Další posilou před novou sezónou je obránce Ondřej Hamerský, který přišel do Jičína z druholigového Dvora Králové, měl by tak patřit mezi nejzkušenější a nejstarší hráče současného kádru. Jak se dostal do Jičína a co očekává od této sezóny se dočtete v následujícím rozhovoru.

 

Ahoj Ondro, první otázka je jasná, jak jsi se dostal do Jičína?

Ahoj, do Jičína jsem se nedostal náhodou, již před rokem mi Dan Pletka volal, jestli si nechci jít zahrát do Jičína, že jsem už dost starej na druhou ligu. (úsměv) Letos jsem ukončil svou hráčskou kariéru, myslel jsem, že moje rozhodnutí je definitivní, ale nakonec jsem byl klukama z Jičína přemluven k společném výletu na Moravu, takže jsem nemohl tuto „nabídku“ odmítnout.

V Jičíně máme mladý kádr, koho z týmu již znáš a jak se na působení v Jičíně těšíš?

Jak už jsem říkal pár starších kluků v Jičíně znám velice dobře, například trenéry nebo Vencu Pletku s Kolmičem. Pár mladších kluků znám z Moravy a musím říct, že toho vydrží hodně, pokud to tak bude i na ledě, tak nemám obavy (smích). Musím říct, že už se těším do kabiny!

V kabině bys měl plnit roli nejstaršího a nejzkušenějšího hráče, měli by se na to kluci nějak připravit?

Nejstarší asi budu, nevím, jestli nejzkušenější, ale už mám něco za sebou. Připravit se musím hlavně já, a to na zápisné! Jinak bych rád poznal město a doufám, že budu mít nějaký pěkný flek v kabině, abych na všechny viděl! (smích)

Obránce Ondřej Hamerský

Kde všude jsi nastupoval ve své bohaté kariéře?

S hokejem jsem začínal v Boleslavi, kde jsem si zahrál po boku s Vencou (Pletkou) a Vrbičem (Radim Vrbata) a se spoustou dalších kluků. Pak jsem dlouhá léta hrál ve Dvoře Králové, kam jsem přivedl spoustu kluků z Boleslavi a dvakrát se nám povedlo vyhrát krajskou ligu a postoupit do druhé ligy. Druhou ligu jsem si zahrál rok v Trutnově, kde se nám podařilo skončit na třetím místě. Potom jsem hrál ve Vrchlabí, kde jsem prožil asi svá nejlepší léta. Na závěr kariéry jsem se vrátil do Dvora, kde jsme vybojovali postup do druhé ligy a dva roky jsem ji pak hrál. Je na co vzpomínat a doufám, že budu úspěšný i v Jičíně.

Jdeš do týmu, který vyhrál dva tituly po sobě, jaká očekávání máš od nastávající sezóny?

Samozřejmě jsem si toho vědom a každý bude chtít ten třetí titul, ale je potřeba začít zase od začátku. Pořádně potrénovat, udělat dobrou partu, a pak se není čeho bát!

Otázka na závěr, máš ty osobně, nějaký cíl pro tuto sezónu?

Nejhezčí otázka na závěr (úsměv). Samozřejmě zvednout ten pohár, kvůli tomu ten hokej hraju a udělám pro to maximum!!!

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!