Nová sezóna, nově vzniklé trenérské duo. Nejde o zásadní změnu v obsazenosti trenérských postů. Michala Kejmara jste mohli i minulou sezónu vídat po boku Daniela Pletky. Jak hodnotí novinku v podobě letní přípravy nebo jak se oba těší na sezónu, se můžete dozvědět v následujícím rozhovoru.

Ahoj trenéři, pojďme od začátku, kdy se rozhodlo, že Michal bude dělat asistenta a jak si rozdělíte svoje role?

Pletka: Rozhodlo se to ihned po minulé sezóně, domluva je taková, že pokud bude Kejmič, tak tréninky povede on.

Kejmar: Ano, podle mé pracovní vytížennosti.

Novinka před sezónou byla letní příprava, jak jste spokojeni s účastí a celkově s průběhem?

K: Příprava byla výborná! (smích) S průběhem přípravy jsem spokojený, protože to bylo oživení, po letech, kdy se hráči připravovali sami, účast byla celkem vysoká a věřím, že jsme připraveni do sezóny.

Daniel Pletka

Kádr se taky změnil, pár lidí odešlo, ale taky do týmu přišlo několik nových tváří, jak se díváte na tyto změny?

P: My jsme museli reagovat na odchody hráčů, takže jsme sháněli náhrady na určité posty. S tím, jaké se nám povedlo přivést hráče jsme spokojeni. Myslím si, že to bude fungovat stejně jako v minulých sezónách.

K: Souhlasím. Také bych chtěl říct, že jsme rádi, že se nám hráči hlásí sami.

Odehráli jsme tři přípravná utkání jedno jsme vyhráli a dvě prohráli, co vám ukázala?

P: Já osobně v přípravě výsledky neřeším. První zápas jsme hráli po dvou trénincích. Utkání spíše plnila kondiční roli a také to, abychom byli 3x v týdnu na ledě. Protože vím, že pokud by byli jen tréninky, tak je možné že se nesejdeme. Mám zkušenosti z minula, že na zápas se vždycky sejdeme.

K: V zápasech se nám ukázala nějaká okénka, kde máme slabší stránky, ale myslím si, že do sezóny půjdeme připraveni, takže bych se nebál.

P: Ukázalo nám to, že musíme zapracovat více na obraně.

Další novinkou pro tuto sezónu je systém, kterým se bude hrát, je to dobře nebo jak vidíte tuto změnu?

P: Já, když jsem byl na aktivu, tak jsem chtěl, abychom hráli čtyřkolově. Bohužel jsou v soutěži týmy, které řekli, že je to stojí moc peněz. Takže systém je teď takový, že se hraje dvoukolově (doma-venku), poté se losuje nadstavba, která je jednokolová. Já osobně si myslím, že přes 20 zápasů v základní části je ideálních, bohužel sami s tím nic nezmůžeme. Zároveň musím říct, že je to lepší než hrát přes 30 zápasů.

Předpokládám, že Jičín půjde do sezony s nejvyššími ambicemi, nebudou hráči pod určitým tlakem?

P: Každý tým by měl mít ty nejvyšší ambice. Až sezóna ukáže, jak na tom ten tým opravdu je. Může tam být určité uspokojení, že jsme dvakrát vyhráli, ale to vše je na hráčích, kteří si to musí nastavit v hlavách a jít do zápasu, že chtějí vyhrát.

K: Do sezóny jdeme s nejvyššími ambicemi a myslím si, že ten tým je tu kvalitní. Samozřejmě visí tu ve vzduchu zlatý hattrick a obhajoba, ale pokud se to nepovede nic se neděje, je to jenom hokej. Stát se může cokoliv, přijdou zranění a nemoci, ale určitě chceme uspět.

Jak zatím probíhá vaše spolupráce?

P: Já k tomu nemám výhrady, spolupráce je dobrá. My jsme si to nějak nastavili a zatím to šlape, tak jak by mělo. Uvidíme, jak to bude fungovat v mistrovských utkáních, ale s Kejmičem se známe dlouho a v tomhle by neměl být problém.

K: Přesně tak známe se dlouho. Já jsem rád, že mě Dandys vzal k sobě a můžu mu pomáhat. Budu se snažit, abychom fungovali na té nejvyšší úrovni. A budeme dělat všechno pro to, aby se nám dařilo.

Michal Kejmar

Teď, otázka na tebe Michale, je to pro tebe nová role, jak se ti zatím zamlouvá?

K: Samozřejmě je to určitá změna, začátky jsou vždycky těžké, přiznám se, že jsem byl trochu překvapený, ale nějak se do toho dostávám a pár let jsem ten hokej hrál, takže bych se s tím měl co nejrychleji sžít a bude to jen a jen lepší.

Pojďme teď k našim fanouškům, jak jich přilákat co nejvíce na stadion?

P: Ono, když se vyhrává tak lidi chodí, to je v Česku normální, alespoň většinově. Pokud budeme hrát dobrý hokej, tak lidi určitě budou chodit.

K: Přesně tak, ale za play-off bychom jim chtěli poděkovat. A určitě bych je chtěl pozvat na naše zápasy. Budeme se snažit předvádět rychlý moderní hokej, takže by je to mělo bavit a za každého diváka budeme rádi!

Poslední otázka, jak se těšíte na sezónu?

(oba smích) P: Tak těším, ta přestávka byla dlouhá, teď na začátku tam ten elán je. Ono se to odvíjí od výsledků, pokud se vyhrává, tak se člověk těší. Když se nedaří, tak nás chodí málo a člověk to bere jako nepříjemnou povinnost. Ale snad uděláme všechno pro to, aby nás to bavilo a bavilo to i diváky na tribuně.

K: Já se těším na svoji první sezónu v nové roli. Jsem rád, že kluky to zatím baví, jak na ledě, tak v kabině a snad to dobře dopadne!