Již po čtvrté se na jičínském zimním stadionu pod hrází rybníka Kníže, uskutečnila akce Pojď hrát hokej, kterou jičínský hokejový klub pořádá v rámci svazového projektu Týden hokeje. I přes dozvuky letního počasí se akce zúčastnil velký počet dětí, které si jako vždy odnesly domů dres české hokejové reprezentace. Tím hlavním, co si děti z akce odnášely byl ale zážitek, který mnohým pomůže s rozhodováním, jaký sport si zvolí.

Akce již tradičně začala krátkou prezentací, kde se rodiče spolu s dětmi dozvěděli něco o tom, jak probíhá sportování v hokejovém oddíle. Zároveň si mohly vyzkoušet hráčskou a brankařskou výstroj. V neposlední řadě si malý hokejisté mohli osahat těžký mistrovský pohár, který v minulé sezoně vybojoval jičínský A tým v KLM.

Po úvodní prezentaci se šlo na led. Na ledě již čekal početný tým trenérů, který si malé sportovce rozebral. Úplní začátečníci se naučili své první krůčky, s kterými jim pomáhal i dlouholetý extraligový hráč Václav Pletka, který v minulé sezoně pomohl dotáhnout jičínské áčko k mistrovskému titulu. Zkušenější bruslaři zase měli možnost strávit hodinku plnou her a zábavy.

Věříme, že se všem dětem a rodičům akce líbila a těšíme se, jak je společně přivítáme na následných hodinách školy bruslení, kterou klub pořádá vždy ve středu od 16:15 – 17:15. Ti, kteří již zvládnou bruslařské základy, pak mohou využít také hokejovou školu bruslení, která je každý pátek od 17:45 do 18:45.

Celý Hokejový klub Jičín se těší na nové spoluhráče a kamarády