Rozhovor po druhé části sezony s Jakubem Hladíkem

Dres Jičína obléká od roku 2012, zažil nepříjemnosti proher, ale i pocity vítězství, i když letos oslavil teprve 29. narozeniny, řadí se v posledních letech k starším hráčům v šatně. Řeč je o Jakubovi Hladíkovi. Jestli si přijde starý, a jak vidí probíhající sezónu se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Kubo v Jičíně jsi už od roku 2012, tedy nějakých osm let, kolem tebe se toho hodně změnilo, ale vnímáš změnu i ty sám na sobě, musel jsi v průběhu let něco změnit?

Musel jsem toho hodně změnit. (úsměv) Hokejová kvalita celé soutěže šla hodně nahoru, od doby, co jsem zde začínal. Hokej je rychlejší, tvrdší. Čili musím neustále pracovat na fyzické kondici, také abych netloustl. V létě jsme se s Honzou Prokopem zaměřili především na posílení horní části těla a sílu v nohách a nyní během sezóny pracuji na odrazové síle, která je pro rychlý start nejdůležitější.

Pokud správně počítám, tak jsi třetím nejstarším hráčem v kádru, přitom ti je pouze 29, jak vnímáš tuto roli?

K té roli jsem se propracovával již poslední 3-4 sezóny. Postupně končili ti zkušení jako Dušička, Haken, Kaulfus, Weiss ale i Starý, Mizera, Buchar, takže ta střední generace, kterou jsem tvořil já a pár jedinců, se z ničeho nic stala veterány Jičína. Nic se tím však nezměnilo, máme v kabině dobrou partu a nikdo nedělá rozdíly a ani není potřeba někoho usměrňovat. Navíc mám k sobě ještě další přibližně stejně staré hráče jako je kapitán Nový a Petr Mikolášek.

Před letošní sezónou byla zařazena do programu letní příprava, jak jsi kousal tréninky, které nejsou moc populární napříč soutěžemi?

Já jsem to samozřejmě přivítal, ne vždy jsem býval milovník tvrdé dřiny, ale ve 29 letech už vidíte přece jen ty nedostatky, jak už ty pocitové, tak i ty viditelné (smích). Hlavně nás to zase o trošku více stmelilo, byly srandičky a hecování. S Honzou Prokopem a Ondrou Žaludem jsme si ale udělali sami takovou malou letní už někdy v období duben-červen, kdy jsme chodili dvakrát týdně do fitness.

Jakub Hladík a Jan Prokop

Jičín je v této sezóně zatím nezastavitelný, někdy to vypadá, že je na ledě jen jeden tým, čím to je?

V létě dokázalo vedení přivést kluky z Boleslavského B-týmu, kteří skvěle zapadli do týmu a zvýšili i kvalitu hru. Výborně chytá David Kořínek. Vrátil se zkušený Lukáš Kollman který je, i přes pokročilý věk, promiň Kolmič, (smích) velice kvalitní. Zároveň mladší kluci, kteří byli zde se opět více otrkali v dospělém hokeji a jsou výborní. Naší největší zbraní je asi rychlost a kombinační hra.

Kubo zapojil jsi se i do chodu klubu, pomáháš u mládeže, jak tě baví práce s dětmi?

Je to pro mě samozřejmě něco nového, ale baví mě to hodně. Letos pomáhám s Radkem Novým v tzv. Škole bruslení, kterou máme každý týden ve středu. Myslím že i děti baví naše tréninky, takže spokojenost. Do budoucna bych se chtěl posunout k trénování nějaké vyloženě hokejové kategorie.

Asi můžeme prozradit, že mimo trénování píšeš reportáže ze zápasu a pomáháš s mediálním prostorem klubu, jak jsi se k tomu vůbec dostal nebo jak probíhá tato role?

Tady mohu prozradit i já, že již takovou zkušenost mám, při působení v Nymburské juniorce jsem tuto činnost zastával sám, na svém vlastním založeném blogu. Zde to uzrálo tak nějak samo, loni na konci sezóny jsme začali s Honzou Prokopem a Milanem Průškem do mediální prezentace klubu trochu šťourat a dopadlo to takto. V mém případě to vypadá tak, že si musím během zápasu zapamatovat, pokud možno, co nejvíce a ihned po zápase, nejdéle den po něm, dát všechno kloudně na „papír“ a publikovat. Zatím vše zvládáme, takže panuje spokojenost.

Pojďme se teď zamyslet a podívat do budoucnosti, jak vidíš svoji budoucnost?

Takhle, odpovím na hokejovou budoucnost. Kamarádi vědí, že jsem náladový, možná pár sezón zpět jsem již ohlašoval konec kariéry a skutečně nedohrál jednu sezónu. Aktuálně je to sezóna od sezóny. Musí mě to bavit, fyzicky jsem v pořádku, musí být chuť. Tu aktuálně mám, hrajeme dobrý hokej. Možná mi v té chuti pomohl před třemi roky svým příchodem Milan Průšek, se kterým si hodně rozumím a díky němu mě hokej zase začal bavit.

Čeká nás nadstavba a potom play-off, v klubu chtějí samozřejmě všichni ten největší úspěch, jaká k němu podle tebe vede cesta?

Klíč k úspěchu je jednoduchý. Předvádět stále takovou hru, jaká nás zdobí doposud. Rychlá, kombinační hra podpořená výborným brankářem. Pak si troufnu tvrdit, že nás jen tak někdo neporazí. Navíc v play-off naše výkony vždy rostou, takže se diváci mají na co těšit!

Děkujeme za rozhovor!

Zápasy A-týmu naleznete zde: http://hcjicin.cz/zapasy.asp začínáme 19.1.2020 doma od 17:00 proti Frýdlantu

Videa A-týmu naleznete zde: https://www.youtube.com/channel/UCt8UM39ZGAeflT2-gvzUMTw

Jakub Hladík s Matějem Rylichem