V úterý 4. 8. zahájil náš A-tým krátkou letní přípravu. Letní příprava bude probíhat v měsíci srpnu, dvakrát týdně a 1. září na ni naváže příprava na ledě.

Po zkušenosti z minulé sezóny, se i letos sešli hráči A-týmu Jičína v Mladé Boleslavi k prvnímu společnému tréninku suché přípravy. V úterý 4.8. se po dlouhé pauze zapříčiněné i neodehráním finálové série sešlo 7 hráčů (konkrétně - Nový, Žalud, Průšek, Mikolášek, Sedmík, Vajsejtl ml, Novák), kteří pod vedením trenéra Michala Kejmara absolvovali první tréninkovou dávku (https://www.youtube.com/watch?v=TnyzkPmZ5B4). Ve čtvrtek pokračovala příprava dalším tréninkem, kterého se zúčastnilo již 11 hráčů ( k výše zmíněným přibyli - Prokop, Kořínek, Richter, Dvořák, Svoboda). I když jsou tréninky dobrovolné, hráči si uvědomují, že jim mohou výkonnostně, směrem k sezóně, pomoci. 

Trenér týmu Michal Kejmar si pochvaloval nasazení svých svěřenců v obou trénincích a přiblížil jakým směrem by se měla ubírat letní příprava a následně celá sezona: "Celý srpen se budeme scházet v úterý a ve čtvrtek v Mladé Boleslavi na tréninky. Myslím si, že se nám tento model loni osvědčil a kluci sami přiznali, že šli do sezony dobře připraveni a následný přechod na led pro ně nebyl tolik náročný. Chtěli bychom se tedy teď zaměřit na rozvoj síly, rychlosti, obratnosti a výbušnosti. Musím poděkovat předsedovi klubu, Pavlu Vajsejtlovi, že se mu povedlo vyjednat ledovou plochu již od září v Jičíně. Máme v plánu tři přípravná utkání, která by nás měla připravit na další sezonu v Libereckém kraji." K případnému složení týmu se vyjádřil takto: "Jsem rád, že kluci zůstali pohromadě a věřím, že budou opět fajn partou, která tu vždy byla, i když nějaké změny v sestavě nastanou. Závěrem dodám, že bychom chtěli opět předvádět bruslivý a atraktivní hokej." dodal s úsměvem. 

Kapitán týmu Radek Nový se ve svých slovech ohlédl za situací na konci sezóny, kdy těsně před finále bylo kvůli vládním opatřením zakázáno pořádat a navštěvovat veřejné akce. "Určitě mě zrušení finále velmi mrzelo. Zbýval nám poslední týden sezóny a finále bylo nejen pro nás, ale i pro fanoušky třešničkou na dortě. Po semifinálové sérii, která měla náboj a fanoušci nás hnali, jsme se těšili na finále s Frýdlantem, do kterého jsme si věřili, vždyť jsme s nimi měli ze tří zápasů skóre 24:5. Nejprve to vypadalo, že se finále odehraje bez diváků, ale nakonec padla i tato varianta. "Na to jsme ani neměli chuť. Vždyť mi už to hrajeme pro radost, jak naši, tak diváků." uzavírá Nový. Jak trávil volno a co očekává od letní přípravy? "Volno jsem trávil s přítelkyní, kvůli koronaviru toho moc dělat nešlo, takže seriály, filmy a později i grilování s přáteli, občas nějaký ten sport. Od této přípravy očekávám to co loni, těšil jsem se na ni a na kluky, až se zase uvidíme. Doufám, že se nás bude scházet co nejvíce a dobře se připravíme, ale jak říkám již několik let - každý zná své tělo (úsměv)."

Kdo z hráčů bude nebo nebude pokračovat v jičínském dresu se dozvíte v následujících týdnech. Jak již bylo zmíněno s týmem trénují, pro naše diváky, neznámá jména:

Martin Novák - 25 let, mládežnická léta strávil v Mladé Boleslavi, poté hrál okresní soutěže. S Jičínem trénuje od minulé sezóny.

Erik Dvořák - 20 let, mládež Jičín/Nová Paka

Michal Svoboda - 19 let, mládež Nová Paka.

Přípravná utkání:

5.9. Poděbrady - Jičín

9.9.  Jičín - Nový Bydžov

16.9. Nový Bydžov - Jičín

Start soutěže je naplánovaný na 20.9., kdy hráči Jičína přivítají výběr z Varnsdorfu. 

Ilustrační foto