Po hodnocení hlavního trenéra mládeže pana Maryšky, vám přinášíme hodnocení od jednotlivých trenérů našich kategorií. 

SŽ   8. - 9.třída – trenér J. Maryška, Z. Pekárek, V. Kosina

V této kategorii máme dlouhodobě problém s dostatečným počtem hráčů. Do kádru jsme museli trvale zařadit dva ml.žáky, abychom byli vůbec schopni soutěž odehrát. I přes tyto problémy se tým postupně výkonostně zvedal.

Před začátkem soutěže jsme sehráli tři přátelská utkání (2x výhra – Jablonec, Nymburk, 1 x prohra - Jaroměř)

V krajské lize starší žáci sehráli celkem 19 z 21 zápasů (12x prohra, 6x výhra, 1 remíza) a nakonec skončili v polovině tabulky na 5.místě. Poslední dvě utkání se z důvodů šíření nákazy koronaviru nesehrála.

Ještě zmíním, že z vánočního turnaje v Jaroměři jsme přivezli stříbrné medaile.

Celý kolektiv si zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup o čemž svědčí 96% docházka na tréninky. Je to výborná parta, která drží spolu a táhne za jeden provaz.                                                                               Hlavní trenér Jiří Maryška

 

MŽ   6. - 7. třída – trenér A. Kubíček

Sezóna ml. žákům odstartovala již v polovině měsíce srpna na ledě v Nové Pace, kdy do přípravy vstoupilo 16 hráčů. Dále následovalo tradiční víkendové soustředění v Nymburce, kde bylo sehráno i první přátelské utkaní s domácími Lvy . V prvních čtrnácti dnech,měsíce Září, jsme využili dalšího krátkého azylu v Turnově, protože led v Jičíně nebyl stále připraven. K prvnímu soutěžnímu utkání mladší žáci vyjeli 21.9. v Hradci Králové. V základní skupině krajské ligy mladších žáků Královéhradeckého kraje pak jičínští odehráli dalších jedenáct zápasů . V závěrečné tabulce obsadili nepostupové 4 místo a tak je od nového roku čekal boj ve skupině „D“ Libereckého kraje. Zde sehráli dalších 15 vyrovnaných utkání, než byla soutěž přerušena. V této části 9x zvítězili a 6x odešli poraženi při aktivním skóre 104:72. Za zmínku určitě stojí umístění našich pěti hráčů v top 20 kanadského bodovaní soutěže. Závěrem je třeba pochválit celý tým za docházku,která se celoročně pohybovala na 90 % Velkým přínosem je taktéž doplnění kádru o brankáře Dana Horáka z Ml. Boleslavi a obránce Maxe Vítkoviče z Lomnice n/P kteří jsou v našem oddílu na hostování a perfektně zapadli do jičínské party.                                                 

                                                                                                                                   Hlavní trenér Aleš Kubíček

 

P 2009    5.třída – trenér F. Svoboda,  asistent Z. Berný

Pouze 7 hráčů + 1 gólman. Z těch 7 hráčů jeden začal až minulou sezonu  a druhý sezonu před tím…

Takže na to, co tu v této kategorii máme bych řekl, že jsme tuto sezonu dělali malé zázraky, když se nám podařilo vyhrát 3 turnaje a skoro s každým soupeřem hrajeme vyrovnané zápasy. Dokonce jsme porazili i Mountfield HK 2010. Takže jak píšu, jsou  to zázraky. Samozřejmě nám hodně pomohli naše 2010, které jsem musel v hojném počtu každý turnaj brát. Docházka byla vcelku dobrá. Škoda, že je tak malá základna.                                                                      

                                                                                                                                     Hlavní trenér Filip Svoboda

 

P 2010  4.třída – trenér Michal Svoboda

Přípravu na sezonu 2019/20 jsme začali suchou přípravou, která byla pozitivní, jelikož jsme výborně nastavili propojení silového tréninku a tréninku hokejových dovedností na ploše ZS. Do přípravy se zapojila většina dětí, kromě fotbalistů, kteří tréninky střídali s fotbalovými. Na led jsme se dostali na začátku srpna, což bylo lepší oproti jiným sezonám, kdy jsme se dostali na led až pozdě v září.  Na soustředění na konci srpna, jsme totiž už mohli čerpat daleko více z fyzické i dovednostní kapacity našich dětí, nabraných v suché přípravě i té na ledě. 

5 hráčů r. 2010 se úspěšně zapojilo do zápasového programu r. 2009, což se ukázalo, jako klíčové během sezony, v níž jsme odehráli 10 turnajů naší soutěže a 20 zápasů s našimi soupeři s bilancí 12 výher a 8 porážek.  V průběhu sezony jsme začali zapojovat do sestavy další děti r. 2010 jež začali s hokejem déle, popřípadě přišli z akce „pod hrát hokej“ .

Dohromady můžu sezonu, i když nedohranou, považovat za úspěšnou, a to hlavně z důvodu přístupu samotných hráčů, tak samozřejmě jejich rodičů bez kterých to stále nejde.Díky za podporu a pomoc ostatních trenérů HC Jičín.

                                                                                                                           Hlavní trenér    Svoboda Michal

 

 

P  2011  3.třída – trenér Lukáš Karban

Sezóna 2019/2020 byla pro ročník 2011 první ve které nastupovali jako samostatný ročník, jejich zápasový režim byl dvojzápas každý druhý víkend. Za sezónu jsem odehráli 24 zápasů, naplánováno bylo 26, ale poslední turnaj nebyl odehrán z důvodu koronaviru. Množství zápasů není malé, a když vezmeme vpotaz, že dost hráčů během sezóny doplňuje při zápasech ročník 2010, plus přátelské zápasy, někteří se dostali ke 40ti zápasům za sezónu, což je pěkný výkon. Aby tohle vše zvládli musí být dobře fyzicky připraveni. K tomu nám pomáhají tréninky na suchu, letos jsme poprvé zařadili tréninky mimo led i během zimní části sezóny a myslím, že na konci sezóny jsme sklízeli první ovoce v podobě vítězství v zápasech, i když v naší kategorii oficiálně neevidujeme výsledky. Pro nás je tou hlavní formou motivace. Výsledky si pro sebe počítáme, a tak víme, že kromě pár zaváhaní jsme většinu zápasů vyhráli. Sezónu hodnotím jako velice úspěšnou, kdy v porovnání s nejlepšímy týmy v soutěži jako jsou Vrchlabí a Hradec Králové jsme jim oproti loňské sezóně byli vyrovnaným soupeřem a dokázali jsme je i porazit. Pokud nám okolnosti dovolí na začátku května se sejdeme na přípravě na sézonu příští a uděláme vše abychom v sezóně 2020/2021 nezaváhali už s nikým a často si užívali blažený pocit vítězství. 

                                                                                                                                              Hlavní trenér Lukáš Karban

 

P 2012,2013,2014 – soutěž 2.třída – trenér M.Pokorný

Sezónu jsme rozjeli s ročníkem 2012, kde bylo cca 7 dětí, kteří již minulou sezonu bruslili u Lukáše Karbana a postupně jsme nabalovali nováčky a další děti 2012/2013/2014/2015 do celkového počtu 23 dětí. Snažil jsem se postupně zapojit všechny děti a ročníky, což si myslím se povedlo na výbornou. Celkově ročník 2012/2013, udržel krok a byl konkurenceschopný s ostatnímy týmy z Královehradeckého kraje a dokonce jsme si koncem sezony došlápli i na Mountfield HK, který jsme porazili o parník, což považuji za velký úspěch. Je potřeba, až to bude možné, co nejdříve začít trénovat a připravit se na další sezonu.

                                                                                                                                         Hlavní trenér Marek Pokorný

Na zimním stadioně v Jičíně, se ke speciálním tréninkům scházeli i brankáři, jak takový trénink probíhá se dočtete na dalších řádcích.

Brankáři – trenér Lukáš Vinklář, Pavel Svoboda

V letošní sezoně měli brankáři celkem 17 speciálních brankářských tréninků + soustředění v Nymburce, kdy byla velká účast gólmanů.

V první řadě bych rád poděkoval Pavlovi Svobodovi, který byl na každém tréninku a velmi mi s brankáři pomohl. Tím že byl Pavel na každém tréninku, tak jsme měli minimálně 2 stanoviště po maximálně 3 hráčích, tzn. všichni byli v trénincích v tempu a přitom měli ideální čas na odpočinek mezi cvičeními. Díky patří také Vráťovi Vajnerovi, který nás jezdil navštěvovat jednou za 5 týdnů a ukázal nám vždy nové poznatky a nové metody rozvoje dětí.

Speciální brankářské tréninky byly každou středu od 17:30, kdy jsme začínali 30 minut suchou přípravu v prostorách šaten. Ta byla zaměřena především na rozehřátí a všeobecný atletický rozvoj dětí, její závěrečná část potom na specifické brankářské cvičení, převážně na obratnost, rychlost a práci rukou.

Od 18:30 jsme měli k dispozici 60 minut ledu. Většina TJ začínala nějakou hrou na rozehřátí na ledě. Poté většinou technika bruslení a dril, kterým bruslení je a musí být. Hlavní část TJ byla vždy zaměřena na určitou pohybovou činnost. Hodně jsme pracovali na bruslení, což je úplným základem pro každé další činnosti. Jedno stanoviště bylo vždy zaměřeno na bruslení se střelbou, druhé spíše na bruslení a na techniku jednotlivých brankářských cvičení. Na konci následovala většinou hra na dorážky, hokej, nebo jiná forma hry na bruslích. Dvakrát jsme, díky Romanovi Táborskému, měli k dispozici pukomet, což bylo skvělé pro zlepšení techniky rukou, kde je stále jeden z největších problémů u většiny našich gólmanů. Pukomet střílel jeden puk za druhým do totožných míst, takže se dalo pracovat na technice lapačky a vyrážečky.

Negativně však hodnotím účast a disciplínu na trénincích. Průměrná účast na tréninku byla 4 brankáři. Pro děti se vymýšleli všemožné hry, každý trénink byl odlišný, hodně času jsme strávili střelbou, hokejem a dalšími hrami a přišlo mi, že tréninky děti nebaví. Zkoušeli jsme všemožné cvičení a výsledek byl dost obdobný, nechuť k tréninku. Čím větší hloupost by se na tréninku dělala, tím lepší pro hráče. Děti ale musí pochopit, že vedle hry je nutná také tvrdá dřina, která potom může vést k nějakému zlepšení. Myslel jsem, že to je mnou, že děti nedokážu nadchnout a konzultoval to s Vráťou, který má na starosti spoustu dětí i v tomto věku v jiných regionech a bohužel z toho měl stejný pocit jako já s Pavlem. Musíme tedy konstatovat, že dětem chybí disciplína, neváží si, že na tréninky mohou chodit a že se jim někdo kvalifikovaný věnuje. Na druhou stranu musím velmi pochválit Davida Klímu a Mařenku Kovaříkovou, oba jsou velice pracovití, šikovní a vynikají v této skupině.

Závěrem chci poděkovat HC Jičín, že pro děti umožňuje tyto brankářské tréninky a všem lidem, kteří se na nich podílí. Jen by bylo potřeba vzbudit v dětech větší zájem a koncentrovanost v tréninku, to se mi bohužel nepovedlo.

                                                                                                                               Hlavní trenér brankářů Lukáš Vinklář

Nejdůležitějším krokem klubu směrem k veřejnosti a budoucnosti je pořádání bruslení a tréninků pro nejmenší. Jak probíhá spolupráce mezi klubem a mateřskými školkami nebo kolik dětí přechází z "obyčejného" bruslení k hokejovému tréninku se dočtete v další části.

 

Mateřské školky

Letos se nám rozšířili školky o soukromou školku Pastelka. V globálu se ve všech turnusech ze všech skolek vystřídalo 165 dětí. Učitelky i rodiče si bruslení pochvalovali. Samozřejmě bez důchodců Sokolů, by nebylo možné školky ani pustit na led. Na příští rok, by to chtělo ještě další 2-3 dobrovolníky. Jinak se na příští rok chce přihlásit další školka z Konecchlumí, má zájem asi 20 dětí. Myslím si, že by to neměl být problém to rozplánovat, prostor na to je.

 

Škola bruslení – pro veřejnost

Škola bruslení díky, všem pomocníkům Lukáč, Svoboda, Gotvald a hokejistům z A-týmu Nový, Hladík a Prokop, proběhla na výbornou. Hlavně děkujeme neúnavným důchodcům, že nám stále pomáhají i když někteří oslaví letos 80.narozeniny. Klobou dolů a velké díky!

 

Hokejová škola bruslení

Letos jsme z veřejné školy bruslení zařadili do hokejové školy bruslení cca 10 dětí.

Jedná se o ročníky 2012,2013,2014,2015. Některé z nich si v závěru sezony dokonce už zahráli krajskou soutěž za nejmladší přípravku.   

                                                                                                                                                            Marek Pokorný

 

Klub HC Jičín děkuje všem trenérům, dobrovolníkům, hráčům, rodičům a dalším lidem podílejících se na chodu mládeže! Děkujeme a těšíme se na další společné zážitky z tréninků a zápasů v příštích sezónách.