla premiéra v této sezoně. Normálně tato kategorie hraje své turnaje tuto sezonu 4+1.

Takže první soupeř nám byly Třebechovice. A jak jsem psal, brzké vstávání se zřejmě podepsalo na Šimovi Berném, který nám začal trošku stávkovat a absolutně nám rozložil hru v druhé trojičce. Výsledkem bylo miniskóre této trojičky v tomto zápase 12-1 pro Třebky a bylo po zápase. Celkové skóre 16-4 pro Třebechovice mrzelo, protože soupeř byl v pohodě hratelný. Škoda.

Branky Jičína: 2x Alex Svoboda, 1x Kuba Mach a Štěpa Veselý

Abychom trošku nakopli hochy z druhé formace, rozhodli se trenéři promixovat sestavu. Rozdělili jsme naše nejzkušenější borce z první trojky Svobodu a Macha a k nim jsme rozházeli mladší borečky (2010) z druhé trojičky, kteří byli po prvním zápase dost otrávení. A tento tah nám dokonale vyšel a naše hra v druhém zápasu byla o 100 % lepší.

Druhým soupeřem nám bylo Nové Město. Pěkné vyrovnané utkání, které jsme nakonec prohráli 9-5, nevadí cenné zkušenosti a hlavně zlepšená hra našeho družstva.

Branky Jičína: 2x Alex Svoboda a Štěpa Veselý, 1x Šimon Berný

Třetím soupeřem nám byl Náchod. Opět pěkný vyrovnaný zápas, kde jsme trošičku zaspali v první třetině, kdy nám soupeř utekl do několika brankového vedení, ale po zbytek zápasu jsme hru vyrovnali a v druhé třetině už začali sázet góly i my. Konečné skóre stejné jako s NM, tedy 9-5 pro soupeře z Náchoda.

Branky Jičína: 2x Štěpa Veselý, 1x Kuba Mach, Alex Svoboda a Dominik Jirků

Pozitivní zjištění z tohoto turnaje bylo, že když jsme rozdělili Alexe Svobodu s Kubou Machem a doplnili je mladšími kluky z 2010, tak to fungovalo velmi dobře. Zkušenější Svoboda s Machem připravovali perfektní příležitosti pro mladší spoluhráče, škoda jen, že mladší spoluhráči spoustu šancí neproměnili. Takový Štěpa Veselý měl na lopatě dalších 5 gólů.

Sestava: Jerie, Mach, Berný, Janata, Svoboda, Veselý Štěpán, Veselý Albert, Jirků, Kalhotka a Folprecht.
Trenéři: Svoboda Filip a Zdeněk Berný

Neděle 9. prosince 2018 Vrchlabí

Opět 4+1 a obava z toho jak kluci zvládnou další porci zápasů druhý den za sebou. Sestavu jsme doplnili dalšími borci z ročníku 2010, abychom mohli hrát na 3 formace.

První zápas nás čekalo domácí Vrchlabí. A trenéry čekalo příjemné překvapení. Kluci hráli absolutně fantasticky. Napadali, vybojovávali puky, které následně předkládali před bránu soupeře svým spoluhráčům, kteří odstřelovali vrchlabskou bránu, snad ze všech pozic. Super. Ohromný tlak, škoda, že jsme z něj nevytěžili více branek. Prvních 10 minut první třetiny soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Po zbytek zápasu se hrála vyrovnaná hra, možná, že jsme měli více ze hry, ale bohužel střílíme málo gólů, ale super zápas! Neskutečná bojovnost od všech. Konečné skóre plichtička 8-8.

Branky Jičína: 4x Alex Svoboda, 2x Kuba Mach, 1x Kuba Řeháček a David Zaplatilek

Druhý zápas jsme šli 10 minut po zápase s domácími, takže další obava z toho, jak kluci vydrží se silami. Čekala náš Jaroměř.

Ta byla v první třetině možná trošičku lepší a dostala se do několika brankového vedení. V druhé třetině se nám podařilo pokrýt dvě Jaroměřské věže, které nám dělili v první třetině největší problémy a pevně jsme vzali zápas do svých rukou. Kluci neskutečnou bojovností celou 2. a 3. třetinu mazali brankový náskok soupeře a v posledním střídaní dokonali dotažení na konečných 7-7. Fakt krásný zápas a asi zatím nejlepší turnaj v dosavadní sezoně. Nezbývá něž smeknout klobouček před všemi našimi hráči, za bojovnost, kterou dneska předvedli. Velkou pochvalu zaslouží gólman Víťa Jerie, který celý víkend předváděl neskutečné věci. Chytal jako velký mazák, rozehrával puky, předváděl semafory pro rodiče v publiku,.. paráda.

Branky Jičína: 2x Alex Svoboda a Kuba Mach, 1x Adam Višňar, Šimon Berný a Štěpa Veselý

Sestava: Jerie, Mach, Berný, Janata, Višňar, Svoboda, Veselý Štěpán, Veselý Albert, Kocourek, Řeháček, Jirků, Zaplatílek, Folprecht a Kalhotka.
Trenéři: Svoboda Filip a Zdeněk Berný

Pozitivní na tomto turnaji bylo, že samotní trenéři byly vykulení z toho, co kluci předvedli a vydrželi hrát celé dva zápasy ve vysokém tempu. I když to nakonec byly remízy, byla to perfektní show našich kluků, kteří si to užili!!!

O víkendu nás čeká poslední turnaj doma v Jičíně v minihokeji a hurá do velkého hokeje :D

Filip Svoboda