Další změnou v kádru Jičína, je odchod nejstaršího hráče Michala Kejmara do hokejového důchodu. Ovšem Kejmič, jak se mu přezdívá u hokeje zůstane, nadále bude působit jako asistent trenéra u jičínského A-týmu.

Michale ve svých 44 letech se loučíš s hokejovou kariérou, i když u hokeje zůstaneš, co ti bude nejvíce chybět?

Ano, je to tak s hokejem končím a musím říct, že se tak trošku obávám, co nastane, protože takový ten zápal do hry ze mě nevyprchal, ale bohužel léta utíkají a myslím si, že nastal správný čas hráčskou kariéru ukončit. Takže nejvíce mi bude chybět ta správná atmosféra v kabině, pošťuchování, srandičky a ta naše skvělá parta. Přeci jenom člověk byl zvyklý od první třídy na ten hokejový režim tréninky a zápasy.

Tvá hokejová kariéra byla bohatá, ovšem mimo hokej si působil i v hokejbale, dají se tyto sporty a úspěchy v nich, nějak porovnat?

Ano, je pravda, že jsem několik let hrál hokej a hokejbal dohromady. Tyto sporty jsou si hodně podobné. Ale musím říct, že v hokejbale jsem to dotáhl dál než v hokeji, v hokeji jsem po sestupu Boleslavi z první ligy hrál druhou ligu, v hokejbale jsem se dostal až do reprezentace, kde jsem byl účastníkem na 4 mistrovstvích světa, z toho jsem se stal jednou mistrem světa, dvakrát skončil druhý a jednou třetí, takže z tohoto pohledu jsem asi v hokejbale dosáhl mnohem víc úspěchů než v hokeji, i když teď na závěr hokejové kariéry jsem v Jičíně vyhrál dvakrát krajskou ligu. Zastávám názor, že ať v jakémkoliv sportu dosáhnete na titul je to nepopsatelný pocit, který chcete zažít.

Také jsi musel poznat mnoho spoluhráčů a mnoho kolektivů je nějaký, který ti zůstane v paměti?

Ano, poznal jsem mnoho spoluhráčů a hrál jsem s mnoha skvělými hokejisty a hokejbalisty. Musím říct, že jich bylo tolik, že kdybych je měl jmenovat určitě bych na někoho zapomněl a to nechci, jelikož by mě to potom mrzelo. Prošel jsem několika skvělými týmy a opět musím říct, že poslední dva roky v Jičíně byly nádherné, neskutečný zážitek!

Nově budeš působit v roli asistenta trenéra, i když už jsi i letos, vedl nějaké tréninky a vypomáhal, jak se na tuto roli těšíš?

Ano po domluvě s prezidentem klubu P. Vajsejtlem a hlavním trenérem D. Pletkou jsme se domluvili, že bych měl v Jičíně pokračovat v roli asistenta trenéra. Na tuto novou výzvu se strašně moc těším. S Dandysem (Pletka) a Pavlem (Vajsejtl) jsme vyrůstali a známe se vlastně od dětství, takže si myslím že nám to bude klapat, navíc se v Jičíně sešla strašně silná generace kluků, kteří spolu táhnou za jeden provaz a jsou ochotni se dál rozvíjet a pracovat na sobě, takže strach o budoucnost mužstva nemám.

Máš na závěr, nějaký vzkaz pro své bývalé spoluhráče nebo pro fanoušky?

Chtěl bych podekovat všem spoluhráčům, se kterými jsem hrál, a kteří na mě měli nervy. Děkuji za obrovskou podporu, za ty krásné roky, tu srandu a všechno co k tomu patří. No a Jičínským fanouškům? Ať s námi vydrží dále a my ať je naším hokejem pořád bavím a máme z toho všichni radost, protože jičínští fanoušci byli v play-off úžasní, ale i v sezoně chodili v hojném počtu a děkuji jim za podporu!

Michale děkujeme ti za všechny služby na ledě, které jsi pro Jičín odvedl a těšíme se na předávání tvých zkušeností v roli asistenta trenéra!