Pomalu, ale jistě končí základní část sezóny 2018/2019, Jičín si v této sezóně, zahrál jinou soutěž než Královehradecký kraj, ve kterém získal loni titul, vyměnil za soutěž Libereckého kraje. Nejprve si zajistil účast v play-off a kolo před koncem základní části i prezidentský pohár. Jak hodnotí dosavadní průběh sezóny, a co očekává od vyřazovacích bojů, nám prozradí jičínský univerzál Radek „Balda“ Nový.

Ahoj Radku, nejprve se tě zeptám, jak dlouho trvá tvé působení v dresu Jičína, a jak jsi se do Jičína vůbec dostal?

Ahoj, v Jičíně působím od sezóny 2012/2013, tudíž to je moje sedmá sezóna. Do Jičína mě přivedli bývalí spoluhráči a velcí kamarádi, kteří tu hráli, jmenovitě Jakub Hladík, Lukáš Beneš, Martin Houser, Lukáš Zörkler a Petr Kysela.

Jak by, jsi zhodnotil základní část, ve které jste si zajistili prezidentský pohár?

Po přechodu z Hradeckého kraje, kde jsme získali titul, jsme šli mezi neznámé soupeře. Hned v prvním zápase jsme prohráli po prodloužení s nepříjemnou Lomnicí, to nás trošku posadilo na zadek. Od té doby jsme udělali šňůru výher a usadili se na první příčce, kterou jestli se nemýlím, jsme drželi po celý zbytek základní části a v klidu si pohlídali první místo, i když jsme párkrát prohráli.

Povíš nám něco o celkovém dění v kabině, jak probíhají tréninky nebo jaká je parta, jelikož přišlo několik nových kluků?

Od té doby, co jsem v Jičíně, tu vždycky byla super parta. Je to podle mě, to nejdůležitější v takovéto soutěži a celkově v kolektivním sportu. Rozhoduje to ve finálních fázích sezóny, ať už, to byla baráž nebo následující rok boj o titul. Letos se tým o pár kluků obměnil, přišli hlavně mladší kluci, kteří zapadli skvěle.

Tento víkend jste nehráli, byl čas na odpočinek, jak jsi ho využil ty?

Volný víkend přišel ve vhodnou chvíli, takhle před play-off. Vypustili jsme páru a hlavy od hokeje, zašel jsem s klukama na večeři a na ples. Takže se na hokej zase těšíme a připravíme se na play-off posledním zápasem základní části s Turnovem.

V čem jsou silné stránky Jičína?

Síla v našem týmu je určitě ve vyváženosti kvality hráčů. V každé pětce je střelec, bojovník nebo borec, co u toho přemýšlí. Když se nějaké pětce nedaří, tak zápas dokáže rozhodnout jiná.

Naopak kde vidíš slabiny týmu?

Slabiny bych viděl v morálce a nekoncentrovanosti. Občas vypadneme z rytmu a přijdou nesmyslné chyby a fauly, což nás někdy stojí zápas a v play-off pak takové věci budou mrzet.

Co očekáváš od play-off a jak se na něj těšíš?

Na play-off se těším moc, hrajeme lépe, když o něco jde. Narazíme na Lomnici nebo Turnov. Jsou to silné týmy, které jsou blízko, takže takové malé derby jako s Novou Pakou. Mají dost fanoušků, kteří je vyhecují, takže myslím, že bude super atmosféra.

Je něco, co by, jsi chtěl vzkázat fanouškům?

Fanoušky bych chtěl vyzvat, aby jich přišlo co nejvíce. Potřebujeme Vás slyšet!! A společně všem ukážeme, že jsme jeden velký tým a dotáhneme to zase k poháru!

Děkujeme za rozhovor!

Poslední utkání základní části sehrají hokejisté Jičína v sobotu 9.3. na ledě Turnova. Poté vyzvou jednoho z dvojice Turnov, Lomnice nad Popelkou v PLAY-OFF, které začíná ve středu 13.3. na ledě Jičína.