Skončila základní část, a to je důvod k dalšímu rozhovoru. Tentokrát bude rozhovor s jičínským obráncem Petrem Mikoláškem, který je jedním ze základních stavebních kamenů jičínské sestavy. Jak viděl poslední zápasy svého týmu, a jak se těší na play-off se dozvíte na následujících řádcích.

V Jičíně jsi již pár let, jak se díváš na poslední úspěchy týmu, jak tuto proměnu vnímáš?

Úspěchy v posledních sezónách vnímám pozitivně. Sešla se dobrá parta kluků, a tak to šlape, jak v kabině, tak i na ledě. Vyhráli jsme Královéhradecký i Liberecký kraj, a kdybych měl hodnotit soutěž, která byla kvalitnější, tak bych se přiklonil více ke Královehradecké soutěži.

Změnila se nějak tvoje příprava na zápasy nebo celková příprava týmu?

Kromě tréninků na ledě, se každý pátek snažíme scházet před ledem na překážky, alespoň někteří hráči. Jinak přes týden se připravuje každý individuálně, jak uzná za vhodné dle vlastní potřeby, a to platí i před zápasem. Jinak jsme v létě měli kratší letní přípravu, která byla také prospěšná.

Petře, Jičínu se letos daří vyhrál 15 zápasů, než prohrál na nájezdy s Libercem, čemu přisuzuješ tuto formu?

Velký podíl na tom má určitě suchá příprava, kde jsme se scházeli a trénovali společně. Také na to bude mít vliv zkvalitnění tréninků na ledě. Myslím si, že v letošní sezóně jsme byli o dost lépe fyzicky připraveni než v té předchozí.

Co se stalo v Liberci?

Z mého pohledu to byl podceněný zápas bez většího nasazení a zkušený soupeř toho dokázal využít. Hráli jsme naivně, a to bychom už neměli dopustit.

Zahýbala prohra nějak s atmosférou v kabině?

Že by nás to nějak více poznamenalo bych neřekl. Určitě jsme si k tomu něco řekli a tím to ukončili. Jednou to přijít muselo, pokaždé se vyhrávat nedá, ale každopádně lepší prohrát teď než pak v play-off.

Ještě před zápasem s Libercem jste hráli v Lomnici, kde byl zápas ve třetí třetině kontumován, jak jsi viděl ty situaci, která nastala na stadioně?

Hráči by se měli naučit rány také přijímat, když už je chtějí rozdávat. (samozřejmě tu mluvím o čistých zákrocích, žádných zákeřných nebo úmyslných). Ne pokaždé se musí rozhodčímu zápas vyvést, ale aby hráč fyzicky napadl rozhodčího, to je neakceptovatelné. A co se týče dodatečných trestů, tak se mi některé zdály mírné, až směšné, ale to je věc disciplinární komise, jestli chtějí více chránit rozhodčí nebo ne. Já bych to pískat nechtěl (úsměv).

Bohužel nevyšel ani poslední zápas v České Lípě.

Tak do České Lípy jsme přijeli pouze v 10 hráčích, což se později ukázalo jako největší problém, kde nám ke konci zápasu docházely síly a soupeř dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Na druhou stranu jsem rád, že se nikomu v posledním zápase základní části nepřivodilo žádné vážnější zranění před play-off a budeme snad všichni připraveni.

I přes ta zaváhání, půjdeme jako vítězové základní části do play-off, jak se těšíš, a co očekáváš?

Určitě se těším, je to vyvrcholení celé sezóny, na kterou by se měl těšit každý hráč, ale bude to náročné. Očekávám velké nasazení, přece jenom dosáhnout zlatého hattricku je dosti velká motivace!

V minulé sezóně byla podpora fanoušků v play-off fantastická, všichni věří, že bude i letos, na co se mohou diváci těšit?

Vloni byli fanoušci senzační! Doufám, že tomu bude tak i letos a my se jim to budeme snažit na oplátku vracet atraktivním hokejem plných emocí a snad si spolu na konci sezóny užijeme i mistrovské oslavy! Chtěl bych tedy fanoušky pozvat nejen na naše domácí utkání, ale i na ta venkovní, jelikož jejich podporu budeme potřebovat!

Děkujeme za rohovor!

Domácí semifinálová utkání sehrají hráči Jičína v pátek 28.2. a 4.3. od 18:00. Utkání na ledě Turnova je naplánováno na neděli 1.3. od 16:30