Tři těžká utkání během pěti dnů sehráli naši mladší žáci. Nejprve o víkendu narazili na Novou Paku a Lomnici, poté ve středu 20.2 hostili v předehrávce HC Turnov. Nezadržitelně se blíží konec nadstavbové části, a tak byl důležitý každý získaný bod, který může v konečném zúčtování rozhodnout o úspěchu či neúspěchu celé sezony.

Do utkání s N. Pakou jsme vlétli jako uragán. Již ve 22 vteřině jsme se ujali vedení a do konce úvodní dvacetiminutovky de facto zápas rozhodli dalšími pěti góly. Druhá a třetí třetina byla v našem podání doslova odfláknutá, ale soupeř se ve zbytku utkání dokázal prosadit pouze 4x a domácí útočníci pečetili dvěma zásahy na konečných 8:4.

To nedělní střetnutí v Lomnici slibovalo jinou podívanou. Nabuzení hosté lačnící odčinit domácí prohru s tímto soupeřem rozehráli velké představení. Předváděli parádní hokej plný pohybu a kombinace. Domácí se téměř nedostali do útočného pásma, a tak v polovině utkání svítilo na světelné tabuli 0:7. Až v čase 37:32 se dočkali domácí fanoušci prvního úspěchu, ale jejich radost "zmrazil" již za 22 vteřin rychlý kontr Jičína. A i když se lomničtí nakonec prosadili ještě 3x, tentokrát to na jičínské kanonýry nestačilo. Sečteno podtrženo: dvanáct "buřtú" v domácí síti a zřejmě nejlepší výkon v této sezoně.

Předehrávka dvanáctého kola proti sobě svedla aktuálně první Turnov s druhým Jičínem. Jičínští borci, kteří nastoupili vlivem neomluvených absencí pouze v deseti hráčích, vůbec nezachytili úvod. Turnovští se velmi snadno dostávali do blízkosti domácí branky. Obrana hrající pod tlakem pouze zbrkle či alibisticky odpalovala puky na modrou čáru, kde je jednoduše sbírali hostující hráči. Naprosto chyběla nahrávka na rozjetého útočníka a tím pádem nebylo mužstvo schopno založit kloudný útok. Hrálo se stylem bum-prásk, nebo sólo jízda s hlavou dole, končící nárazem do bránícího hráče.

Logickým vyústěním tak byla obdržená branka v čase 9:14. Domácí byli očividně zaskočeni vývojem. Ale ani po "gólové facce" se obraz hry nezměnil, a tak přišla druhá, která se v závěrečném ukázala jako rozhodující. Obránce ukázkově zastaví ujíždějícího hráče, ale druhý bek nepokryje dojíždějícího = branka z kategorie laciných. V závěru první třetiny si konečně jičínští vytvořili nějaké šance, ale všechny i dávkou potřebného štěstí pochytal pozorný Kopecký. Druhá třetina branku nepřinesla, i když si obě družstva pár slibných šancí vypracovala. Do závěrečné části jsme vstupovali se snahou vstřelit rychlý kontaktní gól a dostat soupeře pod tlak. V 46 minutě se to podařilo zásluhou Adama Kosiny. Očekávaný tlak se však nedostavil, i když šance na vyrovnání byli a např. střela Košíčka olíznula horní tyč turnovské svatyně. V závěru nás ještě několikrát podržela Mařenka Kovaříková v brance, která kryla několik sršních sólo náletů, ale bohužel se již neprobudil nikdo ze "spících" domácích střelců a zápas jsme ztratili v poměru 1:2.

Závěrečný sumář po třech utkáních je tedy následující: s N. Pakou výborná první třetina, pak uspokojení a odklouzaný závěr. V Lomnici parádní kolektivní výkon, kdy tým fungoval, jako perfektní parta a všichni na ledě odevzdali maximum. Turnov? Návrat do reality. Ve finále to klidně mohl být remízový zápas, ale v naší hře bylo opravdu málo hokejovosti, za kterou bychom si to zasloužili.

HC Jičín- BK N .Paka 8:4 (6:0, 1:2, 1:2) branky: Koudelka 2, Urban 2, Kubíček, Michal, Košíček, Poštolka

HC Lomnice n/P -HC Jičín 4:12 (0:4, 1:4, 3:4) branky: Kosina 4, Michal 4, Vaněk 2, Svoboda Adam, Košíček

HC Jičín- HC Turnov 1931 1:2 (0:2, 0:0,1:0) branka: Kosina

V zápasech nastoupili: Kovaříková, Jerie, Svoboda Petr Glanc, Vernerová, Kosina, Svoboda Adam, Vaněk, Kubíček, Urban, Poštolka, Michal, Koudelka, Svoboda Alex, Košíček, Mach, Dlouhý, Šmíd, Dolejší