Po nepříliš povedeném minulém víkendu jsme zajížděli v neděli do Hradce. Potřebovali jsme si trošičku zpravit náladu po minulém víkendu, který nám příliš nevyšel. V sobotu jsme dostali nařezáno v Náchodě a neděli se nám proti Rodosákům ze Dvora také příliš nevedlo. V cestě nám tentokrát stál domácí Mountfield, což je vždy těžký oříšek. O tom, že hokej v Hradci je trošku o něčem jiném než u nás v Jičíně nemusím psát. S tímto týmem jsme již sehráli jeden zápas na velké hřiště, cca. před 5 týdny, kdy nás Mountfield porazil 14-4.

Na rozbruslení jsme vstupovali s 11 hráči do pole, ale jak již bývá pravidlem, našeho Jiříka Kalhotku před zápasem začalo bolet břicho, takže kluci do první třetiny nastupovali bez něj v 10, oproti početnému hradeckému týmu, kde se jen na střídačce pohybovalo 5 trenérů:D

Po prvních minutách, kdy naši kluci zjistili, že se s Mountfieldem nechá hrát, se odehrála pěkná, vyrovnaná první třetina se šancemi na obě brány. Třetinu jsme prohráli 1-0, kdy jedinou branku domácích proměnil hradecký z trestného nájezdu po faulu Nathana Marka.

Na začátku druhé třetiny si bohužel náš Nathan Mungo Marek natáhl tříslo a téměř celou druhou třetinu jsme odehráli v devíti. Trenér to musel různě kombinovat, podle aktuálních fyzických proporcí našich kluků. Skóre po druhé třetině bylo 3-0, pro domácí Mounfield, ale stále se hrála vyrovnaná partie, bohužel se nám nedařilo prostřelit výborného domácího gólmana. Alex Svoboda se s ním střetl tváří tvář 2x ve druhé třetině, ale na jejich brankáře nevyzrál. David Zaplatílek neproměnil trestný nájezd. Kuba Mach se dokázal také prosadit do koncovky, bohužel bez brankového efektu.

Do třetí třetiny se dal dokupy Jirka Kalhotka, takže jsem opět mohli hrát na kompletní 2 formace. Alex Svoboda šel z obrany do útoku ke svému hokejovému dvojčeti Kubovi Machovi a výsledkem byla nejhezčí akce celého zápasu. Alex po pěkné individuální akci prokličkoval hřiště až za branku domácích, předložil krásnou nahrávku Kubovi a ten bez přípravy krásným příklepem prostřelil domácího brankáře. Konečně. 3-1. Hradec hnedka korigoval na 4-1, ale za chvílí po další krásné akci našeho výborně hrajícího beka Štěpika Veselého, dorážel do prázdné brány Míša Kocourek. 4-2. Na Hradecké střídačce začala být cítit nervozita:D Bohužel v závěru jsme dostali ještě dvě branky, kdy jsme nedokázali pokrýt dorážející hradecké hráče na vlastním brankovišti.

Takže konečná prohra 6-2 s Mounfieldem je sice prohra, ale se vztyčenou hlavou a v žádném případě jsme v HK neudělali ostudu. Kluci odmakali celý zápas, brankář chytal perfektně. Škoda, že se nám nedaří častěji skórovat v malé hradecké hale. Šancí bylo dost.

Mounfield HK – JC 6:2
Branky: Mach, Kocourek

Sestava:
Víťa Jerie - brankář, Alex Svoboa, Bertik Veselý, Štěpik Veselý a David Zaplatílek – obrana, Kuba Mach, Dominik Jirků, Sebik Folprecht, Míša Kocourek, Nathan Marek, Jirka Kalhotka, Mates Janata.

Trenér Filip Svoboda