Sezóna 2018/2019 je již pár měsíců za námi. Na našem webu a facebooku se v těchto dnech můžete dozvědět zajímavosti o našich hráčích, formou zveřejňovaných dotazníků, kdo ale dotazníky nevyplnil bylo vedení týmu. Konkrétně dva muži Pavel Vajsejtl a Daniel Pletka. Jak hodnotí sezónu, co očekávají od té následující a další informace se dozvíte v následujícím hodně otevřeném rozhovoru.

Sezóna nezačíná prvním přátelským nebo mistrovským utkáním, ale daleko dříve, dalo by se říct, že na konci té minulé. Jičín v sezóně 2017/2018 získal titul v Královehradeckém kraji a na následující sezónu 2018/2019 změnil nejen soutěž, ale i vedení, v čele vedení stanul Pavel Vajsejtl.

Pavle, v Jičíně jsi dlouhou dobu působil jako hráč, prostředí jsi znal tedy velmi dobře, kdy se rozhodlo, že po hráčské kariéře začne kariéra funkcionářská?

V Jičíně působím 16. tým rokem, 15 let jako hráč a nyní prvním rokem v roli funkcionářské. Za ty roky jsem toho tady zažil mnoho a musím říct, že na to, jaké jsou zde podmínky pro hokej, je trochu zázrak, že se stále daří klub držet nad vodou. Můj předchůdce Honza Mácha, již nechtěl ve vedení pokračovat, jiný zájemce nebyl, a aby klub neskončil, nebylo jiné řešení. Všichni děláme v Jičíně hokej po práci, ve svém volném čase. Na rozdíl od jiných okolních klubů, nemáme žádného profi trenéra, ani placeného funkcionáře. Musím poděkovat všem, kteří se na chodu klubu podílí, všem trenérům mládeže.

Co vše obnáší tvoje role?

Od září 2018 působím v roli prezidenta klubu a společně s kolegy z vedení se snažíme o vylepšení podmínek, a hlavně o udržení hokeje v Jičíně. Bohužel, zatím se nám vylepšení podmínek moc nedaří, podpora některých subjektů není na takové úrovni, jakou by si hokej v Jičíně zasloužil. I v těchto skromných podmínkách A tým dvakrát po sobě zvítězil v krajské lize. Tým žen hraje druhou ligu a v právě skončené sezóně osadily Manki skvělé třetí místo. Mládežnické týmy hrají také vyrovnané bitvy ve svých soutěžích. Tady nás tlačí bota nejvíce, vzhledem k podmínkám nám kluci odchází do jiných klubů a s obtížemi skládáme jednotlivé týmy.

Ty jsi v této sezóně nastoupil k pár zápasům a v několika zápasech jsi stál po boku Daniela Pletky na střídačce, v které roli tě fanoušci uvidí v následující sezóně?

Já jsem chtěl hráčskou kariéru ukončit již po sezoně po sezóně 2016/2017. Ale v létě před následující sezónou 2017/2018 se povedlo tým posílit, přišel Vaclav Pletka a Michal Kejmar a já se rozhodl ještě pro jednu sezónu. Byla to sezona zakončená titulem, takže správné rozhodnutí. Myslím, že se povedla i má rozlučka s týmem na Strašnově. Letos jsem nastoupil dvakrát, pokaždé když trenér neměl dostatečný počet hráčů. To, že jsem byl i na střídačce, nějak vyplynulo ze situace… Tady patří velký dík Dandysovi!!! (Daniel Pletka, trenér) Srdcař, který tomu tady dává neskutečnou porci času a několik let to táhl téměř sám!!! Dan uvažoval o konci působení v Jičíně, ale povedlo se mi ho přesvědčit a zůstává. Bude mít asistenta Michala Kejmara. Já, pokud to půjde, budu na střídačce také. Doufám, že už jen jako trenér. Ale pokud bude potřeba doplnit tým pro nějaké utkání, trenér mě nominuje, tak budu k dispozici.

Pánové sezóna skončila úspěšně, jak ji hodnotíte vy, nejen po té sportovní stránce?

Vajsejtl: budu se opakovat, ale za podmínek, které pro hokej v Jičíně máme je to zázrak!!!! Za mě určitě po sportovní stránce sezona úspěšná ve všech týmech!!! U A týmu bylo v základní části pár slabších utkání, první utkání play off se nám také nepovedlo, ale po odvetě v Lomnici, kde jsme předvedli výborný výkon, to už byla jízda za titulem.  Myslím, že A tým se nám povedlo vhodně doplnit, výrazně omladit, máme tam dobrou partu, která se může několik dalších sezón hokejem bavit.

Pletka: Po sportovní stránce hodnotím sezónu za velice dobrou. Je tu výborná parta, a to je vlastně základ úspěchu. V Jičíně nejsou takové podmínky, abychom mohli třeba uvažovat o vyšší soutěži. I když si myslím, že po dvou úspěšných sezónách by to byla taková, třešnička na dortu, jak se říká. Po té mimosportovní jsem strašně rád, že se po odchodu předsedy Honzy Máchy, ujal předsedování Pavel a mohli jsme jako oddíl fungovat dále.

S jakými cíli jdete do následující sezóny?

V: Jako funkcionář mám v hlavě spoustu nápadů, ale po téměř ročním působení v této roli a po několika jednáních, ze kterých jsem byl velmi zklamán, si je raději nechám pro sebe…. A sportovní cíle máme u A týmu opět nejvyšší, zlatý hattrick by byl krásný. Manki se určitě výkonnostně posunou a budou opět bojovat o medailové umístění. U mládeže bych si přál větší počet dětí, vytvoření dorostu, aby nám kluci po ZŠ nemuseli odcházet jinam. Zkusíme oslovit sousední kluby ohledně možné spolupráce, ale tady to vše vázne na výrobě ledu v Jičíně. Máme krásný zimní stadion, ale polovina září je pro lední hokej neakceptovatelná (soutěže začínají 7.9.) týmy musí jezdit za přípravou na jiné zimní stadiony. Příprava na těchto ZS stojí klub, a hlavně rodiče dětí cca 300 000 Kč!!!! Dále se budeme snažit zorganizovat na našem ZS opět nějaké zajímavé utkání.

P: Cíle by měli být stále ty nejvyšší, i když nevíme, jak na tom budou soupeři. My se musíme na sezónu dobře připravit, protože jsme se přesvědčili, že nás nečeká nic jednoduchého. A až samotná sezóna ukáže, jak na tom jsme a jaký cíl vlastně můžeme mít. Ještě jeden cíl mám a to je, abychom mohli zahájit sezónu na vlastním ledě, ale potřebuje pomoc města. My s tím takové problémy nemáme, ale pro mládež je to problém velký. Nedá se vstoupit do mistrovských zápasů bez přípravy… Proto musíme zahajovat sezónu na jiném zimáku. Měsíční dojíždění není pro ty děti jednoduché. Někteří už kvůli tomu přešli na jiné sporty. My takhle máme málo dětí a tím, že nedokážeme vytvořit podmínky jako mají v jiných klubech, těch dětí mít vice nebudeme. Je to škoda, protože Jičín by si to zasloužil. Musíme doufat, že bude lépe.

Dane, tobě na střídačce přibydou asistenti, v čem to pro tebe bude jiné?

Já chtěl po minulé sezóně skončit, protože toho na mě už bylo dost. Po domluvě s Pavlem jsme si řekli, že mi pomůže Kejmič (Michal Kejmar) a když bude mít Pavel čas, tak i on bude na střídačce.  Je to pro mě velká úleva a jsem rád, že do toho jdou. Já bych chtěl, ale hlavně poděkovat Romanu Táborskému, který mě po tu dobu pomáhal a byl se mnou na střídačce i když v roli kustoda. Ještě jednou velké díky Romane!

Mohou fanoušci očekávat nějaké změny, kromě změn v hráčském kádru?

V: Zimní stadion je majetek města a o žádných změnách nevím. Do budoucna je potřeba dobudování hráčských šaten. Projekt a požadavek leží na městě, já myslel, že se letos na jaře začne, ale bohužel…snad příští jaro… Kádr nějaké změny mít bude…zatím můžeme komentovat pouze odchody. Končí Lukáš Beneš, který odchází do Bydžova, Martin Houser, oběma patří velké poděkování za odvedené služby, doufám, že najdeme termín, na rozloučení a poděkování před fanoušky. Dále končí Rudolph, Boček a Němec. Na doplnění pracujeme…

P: Jak už psal Pavel, musíme všem, co u nás končí poděkovat odvedli tu dobrou práci. Za kluky už máme domluvené náhrady, ale zatím to zveřejňovat nebudeme. Vše se brzo dozvíte.

Na závěr, máte nějaký vzkaz pro sponzory či fanoušky?

V: Všichni děláme hokej pro zábavu, ale bez fanoušků a diváků by to nebylo ono…podpora během sezóny, a hlavně v play off, venkovní výjezd do Turnova, to byla paráda!!! No a bez sponzorů by nebyl hokej ani fanoušci. Tímto chci všem poděkovat za podporu, nesmírně si podpory vážíme a věříme, že bude pokračovat i dále.

P: Já bych taky chtěl všem poděkovat, protože bez podpory, jak finanční, tak manuální by jakýkoli oddíl nemohl fungovat. Všem ještě jednou velké díky. A fanouškům bych chtěl vzkázat ať chodí dále v co největším počtu, protože my jsme za každého diváka moc rádi a vážíme si ho!