Radek Nový působí v Jičíně již osmým rokem, tuto sezónu byl, po odchodu Martina Housera, zvolen kapitánem našeho A-týmu. Jak přijal novou roli v mužstvu a jak hodnotí probíhající sezónu, ve které se Jičínu zatím daří, si můžete přečíst v tomto rozhovoru.

Radku pojďme nejprve do období před začátkem sezóny, kdy probíhala, nově, letní příprava, je známo, že letní dril není moc populární napříč všemi hráči a soutěžemi, co u tebe?

Asi neznám hráče, který by se na tuhle část vyloženě těšil. Já se v létě připravuji hlavně tenisem a fotbalem. Před sezónou jsme se se spoluhráči a trenéry domluvili, že uděláme letní přípravu. Scházeli jsme se v sprnu 2x týdně v Mladé Boleslavi. Byl jsem rád, že nás chodilo hodně a tréninky nás bavily. Účel to určitě splnilo a myslím si, že je to na ledě při zápasech vidět.

Byl jsi zvolen kapitánem, kdo volil, a jaká byla tvoje reakce?

Kapitána zvolili hráči formou hlasování, trenéři do toho zasahovat nechtěli. Když oznámili mne jako vítěze, tak jsem byl překvapený, trochu jsem se toho bál. Trenéři společně s Pavlem Vajsejtlem st. mi řekli pár slov, která mi pomohla. Moc si toho cením, hlavně protože si mne vybrali spoluhráči.

Jičín ovládl poměrně suverénně první část sezóny, očekával jsi to?

Po přípravě a trénincích, které jsou ve vysokém tempu jsem věřil, že budeme atakovat první příčku v tabulce. Jen jsem čekal více vyrovnaných zápasů. V některých zápasech, když nás trápilo zakončení, tak skvěle zachytal brankář. Doufám, že nám to nasazení vydrží a budeme makat dál.

Pojďme teď odbočit k fanouškům, v nové sezóně, opravdu vytváří parádní atmosféru, co se týká domácích zápasů, jak na to reagují hráči?

Fanoušci mě od začátku sezóny mile překvapují, chodí jich dost na každý domácí zápas. Jsou slyšet, po celou dobu, až do konce. S klukama si toho všímáme a jsme za to rádi!

Právě domácí zápasy, byly parádní pozvánkou pro fanoušky.

Ze tří domácích zápasů se nám povedlo nastřílet dvakrát dvanáct gólů, takže fanouškům se to muselo líbit. Myslím si, že jsme hráli pěkný hokej. Fanoušci nás ženou dopředu, a to nás nutí makat až do konce. Doufáme, že budou chodit i nadále a nám se bude stále dařit.

Radku nově fungují videa na Youtube, jak na tohle reagovali hráči?

Jsme hlavně rádi, že máme v kabině tým redaktorů, kteří se o tohle všechno kolem webu a YouTube starají. Všichni kluci s rozhovory souhlasili. Je to i taková srandička pro nás, že si to můžeme vyzkoušet jako hráči v extralize. Zatím jen jediný hráč rozhovor psychicky nezvládl. (úsměv)

Poslední otázka, čeká nás druhá třetina sezóny, nadstavba a snad i play-off, jaká jsou očekávání?

Očekávání a cíle máme jen ty nejvyšší. Doufám, že si udržíme vysoké nasazení v zápasech a bude to bavit nás i diváky. Máme spoustu času do play-off vyladit formu a taktiku, abychom mohli na konci sezóny slavit zlatý hattrick!

Radek Nový se spoluhráči na střídačce