Poslední předsezónní rozhovor přinášíme s nejvyšším mužem Jičínského hokeje - předsedou Pavlem Vajsejtlem, který v klubu působil nejdříve jako hráč a následně jako funkcionář. I když i v minulé sezoně ještě oblékl brusle a vyjel k zápasu za náš A-tým.

Pavle, začneme nejprve na konci minulé sezony, která se nemohla dohrát a opatření, která nastala, pomalu devastovala sport napříč republikou, jak se situace odrazila na našem klubu?

To jak sezona končila mě mrzelo, protože po sportovní stránce jsme přišli o její vrchol. Finále, hodně diváků, kvalitní hokej, ale v tu dobu to bylo pochopitelné. Zdraví všech je na prvním místě. A jak se to projeví na našem klubu teprve uvidíme.

Je možné říct, že klub je po finanční i personální stránce dobře připraven na letošní sezonu?

Dobře připraven, to je za tři… což tak nějak souhlasí…(smích) finanční stránka může být vždy lepší! Finance, to je ta složka, kde se současná situace projeví nejvíc. Zatím nám neprodloužil spolupráci pro letošní rok pouze jeden větší partner. Někteří, poskytované finance ponížili. Všem partnerům patří velké poděkování za to, že i v této nelehké době nám zůstali věrni! Já věřím, že sezonu finančně zvládneme.

Personální stránka, tam je to za tři plus klub jako Jičín nemá finanční možnosti, aby mohl platit trenéry u všech kategorií. Všechny kategorie máme trenérsky obsazené. Přesto pracujeme na rozšíření trenérského týmu. Tady vidím možnost, přivést zpět k hokeji a aktivně zapojit kluky, kteří tady hokejově vyrůstali a nyní se hokeji nevěnují. Začínají mít rodiny a své děti… Kluci, kteří nám tady trénují, jsou do hokeje blázni a dělají to téměř zdarma ve svém volném čase. Za to jim patří moje veliké poděkování.

Změny nastaly nejen na postu hlavního trenéra A-týmu, ale i na postu hlavního trenéra mládeže, co si od těchto změn slibuješ?

A-tým, tam to bylo na spadnutí už tři roky, kdy poprvé přišel Dan Pletka, že by to rád předal. Tady musím vyvrátit hlasy, které jsem v Jičíně už slyšel, že jsem Dana vyhodil! My jsme o tom s Danem hodně debatovali a hledali řešení. Nakonec to dopadlo tak, že Dan se zapojil do organizace v Mladé Boleslavi, což si myslím, že pro jeho trenérský posun, je to nejlepší, co mohl udělat. Tím pádem najít trenéra byla nutnost. Tým nám funguje a nechtěli jsme přivést někoho, kdo nám do týmu nezapadne. Logicky se tak stal trenérem Michal Kejmar a Dan mu bude v rámci možností pomáhat. Je to po dlouhých letech změna a doufám, že přinese trochu oživení a vše bude fungovat stejně dobře. Takže oficiální trenérské duo je Kejmar, Pletka. Já budu pomáhat dle časových možností.

Mládež – tady se nám povedlo získat pozici šéftrenéra mládeže, čehož si opravdu cením. Určitě je to pro klub posun vpřed. Smlouvu podepsal Honza Plíšek, což je mladý, vzdělaný, do hokeje zapálený trenér. Myslím, že jsme si i lidsky docela sedli. Jsem rád, že jsme ho pro HC podepsali. Slibujeme si od toho, navýšení počtu dětí v nejmenších kategoriích, zlepšení náboru, kvalitnější komunikaci se školkami, školami, rodiči, atd….Až v průběhu tří, čtyř let uvidíme, zda se nám to daří.

Koronavirová opatření neustále zasahují do životů nás všech, nebojíš se, že se letošní sezona opět nedohraje? Jsou nějaká opatření i pro hráče v nižších soutěžích např. testování apod.?

Já osobně mám na COVID svůj názor, ale s nařízeními vlády a úřadů nic nenaděláme, nechápu, že po půl roce, máme místo jasných scénářů, jen samá nesmyslná rozhodnutí! Je to jedno velké divadlo. To, že nedohrajeme se stát může, já se toho nebojím a věřím, že zvítězí zdraví rozum úředníků. My jsme hráčům a všem členům klubu řekli nějaké věci, ale na této úrovni to je o osobní zodpovědnosti každého z nás.

Jaká máš očekávání od této sezony, ať už se týkají mládeže, Manek nebo mužů?

V současné situaci to bude sezona plná nejistoty, přesto uděláme vše pro to, aby všechny týmy, byly kvalitně připraveny a sezona byla pro klub úspěšná.

Manki, na holkách je vidět, jak se neustále zlepšují. Budou hrát vyšší soutěž, to je výzva pro holky, reklama pro klub, pro město. Věřím, že budou hrát vyrovnaná utkání a hlavně, že je to bude bavit. U mužů očekávám, že se budeme pohybovat na špici tabulky a budeme opět hrát o nejvyšší příčky. Chtěli bychom předvádět líbivý hokej, bruslivý, důrazný se spoustou branek a tím přilákat diváky do hlediště.

Na závěr bych chtěl všechny, kteří se zajímají o klub, chtějí se podílet na jeho chodu, chtějí kandidovat do Výkoného výboru, aby dorazili na Volební členskou schůzi, která se koná 30.9.2020 od 18:00 v restauraci na ZS. Více informací najdete na http://hcjicin.cz/ nebo na našem facebooku https://www.facebook.com/hcjicinofficial/