Další posilou pro Jičín je navrátilec Lukáš Kollman, který s Jičínem slavil titul v Královehradeckém kraji. Poté se rozhodl zkusit štěstí v B-týmu Mladé Boleslavi, avšak od nové sezóny bude opět hájit barvy Jičína. Co ho vedlo k odchodu a následnému návratu a s jakými cíli jde do nové sezóny se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Ahoj Lukáši, ty se do Jičína vracíš po ročním působení v Mladé Boleslavi, co tě vedlo k tomuto rozhodnutí?

Nikde jinde jsem se necítil doma tak jako v Jičíně, je to asi tím že nedaleko od Jičína bydlím a hlavně, že jsem se v Jičíně narodil. Hrál jsem tu mnoho let, a i přes různá nedorozumění to je místo, kde chci zakončit hokejovou kariéru. Takže kvůli tomu jsem v Jičíně. (úsměv)

Kádr Jičína se za ten rok trochu obměnil, jak se těšíš na partu v kabině?

Kádr se sice změnil, ale není tu hráč, kterého bych osobně neznal. Kluci, kteří přišli z Boleslavi, byli mými spoluhráči a jsou to dobří kluci. Těším se na Hamrdu (Ondřej Hamerský), dlouho jsem ho neviděl, tak jsem zvědavý, jak mu narostl pupek. (smích)

Jičín bude obhajovat titul v Libereckém kraji a zároveň bude útočit na zlatý hattrick, necítíš přece jen větší tlak než před dvěma lety, kdy jsi tady vyhrál titul?

Žádný tlak necítím v mužstvu už nehraji prim, přece jenom věk se nedá zastavit. Nervozita z počátku určitě bude, ale nejsem ten, kdo by měl rozhodovat zápasy, od toho jsou jiní (úsměv). Bylo by super udělat hattrick, ale stejně si myslím, že udělat hattrick ve skupině Královehradeckého kraje, by bylo mnohem cennější, podle mě by to byl nadlidský výkone. (smích)

Zároveň budeš jeden z nejstarších hráčů Jičína, jak se to poslouchá, necítíš určitou zodpovědnost?

Jak už jsem řekl, nejsem ten, kdo by měl rozhodovat zápasy, věk se zastavit nedá, jak už jsem říkal, i když se cítím výborně a pravidelně na sobě makám, kluci z Dolního Bousova, kteří chodí na zápasy do Jičína to mohou potvrdit, alespoň v to doufám (smích). Samozřejmě kdybych necítil zodpovědnost, už bych hokej nehrál. Chci být zodpovědný za výsledky mužstva, i když třeba má role v týmu bude už spíše podřadná. Rád vyhrávám, nesnáším porážky, ať se jedná o cokoliv!

Na co se mohou tedy fanoušci jičínského hokeje těšit od Lukáše Kollmana?

Na co se mohou těšit fanoušci Jičína? Vždycky jsem hrál hokej, jak se říká v rukavičkách, občas mi to fanoušci vyčítali, ale patří to ke mně. Chtěl bych, aby viděli, že i stará kolena dokáží pěkně přitvrdit. Celou letošní předsezónní přípravu jsem tomu přizpůsobil a snad to bude fungovat.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů!