Jelikož po každé hokejové sezóně nastává období, kdy se tvoří kádr na příští ročník, dochází i v Jičíně k několika změnám v kádru. Jednou z nich je odchod brankářské jedničky Lukáše Beneše, kterých po dlouhých letech v dresu Jičína, zkusí štěstí v týmu Nového Bydžova.

Lukáši, v sezóně jsi odchytal většinu utkání, Jičín byl ve většině zápasech dominantním týmem, proti kterému soupeři se ti chytalo nejlépe, a naopak proti kterému soupeři to bylo nejtěžší?

Nejraději mám zápasy, kde mám více práce, takže nejoblíbenější soupeři byly týmy z play-off Turnov a Lomnice, mezi ty méně oblíbené patřily Česká lípa a Varnsdorf, kde se hrálo spíše v soupeřově třetině.

Brankářskou dvojici si utvořil s nováčkem v týmu Matějem Rylichem, jak probíhala spolupráce mezi vámi?

S Matějem byla super spolupráce. Je to vynikající kluk a gólman. Spolupráce byla na nejvyšší úrovni, jakou já si představuji. Matěj je navíc mladý kluk, takže se může do budoucna zlepšovat.

Ty jsi v Jičíně 7 let, kde všude jsi působil, a jak jsi se dostal do Jičína?

S hokejem jsem začínal v Mladé Boleslavi, poté jsem ale odešel do Nymburka a do Jičína jsem se dostal, jelikož se zde znovu restartoval dospělý hokej a šlo tam hrát spoustu mých kamarádů. Také zde trénoval můj bývalý trenér z Mladé Boleslavi Jiří Slabý, který mě oslovil, jestli bych nechtěl přijít taky a v Jičíně jsem zůstal do dnes.

S Jičínem jsi vyhrál dva tituly, odchytal jsi tu spoustu zápasů a poznal spoustu spoluhráčů, na co nejvíce budeš vzpomínat?

Samozřejmě za 7 let jsem v Jičíně zažil snad všechno, co zažít šlo a zbyde mi spousta zážitků. Vzpomínky na dva tituly a super partu kluků mi nikdo nevezme, vždycky na ně rád zavzpomínám.

Teď tě čeká angažmá v novém týmu, jak se na něj těšíš, a co od něj očekáváš?

Na nové angažmá se samozřejmě moc těším. Je to pro mne nová výzva, věřím že si tam budu hokej nadále užívat, jako zde v Jičíně. A co očekávám? Asi to že je to výborný tým, který byl letos ve finále, takže očekávám kvalitní hokej s nejvyššími ambicemi.

Lukáši, závěrem, co by, jsi vzkázal do Jičína?

Ať si jak fandové, tak hráči užívají hokej a baví se jím a samozřejmě ať se jim v příští sezoně nadále daří a pokud možno završí Hattrick!

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do budoucna!