Jičínští mladší žáci se o uplynulém víkendu zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje v Turnově. Krom domácího týmu se na turnovském ledě představili naděje HC Kutná Hora, HC  Děčín, HC  Sparta Praha a Rytíři Kladno.

Turnaj byl rozložen do dvou dnů a hned v prvním utkání memoriálu  jsme konečně vyzráli na turnovské sršně. V rolích střelců se nám tentokrát představili členové první obranné formace kteří zařídili důležité vítězství 2:0. Po zhruba čtyřhodinové pauze a vydatném obědě jsme s vydatnou dávkou respektu vyrazili do boje s kladenskými Rytíři. Úvod utkání byl z naší strany přehnaně ustrašený a soupeř naši pasivitu ihned trestal. Až po první "facce" se jičíňáci probudili a začali se osmělovat. Odměna za snahu se záhy dostavila vyrovnávacím gólem a tým vycítil, že soupeř je hratelný. Zbytek střetnuti byla doslova přetahovaná , která gradovala naším vyrovnávacím gólem na konečných 4:4  Sobota tak vyšla na výbornou.

Nedělní program opět zahajovalo naše mužstvo. Po brzkém budíčku a změně času která určitě nikomu nepřidá jsme čelili dalšímu sršnímu roji. Tentokrát velmi dobře připravenému týmu HC Sršni K.Hora. Vstup do tohoto klání se nám vůbec nepovedl. Naše hra byla vyloženě ospalá a bez rychlejšího pohybu. Kutnohorští byli po většinu utkání o trochu lepším týmem a i když se postupem času hra opticky vyrovnala , oba body brali po zásluze sršni za výhru 6:4  Pokud jsme tedy chtěli pomýšlet na medaile nezbývalo nám nic jiného než porazit Děčín. Do tohoto utkání jsme naopak vlétli bez respektu a s velkou chutí. Naše rychlé vedení 4:1 toho bylo jasným důkazem a i když děčínští dokázali třemi brankami ve třetí třetině zápas zdramatizovat, jičínské družstvo si nenechalo vítězství sebrat a dvěma góly jej pojistilo na konečných 6:4 Při pohledu na průběžnou tabulku jsme byli stále ve hře o "cenné kovy"  V cestě nám však stál soupeř zvučného jména Sparta Praha. Od úvodního hvizdu se hrál hokej nahoru-dolů. Jičínu však vyloženě" nelepilo" a většina šancí končila na hostujícím brankáři či vysoko nad horní tyčkou. To Sparta  byla produktivnější a v rozmezí 4 minut dvakrát udeřila. Jičínští však nesložili zbraně a ještě do poloviny utkání srovnali na průběžných 2:2  V 38 minutě však rudí znovu trestají náš chaos v předbrankovém prostoru a z dorážky zvyšují. Hned v dalším střídání je však znovu vyrovnáno a zápas má neskutečné grády. Jičínu stačí k bronzu remíza, ale Sparta potřebuje nutně zvítězit. Čas zbývající do závěrečné sirény se rychle krátí a síly ubývají. Hráči jičínského HC si dvakrát po sobě pomohli za hranicí pravidel a hosté se v přesilovkách dostali do závěrečného tlaku. Obě oslabení Jičín ustojí ,ale již v plném počtu se nám pět minut před koncem nepodaří vyhodit kotouč na zakázané uvolnění a Pražané po střele a následné dorážce střílí rozdílový gól. Nic na tom nezmění ani náš závěrečný tlak a Sparta vítězí 3:4. Na vzájemný zápas tak bere bronz a na jičínské zbývají nepopulární "brambory"  Naše družstvo se ale nemusí  za předvedené výkony v celém turnaji stydět.

Turnaj byl neskutečně vyrovnaný a nebylo jasného favorita. Všechny zápasy  odmakalo na doraz. V super formě zachytali oba brankáři a podpoření kvalitní prací obránců obdrželi nejméně branek v celém turnaji. Mařenka Kovaříková dokonce získala ocenění pro nejlepšího brankáře dle počtu obdržených gólů.

Suma sumárum jsme si zahráli pět kvalitních zápasů a ujistili se, že se náš tým neztratí ani v těžké konkurenci a sezónu uzavřeli tím nejlepším způsobem. Děkuji všem hráčům za jejich práci, rodičům za hlasitou podporu a na závěr určitě pořadatelům kteří turnaj připravili a po celý víkend se o nás vzorně starali. Občerstvení  ve VIPce nemělo chybu, počasí jako na Floridě a i ta paní uklízečka která v neděli v půl sedmé ráno pulírovala šatny byla zkrátka  famózní :-)

Sestava: Kovaříková, Svoboda Petr - Glanc,Poštolka, Vernerová, Dolejší, Vaněk, Michal, Urban, Kubíček, Košíček, Koudelka, Kosina,Svoboda Adam.

Výsledky:

• HC Turnov 1931- HC Jičín   0:2