23. září se v Jičíně odehrál první ligový zápas s týmem HC Lovosice ženy.

23. září se v Jičíně odehrál první ligový zápas s týmem HC Lovosice ženy. Tak napjatý zápas snad nikdo nečekal. Před zápasem Manki dostaly poslední taktické rady, poté následovala krátká rozcvička a rozbruslení na ledě. V zápase nastoupily Lovosice ve 2 pětkách. V první třetině dostala do vedení Lovosice hráčka s číslem 18, Markéta Šrámková, která vstřelila 3 góly ve 2., 10. a 14. minutě. Naše hráčka Mikeš Pavlína Mikolášková snížila skóre, když vstřelila gól v 6. minutě. První třetina tak skončila 3:1. Druhou třetinu vyrovnala skóre Markéta Zárybnická na 3:3, kdy proměnila své šance v 31. a 34. minutě. Manki se tím dostaly znovu do hry a zápas získal nový náboj. Třetí třetinu otevřela skóre Markéta Zárybnická, když ve 41. minutě poslala Manki do vedení. Ve 47. a 52. minutě úřadovala opět hráčka s číslem 18, Markéta Šrámková, kdy vstřelila 4. a 5. gól za Lovosice. V 57. minutě zakončila hru vítězným gólem Pavlína Mikolášková. Zápas skončil 6:5 a Manki si odnesly první tři body v sezóně! Za Lovosice je pro nás bezkonkurenčně nejlepší hráčkou Markéta Šrámková. Za Manki děkujeme naší gólmance Hance Trnkové! Dále musíme poděkovat našim střelcům Markétce a Mikešovi. Nespočet asistencí patří Denisa Stará! A samozřejmě velké díky našim trenérům Honza Plíšek a Lukáš Karban, ostatním hráčkám a fanouškům. Veliké díky patří našim sponzorům, díky kterým jsme se mohly letos zúčastnit ligy.

Trenéři: Plíšek, Karban