Jičínští hokejisté zvládli postup do finále přes Turnov. I když to ze začátku vypadalo na jasnou záležitost, přisly po dvou vyhraných utkáních komplikace. Šťastnějším týmem nakonec byli hráči Jičína. Jaká byla atmosféra v šatně, jak ovlivní morálku týmu finále bez diváků to vše nám prozradil obránce Jarda Richter.

Jardo pojďme nejprve k předchozí sérii s Turnovem. S čím jste do série vstupovali?

Do první série play-off s Turnovem jsme vstupovali z pozice leadera tabulky, což jsme nakonec i potvrdili postupem do finální části letošní soutěže. Já osobně jsem byl rád, že to byl právě Turnov, jelikož naši i jejich fanoušci umí při utkáních vytvořit skvělou atmosféru.

První dva zápasy se podařilo vyhrát, potom jste, ale promarnili dva matchbally, co se stalo?

Ve třetím zápase nás Turnovští překvapili svým úsilím a urputností a zaslouženě snížili stav série na 2:1. Na čtvrtý zápas jsme vyjeli s tím, že budeme dodržovat náš styl hry a sérii ukončíme. Docela se to i hodilo, jelikož byl pátek a mohli jsme to rovnou jít trochu oslavit (smích). Nicméně se tak nestalo, i když si myslím, že jsme byly o něco lepším týmem, ale bohužel jsme neměli štěstí v koncovce. V pátém a rozhodujícím zápase jsme už nenechali nic náhodě a sérii dotáhli do zdárného konce

Rozhodující utkání jste zvládli, jaké byli pocity těsně po utkání?

Po výhře v rozhodujícím zápase panovala v kabině opět dobrá nálada a natěšenost na finálovou sérii, která nám začíná tento pátek na domácí půdě s Frýdlantem.

Bohužel tuhle euforii a radost pokazila zpráva o omezení akcí, kvůli koronaviru, jaká byla reakce v šatně, ihned po oznámení?

Toto rozhodnutí jsme se dozvěděli před úterním tréninkem a samozřejmě se hned spekulovalo nad tím, jestli vůbec budeme moct do finálové série nastoupit a poprat se o náš další titul. Nakonec došlo pouze k omezení návštěvnosti a ne úplnému zrušení závěrečné části. Za což jsme samozřejmě rádi.

V návaznosti na tento zákaz se klub musel rozhodnout odehrát utkání před uzavřeným stadionem, přitom se všichni těšili na plný dům a skvělou atmosféru, dokonce se pro fanoušky chystal autobus do Frýdlantu, jak těžké bude se smířit s nulovou atmosférou?

Přesně jak říkáš, těšili jsme se na plný barák našich fanoušků, kteří nás hnali vpřed po celou sezónu a rozhodně si zaslouží tyto zápasy prožít s námi.. .Ale bohužel do toho vstoupila věc, kterou nejsme schopni nijak ovlivnit.

Každopádně předpokládejme, že finále jdete i tak vyhrát, co od zápasu ve finále očekáváš?

Přesně tak! Do finále rozhodně jdeme a to plně připraveni! S Frýdlantem nás čeká další těžká série zápasů, kterou chceme vyhrát. Dlužíme to jak sobě tak svým fanouškům a věřím, že budeme moct společně oslavit další titul pro HC JIČÍN!

Děkujeme za rozhovor!

Ve středu v odpoledních hodinách se Milan Průšek, za pomoci Jana Prokopa, snažil zprovoznit internetové vysílání na našem stadioně. To se nakonec povedlo, ale o den později vzala tato snaha za své. Klukům pomáhal i Radek Nový s Kubou Hladíkem ve finálních přípravách a natáčení krátkého videa.

Bohužel ještě před zveřejněním tohoto rozhovoru vydala vláda další nařízení a vyhlásila nouzový stav. Finále se tak nebude hrát vůbec! Jisté je, že Jičín se stal vítězem základní části, zda bude i mistrem celé soutěže nebo bude ročník 2019/2020 bez vítěze se ještě rozhodne.

Klub HC Jičín plně respektuje veškerá nařízení, která se týkají opatření kvůli COVID-19.