Před vyřazovacími boji, které čekají hráče Jičína za pár dní, vám přinášíme rozhovor s člověkem, který stojí za hráči na střídačce a snaží se je dirigovat svými pokyny. Jak hodnotí letošní základní část, skladbu týmu a to, s čím jde tým do play-off, o tom všem se dočtete v rozhovoru s trenérem Danielem Pletkou.

Trenére v Jičíně působíte již několik let, v minulé sezóně jste tým dovedl k titulu, je to Váš největší úspěch, na který budete vzpomínat? Je pravda, že trenéra dělají hráči, a my jsme měli loňskou sezónu výborný tým. Je to hlavně jejich zásluha. Aby se udělal nějaký úspěch, tak si vše musí sednout a musíte mít hodně štěstí. To se nám povedlo a je to můj největší úspěch v roli trenéra. Já tohle zažil již jako hráč. Čtyřikrát jsem vyhrál krajskou ligu, ten pocit je pořád stejně krásný!

Pojďme se podívat na letošní sezónu, v klubu se pár věcí změnilo, největší změnou byl asi „přestup“ do Libereckého kraje, co vás k tomu vedlo? Je soutěž v něčem jiná oproti loňské soutěži? Ano, museli jsme tento krok udělat. Krajská liga v Hradeckém kraji má velkou sportovní úroveň, ale také finanční. V Hradeckém kraji se hraje systémem středa, neděle, a ještě došlo k navýšení zápasů oproti minulým sezónám. Takže to pro nás bylo jediné řešení, protože nemáme tolik financí a hráčský materiál, který by byl schopen odehrát hlavně středeční zápasy. A dávat někomu peníze jenom proto, aby mně přijel ve středu na zápas, opravdu v Jičíně dělat nemůžeme. Proto jsme zvolili tento způsob, i když v Hradeckém kraji nás nechtěli pustit. Přesto jsme odešli do Libereckého kraje a jsme spokojeni. Zápasy mají taky svoji úroveň, ale hlavně se hraje jen o víkendech, a o to nám šlo.

Mimo změnu soutěže, přišlo i několik nových hráčů, jak hodnotíte změny v hráčském kádru? My nemáme moc kluků v týmu a nemáme ani moc kde brát nové hráče. Každou novou sezónu začínáte s tím, že z té minulé někdo skončí nebo odejde hrát jinam a vy musíte za tyto hráče najít náhradu. My jsme do poslední chvíle nevěděli, jaký kraj budeme vůbec hrát, a o to bylo těžší dávat kádr dohromady. Jsem rád, že noví kluci, kteří přišli dobře zapadli do mužstva a vytvořila se zase dobrá parta. Jsem s týmem spokojený.

Jaký je celkový pocit ze základní části, kterou se vám podařilo ovládnout? Se základní částí jsem spokojený i když vím, že některé zápasy se měly zvládnou lépe. Hlavně zápasy s Českou Lípou se nám nepovedly, až na jeden zápas jsme s nimi třikrát prohráli (jeden zápas na ledě ČL byl kontumován v její prospěch pozn. red.). Ale jinak základní část hodnotím pozitivně. My jsme hlavně moc nevěděli, jak bude soutěž vypadat. Když mě dost lidí říkalo, že Liberecký kraj je o hodně slabší, a že nás to nebude bavit. Tak si tohle po zkušenostech ze základní části vůbec nemyslím. Ano, jsou zápasy, které jsou slabší, ale to máte v každém kraji. Za mě panuje spokojenost, protože hrajeme aktuálně to, na co máme.

Je něco, co se vyloženě nepovedlo? Ano jak jsem, již říkal v minulé otázce hlavně zápasy s Českou Lípou, ale jinak si nevzpomínám na jiné herní selhání. Ještě jedna věc mě mrzí, a to lepší účast na trénincích, kdy od prosince začala docházka klesat. Ale myslím si, že tento problém mají ve většině mužstev, která hrají krajskou ligu. Velkou roli v tom, podle mě hrají finanční prostředky, kluby, ve kterých mají peníze, mají větší účast hráčů na trénincích.

S jakým cílem jdete do play-off? Cíle máme stejné jako zbylá tři mužstva, která se dostala s námi do play-off. Každý chce vyhrát a každý pro to udělá maximum. Jak se bude dařit nám, bude hodně záležet, jak se na zápasy sejdeme a v jaké budeme sestavě. Pořád se play-off hraje ve všední den, a ne každý z hráčů na zápas může. Je to pro všechny stejné a my uděláme vše, aby byla sezóna vydařená až do konce.

Závěrem, máte nějaký vzkaz pro fanoušky jičínského hokeje?vJá bych chtěl pozvat všechny fanoušky jičínského hokeje, aby nás přišli podpořit v play-off. Vaši podporu budeme potřebovat a snad si najdete cestu v co největším počtu. Budeme se snažit, aby sezóna byla tak úspěšná jako byla ta minulá!

Děkujeme za rozhovor!

Play-off začíná ve středu 13.3. na ledě Jičína, pokračuje zápasem na ledě soupeře v pátek 15.3. a případný rozhodující zápas bude na programu v neděli 17.3. v Jičíně.

Soupeřem Jičína v play-off bude jeden z dvojice týmu Turnov, Lomnice nad Popelkou, jasno bude po odehrání posledního kola, které se hraje o víkendu 9.3.-10.3. Jičín zavítá na led Turnova, kde odehraje své utkání od 17 hodin. Lomnice odehraje své utkání o den později, na svém ledě s Frýdlantem. Poslední utkání tohoto kola je mezi Českou Lípou a Varnsdorfem.