Sezóna 2018/2019 je za námi pro Jičín byla úspěšná a my vám přinášíme další rozhovor, tentokrát s nejproduktivnějším hráčem týmu. Tím se stal v základní části Milan Průšek, který zaznamenal 19 branek a 17 asistencí. Jak hodnotí sezónu a svůj úspěch se dočtete v tomto rozhovoru.

Ahoj Milane, nejprve se tě zeptám, jak jsi se dostal do Jičína?

Já jsem se do Jičína dostal díky Borkymu (Zdeněk Borovec pozn. red.). V tu dobu jsem se rozhodoval mezi prací a hokejem. Hokej nevyšel a chtěl jsem skončit načež mi Borky nabídl, abych šel hrát do Jičína v tu dobu jsem o tom přemýšlel, ale neměl jsem moc chuť do hokeje. Pak mi v září zavolal Lukáš Zörkler jestli nechci s Jičínem na trénink, tak jsem přišel, zalíbilo se mi tady a jsem rád, že to tak dopadlo.

Základní část se Jičínu povedla skončil na prvním místě, jaká byla atmosféra v kabině?

Já myslím, že jsme měli celou sezónu výbornou atmosféru, jsme skvělá parta a všichni jsme si lidsky sedli, to je si myslím hlavní klíč k úspěchu. Můžete mít tým hvězd, ale pokud nemáte partu tak stejně nic nedokážete.

Tobě osobně se dařilo bodově, byl jsi nejproduktivnější hráč týmu a celkově pátý v celé soutěži, čím to?

Jsem rád, že se mi v této sezóně dařilo a mohl jsem být prospěšný týmu. Ale velké díky patří spoluhráčům, bez nich by to nešlo. Mám skvělou lajnu, se kterou si na ledě skvěle rozumím, víme o sobě, a to nám ulehčuje celkově hru a komunikaci na ledě.

V prvním kole play-off jste narazili na Lomnici, první zápas jste prohráli, ale pak jste sérii otočili a postoupili do finále, co se změnilo po prvním nezdaru?

Tak my jsme do prvního zápasu, vstoupili úžasně, bohužel naší nedisciplinovaností jsme utkání nedotáhli do vítězného konce a myslím si, že to bylo dobře, jelikož jsme dostali „facku” a museli jsme změnit hru a začít hrát zodpovědně, a ne tak jak každý chce. V pátek jsme to skvěle dodržovali a po zásluze přišlo první vítězství. V neděli jsme na to chtěli navázat což, se nám povedlo. A přišel postup do finále.

Ve finále byl vaším soupeřem Turnov, tuto sérii jste zvládli 2:0 na zápasy, čekali jste to?

Věřili jsme si, že máme na to porazit Turnov a stát se tak mistry. Opět jsme šli do utkání se stejnou taktikou jako proti Lomnici což se ukázalo jako správné. Celý tým hrál zodpovědně a obětavě, každý do toho dal všechno, za což všem děkuji a jsem strašně rád, že jsem mohl být součástí úžasné party a dojít si znovu pro titul.

V play-off vás fanoušci hnali za vítězstvím, jak důležité to pro vás bylo?

Tímto bych chtěl všem fanouškům poděkovat za to, jak nás úžasně hnali za titulem. Byla to od nich úžasná podpora po celé play-off. Jak v Lomnici, tak v Turnově nám vytvořili domácí prostředí. Poslední zápas vytvořili diváci úžasnou atmosféru, která nás hnala dopředu za titulem a za to jím ještě jednou Děkuji. Jste super!

Děkujeme za rozhovor!

Rád bych poděkoval Milanovi a Kubovi Hladíkovi, za pomoc s věcmi okolo webu a sociálních sítích, zároveň bych chtěl poděkovat, celému týmu, který se podílel na videích a všem ostatním, co jsem si vymyslel. Díky MISTŘI!!!

Proky