Od sezony 2011/2012 oblékal dres týmu z města pohádek. V listopadu oslaví 30. narozeniny, v minulé sezoně patřil k nejstarším hráčům týmu. Podle serveru eliteprospects.com odehrál za 9 sezon v Jičíně 159 utkání ve kterých nasbíral 172 bodů (89+83), další už ale nepřidá. Řeč je o Jakubovi Hladíkovi, který se před následující sezonou rozhodl nepokračovat v dresu Jičína.

Kuba se rozhodl nepokračovat v dresu Jičína, zda bude vůbec pokračovat s hokejem ještě neví, uvidí se časem, říká. Co ho vedlo k tomuto rozhodnutí a jak bude vzpomínat na Jičín se dočtete níže.

Začneme hned zostra, je to definitivní?

Definitivní konec to není, alespoň doufám. Je to momentální rozhodnutí, nikde není napsané že bych se na ledě už neobjevil. Udržuji se v dobré formě, dokonce jsem za koronavirovou pauzu zhubl 8kg, takže po fyzické a zdravotní stránce je vše ok.Asi bych byl letos rychlostně k nezastavení (smích). Takhle ,,lehký“ jsem byl naposledy ve 20ti letech. Myslím si však, že z důvodu mého doufám brzkého stěhování se, opět dál směrem od Jičína, je působení v Jičíně nejspíš definitivní. Pakliže tedy hrát budu, ideální pro mě bude něco v dosahu Mladé Boleslavi. Třeba budu někde zajímavá posila na konci sezony. Víte jak to je, v extralize bude kolem Vánoc marodka a budou klasicky vybírat mezi předraženými veterány, tak budu mít šanci (smích). Ale nikdy neříkej nikdy!

Co přesně tě vedlo k tomuto rozhodnutí?

Více věcí, od loňské sezony jsem bojoval s motivací, neviděl jsem smysl toho co hrajeme a proč to hrajeme. Upřímně, nebavilo mě jezdit na zápasy s tím že jsme dopředu věděli že vyhrajeme, otázka byla pouze kolik to bude tentokrát. Vrchol byl asi ve Varnsdorfu, kam jsme přijeli v 10 lidech a stejně jsme si odvezli celkem vysokou výhru. To si pak člověk říká že je to až zesměšnění soupeře. Druhý důvod je, že mě letos čekají nějaké(příjemné) povinnosti a nevím zda bych stíhal vše jak by bylo potřeba. Definitivně jsem se rozhodl po zveřejnění hracího plánu(na 4 kompletní kola), kdy jsou v rozpise 4 víkendy, kdy se hrají zápasy oba dva dny (sobota-neděle) a k tomu se letos hraje 3x ve svátek. Toto jsou pro mě věci absolutně nepochopitelné, hrajeme to pro radost, po práci, ve volném čase. A právě o tento čas okrádáme těmito víkendy a svátky rodinu.

Kubo v minulém rozhovoru jsme se bavili o letech strávených v Jičíně. Ty jsou teď u konce, jaké převládají pocity, když si promítneš svou jičínskou štaci?

Byla to super jízda! Přišel jsem v sezoně 2011/2012, přivedl si mě trenér Slabý, kdy se tým z popela teprve rodil, měl jsem za sebou teprve půlku sezony v mužích (2.liga v Nymburce) a tady jsme se sešli skvělá parta hned od začátku. Mazáci jako Dušička, Kaulfus, Kollman, Haken nás přijali mezi sebe a hokej jsme si užívali. Sice nebyly takové výsledky jako poslední sezony, ale kvalita soutěže byla jinde než je aktuálně a i tak jsme hráli dobrý hokej. Spousta hezkých vzpomínek, spousta hráčů , které se v Jičíně prostřídali. A samozřejmě nemůžu zapomenou na poslední 3 sezóny, které jsme ovládli. Pamatuji jak jsme s Radkem Novým doufali že bychom se alespoň někdy mohli dostat na 3. místo a mít tak na památku medaily. No a najednou přišel titul! Jinak bych chtěl poděkovat všem okolo, lidem kteří se o nás starali, abychom si mohli ,,zablbnout“ na ledě. Jsem rád i za to že jsem si jednu sezonu mohl zahrát s Vencou Pletkou a hlavně poslední sezony s Milanem ,,Milisem“ Průškem, kde jsme vytvořili nebezpečnou dvojici.

Pokud se vrátíme ještě k minulému rozhovoru, pomáhal jsi trénovat děti, tady v Jíčíně, nebude ti role trenéra chybět?

(Zamyslí se) Chybět mi to asi trochu bude, ale myslím si, že v budoucnu ještě bude šance se k této zajímavé příležitosti dostat. Říkám si, že na tuto práci mám ještě nějakých 10 let čas, to až budu mít bolavá kolena a nebudu moct aktivně hrát (smích).

V Jičíně máš mnoho kamarádů, nebude se ti stýskat?

Kamarády určitě uvidím dále. S těmi největšími kamarády se vidím každý den i v práci a naopak budeme rádi když si od sebe odpočineme a neuvidíme se každý den, celý den (úsměv). A velký kamarád Honza Prokop, tak s tím si denně napíši 40 zpráv, takže tam o nějakém stesku také nemůže být řeč (smích). Jinak se samozřejmě budu jezdit dívat a fandit, aby z toho byl další titul.

Děkuju nejen za rohovor, ať se daří!!!