Na Velký pátek 30.3.2018 zajížděla naše hokejová přípravka ročníku narození 2008 na závěrečný turnaj do Turnova, kde se pořádal již tradiční turnaj Memoriál plukovníka Ludvíka Koška. Turnaj byl kvalitně obsazen 4 týmy – HC Lev Slaný, HC Sršni Kutná Hora, HC Turnov 1931 a HC Jičín. Hrálo se 3x 20 minut hrubého času a kluci a děvče si poprvé zkusili jaké je to zahrát si přesilovku a oslabení, protože místo tresných nájezdu, které se v této kategorii jezdí místo trestných minut, chodili klasicky na 2 minuty na trestnou lavici.
Turnaj jsme rozehráli s domácím týme HC Turnov 1931. Ve středu 28.3.2018 jsme s tímto týmem sehráli přátelské utkání. Potřebovali jsme potrénovat, jelikož náš hokejový stánek obsadili na 10 dnů carlingaři s košťátkama, museli jsme hledat zázemí jinde, abychom jsme byli na vrchol sezony pořádně připravený. V tomto přátelském utkání jsme po dobrém výkonu prohráli 5-3. Proto jsme tento zápas pojali jako odvetu, kdy jsme chtěli soupeři vrátit jejich středeční výhru. A to se nám perfektně podařilo, dostali jsme se do rychlého vedení 0-2. Soupeř zvýšil obrátky a od poloviny utkání pořádně tlačil, ale náš tým si vítězství zkušeně pohlídal. Velkou zásluhu na tom měli naši brankáři, kteří chytali fantasticky. Konečný výsledek:

HC Turnov 1931 – HC Jičín 2-4
Branky: 2x Košíček, Koudelka, Vaněk

Po dlouhé pauze, kdy jsme museli čekat až soupeři odehrájí 2 utkání jsme nastoupili na dovednostní soutěže, kde se naši borci také neztratili. Náš Kuba Vaněk byl třetí nejrychlejší bruslař turnaje. Ve vedení puku s přehledem postoupil do finále Alex Svoboda. Ve finále perfektně odstartoval, ale chyba v půlce dráhy zhatila naděje. Naši oba golmani byly v nájezdech nejlepší, Víťa Jerie dostal jen jednoho góla a Vojta Vanc dokonce vychytal všechny nájezdy.
Po dovednostních soutěžích jsme hráli druhý zápas proti HC Lev Slaný. Pro nás neznámý soupeř, ale z předešlého duelu jsme s jiný soupeřem bylo vidět, že tento tým má velkou kvalitu. Se Slaným jsme sehráli krásný zápas. Opět jsme vstřelili první branku, poté i druhou, ale soupeř srovnal na 2-2. Naštěstí vždy když soupeř korigoval, tak se nám podařilo vzít si vedení na svoji stranu. Nakonec jsme Slaný porazili myslím zaslouženě. Perfektní výkon od všech svěřenců. Konečný výsledek:

HC Jičín – HC Lev Slaný 5-3
Branky: 2x Kubíček, Košíček, Vaněk a Hanyš

Poslední utkání jsme šli hrát s Kutnou Horou. Toto utkání mělo určit celkového vítěze turnaje, protože Sršní z Kutné Hory procházeli turnajem také bez klopítnutí. Kvalita soupeře byla velká, trošku náši obránci nestačili perfektně bruslícím hráčům z Kutné Hory. Spíše jenomu hráči s číslem 33, který nám prostě zavářel a vstřelil většinu jejich gólů. V první půlce byl tým z Kutné Hory nad naše síli, ale po drobné úpravě v sestavě jsme od půlky utkání hru vyrovnali, a soupeře ještě trošku potrápili. Škoda že jsme neproměnili šance, které jsme si v druhé půlce utkání vytvořili. Takové tři góly jsme ještě mohli vstřelit. Nevadí, snad příště, soupeř vyhrál zaslouženě a nezbývá než mu pogratulovat. Konečný výsledek:

HC Sršni Kutná Hora – HC Jičín 6-2
Branky: Košíček, Kubíček

Sestava: Jerie, Vanc -Koudelka, Svoboda - Zaplatílek, Berný – Košíček, Vaněk, Pokorná – Dlouhý, Šmíd, Polák – Hanyš, Kubíček, Klouček.

Trenéři: Svoboda, Jerie, Šmíd
Vedoucí týmu: Košíček

Kluci si tedy z Turnova z Memoriálu plukovníka Ludvíka Koška odvezli krásné druhé místo. Náš brankář Víťa Jerie byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Nádherné rozloučení se sezonou 2017/2018. Nyní si kluci zaslouží zasloužený odpočinek, ale na konci dubna už je čeká náročná letní příprava.