Nejprve působil v klubu jako hráč, poté jako asistent a teď jako hlavní trenér. Jak se zrodila změna na střídačce a s jakými cíli jde do sezóny odpovídal Michal Kejmar.

Michale, ty jsi se z pozice asistenta trenéra přesunul na pozici hlavního trenéra, byl tento krok předpokládaný, nebo jak k tomu došlo?

Ano je to tak. Dan Pletka již naznačoval po konci loňské sezony, že by mi funkci hlavního trenéra předal a s tím i vše, co se chodu A-týmu týče. Dan, teď věnuje hodně času svým dvěma klukům, kteří hrají hokej v Boleslavi a má to opravdu časově hodně náročné. Sedli jsme si proto všichni tři s prezidentem (P. Vajsejtlem st.) a situaci vyřešili tak, že se naše role prohodí a Pavel s Danem mi budou pomáhat. No, musím říct, že těch věcí, co je potřeba zařídit je opravdu dost, ale musím se s tím poprat a kluci mi v tom hodně pomáhají.

V týmu se událo několik změn, můžeš fanouškům přiblížit složení kádru pro nadcházející sezonu?

Je to tak pár změn v kádru nastalo. Skončil u nás Ondra Hamerský, který dělá trenéra mládeže ve Dvoře Králové, kariéru z osobních důvodů přerušil Kuba Hladík, což je škoda, protože Kuba byl v každé sezoně produktivní a jeho body nám budou chybět, ale věřím, že ho ostatní kluci nahradí. (rozhovor s Kubou Hladíkem zveřejníme v příštích dnech, pozn. red.) Jinak jsem rád, že si kariéru prodloužil ještě o rok Lukáš Kolman. Kádr se nám podařilo udržet pohromadě. Po roční odmlce se vrací Vojtěch Němec, tak uvidíme, jak to zvládne. Po zranění se zkusí zapojit Tomáš Krumpholc. Navíc přišel Martin Novák z Boleslavi a v neposlední řade se k nám chtějí vrátit odchovanci Erik Dvořák a Michal Svoboda, kteří s námi trénují, tak uvidíme, jak to dopadne.

V létě opět proběhla krátká letní příprava, jak ji hodnotíš?

Přípravu hodnotím velmi dobře to, co jsme chtěli jsme odtrénovali a kluci k tomu přistupovali velmi zodpovědně. Svůj účel to tedy splnilo. Jen dám malý přiklad – jeden den nám strašně pršelo a kluci to stejně odmakali. Takže s letní přípravou panuje spokojenost.

Tři přípravná utkání se nevyvedla výsledkově, je z tvé strany něco pozitivního na těchto utkáních?

Jak jsem říkal, my jsme šli na led jako jedni z posledních, a proto těm zápasům nebo spíše výsledkům nepřikládám velikou váhu. Spíše teď doháníme tréninkové manko na ledě. Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale také jsme se nesešli kompletní. Pravdou ale je, že dostat tolik gólů je na pováženou. Ale jak říkám jde o to být co nejvíce na ledě a dohnat to manko. Doufám, že už se naše výkony budou jen a jen zlepšovat. V těch utkáních bylo vidět hodně nedostatků, ale také určitá pozitiva.

Je něco na co se chceš v letošní sezoně zaměřit a vylepšit něco z herního projevu?

Vždy je na čem pracovat a v letošním roce bych si přál zlepšit organizaci hry směrem do obrany a vylepšit přesilovky. Kluci spolu hrají již delší dobu, takže by neměl být problém vylepšit souhru a snažit se vystupovat a prezentovat soudržným hokejem, který bude bavit všechny hráče i diváky.

S jakým cílem vstupuje tým do sezony?

Do sezóny vstupujeme jako vždy s velkými ambicemi, i když vím, že soupeři nezahálí a chceme předvádět hokej, který se bude divákům líbit a aby kluci táhli za jeden provaz jako vždy a myslím, že máme z loňské sezóny nedodělanou práci (úsměv).

Oproti minulé sezoně se zvedl počet zápasů, jak se podle tebe projeví tato skutečnost?

Model soutěže se změnil, nově jsou čtyři kola základní části + play-off na tři vítězná utkání. Až v sezoně se ukáže, kdo se, jak fyzicky připravil. Za mě je dobře, že se počet utkání zvedl, a hlavně play-off na tři vítězná utkání bude zajímavé.

Aktuální dění našeho klubu můžete sledovat na našem facebooku -> https://www.facebook.com/hcjicinofficial/