Další z rozhovorů je s trenéry našeho A-týmu - Danielem Pletkou a Michalem Kejmarem. Společně shrnují celou sezónu, od letní přípravy až po play-off, které se bohužel neodehrálo celé.

Když jsme se spolu bavili před sezonou, zmiňovali jsme změny v kádru a letní přípravu před sezonou, jak tyto věci hodnotíte teď?

Pletka: Já se o letní přípravu snažil už dříve, ale to se nás scházelo málo a přípravu jsem zrušil. Poslední dva roky zpět, jsme se jednou týdně scházeli na fotbálky. Letos přišli kluci sami, že bychom k fotbálkům mohli dát v srpnu ještě měsíc letní přípravy, než půjdeme na led. Tak jsme to zkusili a musím říct, že účast byla dobrá a příprava se povedla. Co se týče změn v kádru, tak jsem s tím spokojen a myslím si, že byli spokojeni všichni. Byly to změny vynucené a snažili jsme se za každého kluka, který odešel, najít náhradu.

Kejmar: Já si myslím, že změny v kádru se nijak zvlášt neprojevily, jelikož kluci kteří buď skončili či odešli byli skvěle doplněni příchozími kluky, kteří skvěle zapadli do týmu. Naší výhodou je, že jsme opravdu rodinný klub a je tu skvělá parta lidí. Jak jsem říkal před sezonou my byli s Danem sami překvapení že hráči za námi přišli že chtejí trénovat v létě, což se myslím v sezoně projevilo.

Také systém soutěže byl jiný a už jste se k tomu vyjadřovali, jak jste viděli ten systém, kterým probíhala soutěž, tedy 3 kola a potom play-off?

P: Myslel jsem si, že oproti loňsku těch zápasů bude málo. My jsme na aktivu před sezónou chtěli zachovat minulý model soutěže. Po odehrání letošní sezóny jsme nakonec se systémem spokojeni. Play-off je dobře, že se hraje na tři vítězná utkání, a že se hraje i ve všední dny. Na tuto část si to v práci každý zařídí, horší to je pak se základní částí. Proto jsme rádi, že jsme v soutěži, kde se hraje základní část jen o víkendech.

K: Já se k systému soutěže nerad vyjadřuji, respektuji co rozhodne svaz, ale jinak si myslím, že tento systém nebyl úplně špatný. Myslím si, že i všem ostatním týmům vyhovuje hrát jednou týdně.

Jičín jel od začátku suverénně, potom přišly menší komplikace v Liberci a v České Lípě, čím si to vysvětlujete?

P: Je pravda, že se nám dařilo hned od začátku a hráli jsme fakt dobře. Po novém roce přišel menší útum a po zásluze jsme ta dvě utkání prohráli, i když jich mohlo být klidně i víc. Vysvětluji si to uspokojením z předešlých výsledků. Nedávali jsme tomu tolik, kolik bychom měli. Mysleli si, že už to půjde samo, že se soupeř porazí sám, ale tak to ve sportu nefunguje. Vždy proto musíte něco udělat, nikdo vám nedá nic zadarmo.

K: Ano, do soutěže jsme vstoupili skvěle a myslím si, že jsme si drželi celou sezonu konstantní výkonnost až na zmiňované zápasy. Já se přiznám, že jsem tak trochu pedant, a když už to tak bylo rozehrané nechtěl jsem prohrát vůbec, ale je to jen sport a prohry k tomu patří, i když si myslím, že to kluci trošku podcenili. Na druhou stranu musím říct že jsme s Danem dali hlavy dohromady, upravili tréninky do maximální intenzity a kdyby jste viděli kluky v jakém tempu a s chutí ty tréninky absolvovali no klobouk dolů, i když si asi kolikrat zašpačkovali (smích). 

Je nějaký moment v základní části soutěže, který byste chtěli zmínit, osobně mě napadá třeba zápas v Lomnici, na ten asi nezapomeneme do konce života, ale jaký je ten váš?

P: Já už jeden takový incident zažil, byl jsem mladší a byl jsem se podívat v Boleslavi na hokeji. To Boleslav hrála 2. NHL a hráli,myslím, se Slaným a hráč hostujícího týmu tenkrát inzultoval všechny tři rozhodčí. Jen bych chtěl podotknout, že tohle do sportu fakt nepatří. Jinak si nevybavuji nic zvláštního, co by se v této sezoně událo, abych se o tom zmiňoval.

K: Ano ten zápas v Lomnici byl totální průšvih . My jsme totálně zaspali začátek utkání a po menším vyříkání v kabině kluci zápas totálně ovládli. To domácí neunesli. To, co se stalo, do sportu absolutně nepatří! Napadnout rozhodčího, dát mu pěstí na hlavu, to je prostě nemyslitelné .Přitom pan rozhodčí pískal velmi dobře. Narovinu říkam, že udělat to někdo od nás z týmu sbalí se a končí. Zastávám názor že člověk se musí ovládnout. 

 

Trenér Daniel Pletka

 

Jak probíhala vaše spolupráce?

P: Spolupráce s Kejmičem byla dobrá a jsem moc rád, že přišel a pomohl. Kdyby nepřišel chtěl jsem skončit, protože jsem byl na vše sám a ono toho je fakt hodně, abyste vše, co se týče Áčka, zajistil. Jsem rád, že si vzal na starost tréninky, aspoň v něčem jsem si mohl ulevit. Já měl vizi, že tato sezóna bude společná a po ní Kejmičovi vše předám a když bude potřeba pomoct, tak pomůžu. Ale Kejmič změnil práci, tak uvidíme jak to vše dopadne.

K: Před sezonou jsem říkal, známe se s Dandysem od mala vyrůstali jsme spolu o to, to máme lehčí. Myslím, že spolupráce byla na dobré úrovni, i když samozřejmě ne ve všem jsme se sešli, ale o tom to je. Víc názorů je někdy lepší a myslím, že nás to posouvá dál. Ostatně konečné slovo měl Dan. Tímto bych mu chtěl moc poděkovat za spolupráci a samozřejmě i prezidentovi klubu Pavlovi Vajsejtlovi.

V play-off se stihla odehrát jen semifinálová série, její vývoj byl jako na houpačce, jak ji hodnotíte?

P: Sérii hodnotím kladně. Já si teda nemyslel, že Turnov porazíme tři nula na zápasy. Už v základní části jsme sehráli až na jedno utkání vyrovnané dva zápasy. Proto jsem si říkal, že je přece nesmysl, abychom je porazili šestkrát za sebou. Po dvou vyhrách a vedení dva nula, jsme třetí utkání podcenili. A jak jsem psal už dříve, abychom uspěli, musíme pro to něco udělat. A to se bohužel nestalo a po zásluze jsme to utkání prohráli. Ve čtvrtém utkání jsme měli smůlu, nedali jsme góly. Nebyli jsme horší, ale měli jsme problém v předbrankovém prostoru, odkud ty góly padají a my tam prostě nebyli. Páté utkání jsme zvládli a postoupili. Můj tip byl, že postoupíme tři jedna na zápasy, ale mohlo se stát vše, je to jen sport.

K: Já si myslím že to bylo krásné semifinále.Ač soupeř dorovnal sérii na 2 :2 věřil jsem že to zvládneme. Myslím si, že jsme měli každý zápas jasnou převahu ale soupeř zvolil jasnou taktiku bránění podporovanou skvělým brankářem.Co ten pochytal klobouk dolů, i když my jsme se zrovna potýkali se špatnou koncovkou a malým důrazem před bránou. Ale říkám za mě krásné semifinále.

Finále jsme nemohli odehrát kvůli koronaviru, který znemožnil jakékoliv akce (nejprve nad 100 lidí, a poté nad 30), jaký jste měli názor, když jste se dozvěděli, že se bude hrát bez diváků?

P: Jsou věci, které ovlivnit nemůžete, tak je zbytečné se tím trápit. Zdráví má člověk jen jedno a měl by si ho chránit. Myslím si, že to bylo nakonec rozumné, protože hrát to za těch podmínek, by fakt nebylo rozumné. Hokej se hraje pro diváky a když tam ti diváci nemůžou, tak je to pak zbytečné hrát. Je pravda, že jsem se na finále těšil a teď už se nikdo nedozví, jak by to vlastně dopadlo.

K: No po té informaci že finále se bude hrát bez diváků jsme měli úterní trénink. Rozhlédl jsem se po tribuně a bylo mi smutno, že bude prázdno . U nás jsou fanoušci skvělí a hráči i fanoušci si to zaslouží je to taková odměna za celoroční práci. 

A když se potom finále zrušilo a svaz oznámil, že bude sezóna bez vítěze?

P:Je to logické, protože finále se neodehrálo, takže nemůže být znám vítěz. Ale co mě pobavilo je to, když se kluci v kabině ptali, kdo je vlastně vítěz, tak padla odpověď. „KDO MÁ POHÁR V KABINĚ, TAK TEN JE VÍTĚZ „ a ten pohár máme z minulé sezóny v kabině my.

K: Dopadlo to jak to dopadlo a zdraví všech lidí je přednější, hokej jde v tuto chvílí stranou.

Diváci si v letošní sezoně našli cestu na jičínský stadion ve větším počtu než loni i atmosféra byla lepší, čím si to vysvětlujete?

P: Myslím si, že je to hrou, jakou předvádíme. Jsme moc rádi, kolik lidí si na náš zimní stadión nachází cestu a jakou atmosféru vytvářejí. Jsme za každého diváka moc rádi a budeme moc rádi, když si tu cestu najdou i příští sezónu. Ještě bych chtěl poděkovat v jakém počtu za námi v play-off jezdili na venkovní hřiště a povzbuzovali nás.

K: Chtěli jsme našim fanouškům nabídnout atraktivní hokej plný pohybu, časté střelby a branek, což se nám myslím povedlo a snad jsme je nezklamali.

 

Trenér Michal Kejmar

 

Závěrečnou otázku nechám volnou pro vás oba, je něco, co chcete vzkázat hráčům, fanouškům nebo sponzorům?

P: Hráčům chci vzkázat, ať jim ta parta, kterou mají, vydržela co nejdéle a aby je hokej co nejdéle bavil. Protože bez těchto dvou věcí, se hokej dělat nedá,

Fanouškům a sponzorům bych chtěl za vše poděkovat, protože bez jejich podpory, bychom nemohli dělat to, co nás baví. A aby nám byli nakloněni v dobách úspěšných, i když se zrovna nedaří.

K: Já bych chtěl poděkovat všem hráčům za skvělou sezonu, za nasazení v každém tréninku i zápase, za skvělou partu která tu je. Fanouškům za skvělou a neuvěřitelnou podporu a chci říct, že každého si nesmírně vážím a všem sponzorům za podporu protože bez nich se opravdu hokej hrát nedá a věřím, že nás budou podporovat i nadále protože HC Jičín je opravdu rodinný klub ve kterém se pracuje srdcem!

 

Děkujeme za rozhovor!

VV rozhodl o postupujících do I. ligy, II. ligy a nejvyšší juniorské soutěže. Celá zpráva zde: https://www.ceskyhokej.cz/clanky/vykonny-vybor-cslh-rozhodl-o-postupujicich-do-i-ligy-ii-ligy-a-nejvyssi-juniorske-souteze. Mezi týmy, které mají právo na druhou ligu, je také Jičín. Není však jisté zda svého práva využije.