Útočník Milan Průšek, který patří k tahounům jičínského týmu se v následujícím rozhovoru zamyslel nad průběhem soutěže, a také nad současnou situací, kdy je zavřen zimní stadion.

Milane, vraťme se na začátku rozhovoru na konec minulé sezóny, kdy bylo zrušeno finále ligy, jak jsi vnímal tento fakt?

Byla velká škoda, že jsme nemohli dohrát finále. Věřím, že bychom zvedli pohár nad hlavu a oslavili tak zlatý hattrick, ale bohužel okolnosti to nedovolily.

Jak jsi se ty osobně vyrovnával s karanténou, která nás všechny zasáhla v polovině března?

Karanténu jsem se snažil trávit sportovně, nejsem typ člověka, který by dokázal sedět doma a nic nedělat. S přítelkyní jsme našli zálibu v cyklistice, takže většinu volného času jsme strávili v sedle. Zbylý čas jsme pak trávili s rodinou.

Před touto sezonou opět proběhla letní příprava, jaký jsi z ní měl pocit?

Letní příprava proběhla v podobném duchu jako ta loňská. Bohužel jsem osobně nestihl všechny tréninky kvůli práci, ale myslím si, že nám letní příprava do sezóny pomůže. Přeci jen zaběhat si s týmem je lepší než sám, donutí vás to jít přes limit, což mě na tom baví. Je zvláštní, jak se mé myšlení a přístup k letní přípravě změnil za ty léta co hraju hokej, nikdy bych neřekl, že budu rád odcházet zničený z tréninku a naopak budu naštvaný, když mě nebudou bolet nohy a budu mít jěště sílu na další aktivitu (smích).

V týmu nastalo také několik změn, jak je postupem času hodnotíš?

Tak co se týče změny trenéra, to ani jako moc změnu nevnímám. Kejmič s Dandysem si akorát vyměnili role. Už loňskou sezónu si střídali tréninky, takže v tomhle zatím úplně nepociťuji nějakou změnu. Jsem rád že se o nás starají všichni 3 (Vajsi, Kejmič, Dandys), díky nim můžeme hrát hokej a nemusíme se starat o nic jiného, tímto bych jim chtěl poděkovat, bez nich by to nešlo. V týmu proběhlo pár změn, přišli noví hráči, kteří zapadli do týmu dobře.

Pojďme hodnotit začátek letošní sezony, když se vrátíme k jednotlivým zápasům, jak je hodnotíš?

První zápas s Varnsdorfem jsme hráli po dlouhé pauze, takže náš herní projev nebyl takový, jaký by jsme chtěli, ale výhráli jsme, což je důležité. V Lípě jsme byli v okleštěné sestavě, náš herní provej opět nebyl dokonalý, ale už tam byly střípky toho, co bychom chtěli hrát. Proti Lomnici jsme to konečně už byli my. Hráli jsme to co jsme si řekli a náš herní projev už byl takový na jaký jsou diváci zvyklí. Děkuji, že nám proti Lomnici udělali skvělou kulisu a jsme rádi, že si i v této době najdou cestu na zimák a podpoří nás. Do Frýdlantu jsme jeli v okleštěné sestavě, chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, což se nám dařilo a díky týmovému výkonu jsme utkání zvládli a odvezli jsme si plný počet bodů.

Momentálně se nacházíme v situaci, kdy nevíme, zda a kdy budeme pokračovat, jestli budeme hrát s diváky nebo bez, jaký máš na to názor?

Nikdo není nadšený ze situace ve které jsme. Momentálně máme 14 dní pauzu, což bude pro nás jako kdybychom začínali od znovu. Nikdo neví co bude potom, jestli budeme moct hrát nebo ne, zda budou moci přijít diváci nás podpořit nebo budeme muset hrát v komorní atmosféře. Pokud by to tak dopadlo, budeme se snažit zařídit aspoň online přenos ze zápasů.

Jaké jsou tvé osobní cíle do této sezony?

Hlavně se chci hokejem bavit a mít z něho radost. Doufám, že letošní ročník budeme moci dohrát do konce, hlavně do toho vítězného (úsměv). Hlavně doufám, že budeme moci hrát a scházet se, protože ta pauza byla dlouhá a být bez druhé rodiny není vůbec dobré. Jsem strašně rád, že jsme na hokeji jako rodina, která vám vyřeší všechny problémy a obdaruje vás obrovskou dávkou pozitivní energie (smích).

Děkujeme za rozhovor!