Již před vánočními svátky odstartovala šesťákům nadstavbová část ve které se spolu střetnou zástupci Královéhradeckého kraje s Libereckým. Prvním soupeřem byl kvalitní celek Turnova se kterým v poslední době hrajeme velmi vyrovnaně. I tentokrát byl k vidění napínavý duel ze kterého však vyšel vítězně domácí tým. V tomto utkání se naplno projevilo, kde nás dlouhodobě "tlačí bota" Tím problémem je obranná fáze, kdy jičínští pod tlakem vytváří neskutečné chyby a některé branky soupeři doslova darují.

K druhému střetnutí nás los zavedl do dalekého Varnsdorfu odkud body naopak pravidelně vozíme. I v tomto případě naši borci nezaváhali a odvezli po přesvědčivém výkonu plný počet bodů.

Po zasloužené vánoční přestávce čekalo jičínské tradiční derby s N. Pakou. Soupeři jsme měli co vracet z předchozích ne zcela povedených utkání a tak bylo o motivaci postaráno. V novopacké aréně jsme rozjeli od počátku řádný ofenzivní fičák. Již v první části byl domácí brankář pětkrát pokořen a i v dalším průběhu se hrál hokej podle jičínských not. Z Nové Paky tak putoval důležitý import bodů a především potěšila předvedená hra.

O uplynulém víkendu byli odehrány dvě střetnutí. V sobotu po nepříliš přesvědčivém výkonu proti mladému celku D.Králové  z toho sice bylo povinné vítězství, ale hra měla k ideálu hodně daleko. Především devět menších trestů na naší straně je na pováženou. 

Neděle byla plynulým navázáním  na sobotní mizérii. Družstvo Trutnova které jsme v této sezóně dvakrát pokořili, bylo tentokrát hladovější, rychlejší ,kolektivnější a zaslouženě si z jičínského ledu odvezlo všechny body. Kdyby nebyli naši mladíci ve věku 12ti let leckdo z přihlížejících by si mohl myslet, že byla pro některé sobotní noc v jičínských barech hodně dlouhá. Přátelé ,takto se o posun na přední příčky tabulky nebojuje! Nicméně nadstavba je teprve v první čtvrtině a je stále mnoho času předvést, že hokej umíme a především, že se hokejem bavíme.

 

HC Turnov 1931-HC Jičín   8:5 (3:2,3:2,2:1)  Branky: Vaněk 2,Michal,Svoboda Alex, Košíček.

HC Varnsdorf-HC Jičín  2:15 (1:4,1:5,0:6)  Branky: Michal 4,Kubíček 3,Urban 3,Poštolka 2,Koudelka, Vaněk, Košíček.

BK N.Paka-HC Jičín 4:10 (1:5,1:3,2:2) Branky: Vaněk 3, Koudelka 2, Vank , Michal, Svoboda Alex, Glanc,Mach.

HC Rodos  D.Králové-HC Jičín 2:9 (0:3,1:4,1:2) Branky: Koudelka 3,Košíček 2, Svoboda Adam, Mach, Vaněk, Poštolka.

HC Jičín-HC Trutnov  2:7 (0:2,0:4,2:1) Branky: Košíček,Michal.