HC Manki Jičín 4:1 HC ESA Praha

Dnes jsme týmově poprvé zavítali na zimní stadion v Příbrami, abychom odehráli 4. kolo soutěže druhé ligy žen. Tým HC ESA Praha k nám sestoupil z první ligy po prohře v baráži proti Karlovým Varům.

Do začátku utkání tak nebylo jasné, jak náročný zápas nás bude čekat a jestli se sestoupeným týmem budeme moci odehrát vyrovnané utkání. První třetina však ukázala, že jsou síly týmů vyrovnané. První gól sice padl do naší branky v 18. minutě a do konce třetiny jsme neměly štěstí prostřelit domácí výborně chytající gólmanku, ale vyrovnaná hra byla znát.

Druhá třetina se obrátila v náš prospěch. Nejprve jsme vyrovnaly gólem Kristýny Wolfové ve 35. minutě s asistencí Lucie Saalové a Ivety Strouhalové a do vedení nás dostal gól hned ve 36. minutě od Karolíny Erbanové s asistencí Julie Šmikové. Druhá třetina tak skončila ve prospěch Manek 2:1.

Ve třetí třetině bylo znát, že soupeřkám, které hrály celé utkání na dvě pětky, ubývají síly. Nám však touha po výhře vlila novou energii do žil. Ukázalo se to ve 45. minutě po druhém gólu Kristýny Wolfové z přihrávky od Markéty Zárybnické. V 55. minutě prostřelila posledním gólem soupeřovu branku Karolína Erbanová s asistencí Markéty Zárybnické a Kateřiny Zumrové.

Zápas tak skončil 4:1 pro Manki, které tak vedou tabulku se šesti získanými body. Další zápas nás čeká v neděli 13. 10. na německé půdě proti ESC Jonsdorf.