Novou Paku jsme přehráli, tentokrát i výsledkově

BK Nová Paka - HC Jičín
4 : 6 (1:2, 2:3, 1:1)

Branky: Suchánek, Němeček(Vrba), Vrba, Kovařík(Kosina), Vích, Němeček
Sestava: Lustig - Kosina, Dolejší M. - Vrba, Dolejší T. - Kovařík, Pekárek, Suchánek - Vích, Němeček, Dlesk - Škoda, Dušík

Již k šestému zápasu v této sezóně jsme nastoupili proti Nové Pace. Na úvod něco málo ze statistik- 6 zápasů z toho na žádost Paky 5x přeloženo. I když šestý zápas jsme vyhráli celkem na zápasy 3:3. ale ve všech zápasech jsme byli hokejovější a vždy lepším týmem. Nová Paka hraje už léta na dva rozdílové hráče, kteří zápasy rozhodují, k tomu občas nějaká ta černota, ale letos již proti našemu klubu vše OK. Tým Nové Paky má jednoho z nejlepších brankářů v soutěži a dvojici hráčů kteří jsou 90 % týmu. Vysoký Fišar se střelou juniora a k hbitému a obratnému Paulusovi se občas přidává Trefil.

Za to náš tým je kompaktní a proti Pace je to vždy znát v hokejovosti. Do zápasu jsme vstoupili výborně a po brankách Suchánka a Němečka jsme vedli 2:0, ale ještě do přestávky jsme inkasovali na 1:2 od koho jiného než od Fišara. Soupeř ne dlouho po přestávce srovnal Paulusem a stejný hráč za necelé dvě minuty na to, otočil skóre na stranu domácích. Druhá polovina třetiny však patřila našemu týmu, kdy jsme v rozmezí dvou minut otočili skóre brankami Vrby, a Kovaříka. Minutu před druhou sirénou jsme ještě stihli odskočit na rozdíl dvou branek z hokejky Vícha. Po přestávce snížil opět Fišar na rozdíl jediné branky. To však od domácích bylo vše a když pět minut před koncem přidal naši šestou branku Němeček porazili jsme Paku na jejím ledě 6:4.

Velká bojovnost a raketový začátek nám v Lomnici k bodům nestačil

HC Lomnice n/Popelkou - HC Jičín
7 : 5 (3:3, 0:0, 5:3)

Branky: Vrba, Němeček(Urban), Škoda(Pekárek), Dlesk, Dlesk(Němeček)
Sestava: Lustig - Kosina, Dolejší M. - Vrba, Dolejší T. - Kovařík, Pekárek, Urban - Vích, Němeček, Dlesk - Škoda, Dušík

Hned druhý den po zápase s Novou Pakou jsme zajížděli k dohrávce do Lomnice. Narychlo jsme sháněli náhradu za Suchánka, který se "omluvil" hodnu a půl před zápasem, a tak jsme angažovali "urostlého chasníka :-) z MŽ" Lukáše Urbana, který nám už plnohodnotně vypomohl i dříve. Do zápasu jsme vlétli jako kometa a do 10 minuty jsme byli jasně lepším týmem. Soupeř nevěděl co má dělat a musel si vzít timeout. Bodejť by také ne, když jsme v páté minutě otevřeli skóre zápasu Vrbou, šikovným přiťuknutím Urbana zvýšil za dvě minuty Němeček a o minutu později jsme už vedli po pěkné akci Pekárka gólem Škody 3:0. Bohužel chybka v našem obraném pásmu dovolila soupeři snížit. To domácí nakopnulo a začali více tlačit. Nedůraz pak pramenil až k vyrovnání. Hrál se velmi tvrdý hokej ze strany domácích hodně za hranicí pravidel a některé zákroky měli být trestány vyššími tresty. Údery do hlavy, fauly kolenem atd. Rozhodčí tentokrát neobjektivně a vědomě pomáhali domácím. Vražení na hrazení znamenající automaticky 2+10 bylo přehodnoceno na nedovolené bránění aby domácí hráč nemusel desítku odsedět, vzteklé mlácení lomnických hráčů hokejkou do mantinelů bylo přehlíženo (nesportovní chování), naopak sebemenší důraz u mantinelů hráčů hostí byl ihned trestán jako bránění ve hře či napadení.

Druhá třetina podle toho také vypadala. Byl to spíše chaos, jedno vyloučení za druhým, rozhodčí si minimálně tuto třetinu určitě za rámeček dát nemohou. Mohli jsme děkovat Lustigovi v brance, který v této třetině z 15 střel neinkasoval.

Ve třetí třetině jsme měli smůlu. Němeček 2x trefil tyč a bohužel jsme třikrát inkasovali během pěti minut a to tvrdými střelami a pěknou tečí domácích. Naši kluci se však nevzdávali a podařilo se jim dvěma brankami Dleska snížit na rozdíl jediné branky. Domácí "mistři" se viditelně báli o výsledek a Jičín neměl co ztratit. Riskli jsme závěrečnou power play, ta se nám však nepovedla a třicet vteřin před koncem utkání jsme do prázdné branky inkasovali na konečných 7:5.

Za tento zápas patří celému mužstvu poděkování, kluci makali a snažili se po většinu zápasu. První a třetí třetina byla co se týče nasazení a chuti hrát hokej výborná. Velké poděkování patří také rodičům, kteří na obou stranách fandili a dali zápasu velice hokejovou kulisu. Naši hráči si také od nich vysloužili zasloužený potlesk. No nic, v sobotu uvítáme Lomnici doma v posledním zápase sezony a jestli tento výkon zopakujeme, máme šanci vyhrát.