V úterý v dopoledních hodinách se sešla vláda kvůli aktuální krizi - COVID-19. Ve své tiskové zprávě vydala rozhodnutí o omezení akcí nad 100 lidí. Kvůli tomu musel k opatřením sáhnout i klub HC Jičín, který v pátek vstoupí do finálových bojů proti Frýdlantu. Vzhledem k vysokým pokutám, při porušení těchto pravidel. Se vedení klubu rozhodlo k odehrání zápasů bez diváků. Jelikož by bylo velmi složité určovat, kdo může a kdo nemůže navštívit stadion.

Toto rozhodnutí mrzí nejen klub, ale i samotné hráče. Hokej v Jičíně děláme na základě dobrovolné činnosti a hrajeme ho pro radost, která je zvýšena právě zájmem fanoušků, kteří na našem stadionu vytváří skvělou atmosféru a věříme, že ve finálové sérii by byla ještě mnohem lepší, zároveň chtěl klub vypravit autobus do Frýdlantu. Klub také navrhoval odehrání série pouze na dvě vítězná utkání, to však bylo ze strany Frýdlantu zamítnuto. Tyto plány tak zůstanou pouze na papíře. Klub se pokusí zajistit živý přenos, alespoň z domácích zápasů, tak aby fanoušci mohli být s týmem na dálku.

F1 pá 13.3. 18:00 Jičín - Frýdlant

F2 ne 15.3. 17:00 Frýdlant - Jičín

F3 st 18.3. 18:00 Jičín - Frýdlant

F4 pá 20.3. 18:00 Frýdlant - Jičín

F5 ne 22.3. 17:00 Jičín - Frýdlant

Děkujeme za podporu a pochopení.