Po předčasně ukončené sezóně, kvůli čínské chřipce, se na led v Jičíně vrátili opět bruslaři a bruslařky.

Od 28. 8. se vrátil život na ledovou plochu v Jičíně. Předchozí sezóna ukončená, kvůli čínské chřipce (COVID-19), již v polovině března, uzavřela také brány zimního stadionu. V létě se do jeho prostor vrátili některé naše týmy, kvůli letní přípravě. Ale až poslední prázdninový víkend se mohlo opět bruslit na jičínském ledě. 

Trénink mládeže

Toho ihned využilo vedení našeho klubu, aby uspořádalo příměstský tábor pro děti z Jičína a okolí. Akce se zúčastnilo 75 dětí všech věkových kategorií pod dohledem kvalifikovaných trenérů našeho klubu. Akce se povedla nad očekávání. Děti si užily spoustu legrace a zábavy, ti starší dokonce společně spaly v nedalekém kempu Rumcajs. Tato akce splnila účel a děti odcházely unavené, ale s radostným úsměvem na tváři a o to především šlo. 

Více informací o naší mládeži naleznete na Facebooku: https://www.facebook.com/HCJicinmladez/

Mimo zmíněný kemp, zahájily svoje soustředění i Manki, které se připravují na vyšší soutěž, do které postoupily v minulé sezóně a jako jedny z mála stihly svou sezónu dokončit před příchodem pandemie. Děvčata, kterých bylo 20, se sešla v pátek v 11:30. V dopoledním bloku měla nejprve rozcvičku a po rozcvičce následoval trénink na ledě, poté pauza na oběd a odpolední program. V něm absolvovaly nejprve trénink na suchu a poté opět na ledové ploše. V sobotu místo dopoledního bloku sehrály Manki utkání s Roudnicí nad Labem, toto přátelské utkání skončilo prohrou. Odpoledne následoval stejný program jako den předtím. Neděle se nesla ve stejném duchu jako páteční den. Své soustředění zakončily holky v pondělí večerním tréninkem. 

HC Manki Jičín

HC Manki Jičín

Více informací naleznete na Facebooku (https://www.facebook.com/hcmankijicin/) nebo Instagramu (https://www.instagram.com/hcmankijicin/) Manek.

Posledním kdo zahájil přípravu na novou sezónu na našem ledě, byl A-tým Jičína. Hráči se sešli v úterý v 18:40 v útrobách zimního stadionu. V šatně je přivítal předseda klubu Pavel Vajsejtl st., nový hlavní trenér týmu Michal Kejmar a dlouholetý trenér a dnes již spíše funkcionář Daniel Pletka.

Trénink A-týmu

Na zahajovacím tréninku se sešlo 15 hráčů, 2 brankáři a 2 hráči, kteří nemohli zasáhnout do plného tréninku, konkrétně Radek Nový a Lukáš Kollman. Hráči absolvovali první tréninkovou jednotku ve složení - Vajsejtl ml., Průšek, Novák, Žalud, Mikolášek, Prokop, Krejčík, Žďárský, Najman, Brzák, Borovec, Sedmík, Dvořák, Marček, Richter. Kořínek, Ružanský. Někteří hráči nemohli buď ze zdravotních důvodů nebo z pracovních důvodů dorazit na první trénink. O skladbě kádru vás budeme ještě informovat. Program A-týmu pokračuje v pátek tréninkem a v sobotu prvním přípravným zápasem na ledě Poděbrad, utkání startuje v 17:00. Další přípravná utkání sehrají naši hráči proti Novému Bydžovu (doma 9.9. a venku 16.9.)

Trénink A-týmu

Více informací naleznete na nových sociálních sítích našeho klubu.

Facebook: https://www.facebook.com/hcjicinofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/hc_jicin_/

Klub HC Jičín také pořádá školičku bruslení pro děti. V letošní sezoně se na Vás budeme těšit v tyto dny:

Středa - 16:00
Sobota - 8: 00

Budeme se těšit na každého caparta, který bude chtít zkusit, jaké to je být malým hokejistou!

S sebou: brusle, helmu, rukavice a dobrou náladu!

Škola bruslení