a

Jak jsme již avizovali v nové sezóně bude nově oblékat jičínský dres i trojice hráčů David Kořínek, Pavel Vajsejtl mladší a David Marček, kteří přicházejí do Jičína z Mladé Boleslavi, kde působili v B-týmu mužů, jak víte nejsou to jediní hráči na této trase, dalším hráčem je navrátilec do jičínského dresu Lukáš Kollman, se kterým chystáme další rozhovor, dnes vám přinášíme rozhovor s nováčky v našem týmu, v rozhovoru se můžete například dočíst, na jaké hrajou pozici nebo na co se těší v následující sezóně.

Ahoj kluci, jako první otázka se nabízí, jaké posty zastáváte?

David Kořínek: Od třetí třídy jsem brankář.

David Marček: Hraji jako obránce.

Pavel Vajsejtl ml.: Nastupuji na postu útočníka.

Brankář David Kořínek

Každý tedy nastupujete na jiném postu, jak se zrodil váš přestup do Jičína?

K: Po sezóně jsme s klukama bavili, že bychom potřebovali změnu. Když se nabídla příležitost jít do Jičína, tak nebylo co řešit.

M: V Boleslavi jsem byl dlouho a potřeboval jsem změnu.

V: Po sezóně jsme se s klukama bavili, že bychom chtěli změnu a přišla možnost jít do Jičína. A jelikož v Jičíně hodně kluků znám a Jičínský hokej jsem poslední dva roky docela sledoval, tak nebylo co řešit.

Obránce David Marček

V kabině se setkáte se spoluhráči z mládežnických let, jak se těšíte na obnovení spolupráce?

K: Těším se moc, byl to jeden z hlavních faktorů, proč jsem se rozhodl přestoupit do Jičína.

M: Určitě se těším na novou partu a spolupráci

V: V Boleslavi jsme byli s klukama dobrá parta, takže se na ně těším.

Jičín v minulých dvou letech vyhrál titul, v této sezoně bude obhajovat titul v libereckém kraji, vy jste hráli středočeský kraj, co očekáváte od následující sezóny?

K: Hráli jsme Středočeský kraj, ale myslím si, že velké rozdíly nebudou, tak velké. Jediná změna bude asi postavení v tabulce, jelikož v Boleslavi, jsme hráli spíše spodek tabulky oproti tomu Jičín patří k favoritům ve své soutěži. Rád bych pomohl klukům k dalšímu titulu.

M: Očekávám kvalitní zápasy a dobrou atmosféru.

V: Tak kluci asi budou chtít dosáhnout zlatého hattricku, takže bych jim k tomu rád pomohl a doufám, že to bude vydařená sezóna.

Máte už nějaké zkušenosti s jičínským hokeje?

K: Zatím, jen jako divák.

M: Nemám

V: Také jako divák.

Davide, otázka na tebe, přicházíš jako náhrada za dlouhodobou jedničku Lukáše Beneše, co od tebe mohou fanoušci čekat a co očekáváš ty od „souboje“ o post jedničky?

K: Určitě nebude jednoduché nahradit Lukáše, vždy podával skvělé výkony a pomohl klukům ke dvěma titulům, ale teď přicházím do nového týmu a bude se muset poprat o svoji pozici. Vytvořit dobrou brankářskou dvojici je základ pro celý tým, bohužel chytat může jen jeden.

Máte nějaký cíl pro tuto sezónu, kterého byste chtěli dosáhnout?

K: Určitě bych se chtěl poprat o post jedničky a pomoct klukům vyhrát co nejvíce zápasů a dovršit zlatý hattrick.

M: Chtěl bych hrát a vyhrát, co nejvíce zápasů.

V: Bavit se hokejem a samozřejmě vyhrát co nejvíce zápasů.

Útočník Pavel Vajsejtl mladší

Poslední otázka, jak moc se těšíte na jičínské fanoušky a na prostředí jičínského zimáku?

K: Těším se moc, podle toho, co jsem zažil byla v Jičíně vždy skvělá atmosféra a fanoušci poháněli tým dopředu, takže na tohle se těším.

M: Na fanoušky se těším, jediné, na co se netěším je teplota na zimním stadionu v zimním období.

V: Poslední 2 sezóny jsem jezdil na nějaké domácí zápasy a atmosféra byla výborná, takže na fanoušky se určitě těším. A Jičínský zimák se mi líbí, takže na to se určitě taky těším.

Děkujeme za rohovor a přejeme hodně štěstí v novém týmu.