HC Manki Jičín x HC Kobra Praha (1:0; 2:1; 1:2)

So, 21. září 2019. V prvním zápase jsme hostily tým HC Kobra Praha a ač nebylo rozhodnuto do poslední chvíle o vítězi, Manki vyhrály 4:3.

Do prvního zápasu vkročily Manki značně nejistě a bylo znát, že se teprve sehrávají. Na svědomí to měla jak nová sestava, tak i málo tréninků, které před tím absolvovaly. Přesto skóre otevřela prvním gólem ve 12. minutě naše nová posila Karolína Erbanová s asistencí Terezy Saalové. Manki měly spoustu dalších šancí, které zůstaly neproměněny jen zásluhou výtečně chytající hostující gólmanky. Třetina byla poměrně klidná, bez vyloučení a nic nenasvědčovalo nadcházejícímu dramatu.

Ve druhé třetině se ve 22. minutě opět prosadila druhým gólem Karolína Erbanová. Kobra ve 26. minutě využila nabídnutou šanci a snížila na stav 2:1. Gólovou třetinu uzavřela Kristýna Wolfová s asistencí Lucie Saalové, která svou přesnou střelou do levého horního rohu získala další bod pro Manki. Ty tak šly do kabin za příznivého stavu 3:1 a vyhrály i tuto třetinu.

Poslední třetina byla velmi napínavá. Kobra nejdříve snížila svým druhým gólem ve 41. minutě a v 55. minutě již dorovnala na 3:3.Třetí gól pražanek však znamenal jen nakopnutí jičínských, které tak zabraly a dokázaly soupeře dostat pod velký tlak. Ten vyvrcholil gólem v 58. minutě, kdy Julie Šmiková dokázala najít volnou Terezu Saalovou, která prostřelila pražskou gólmanku.

Manki zahajují svojí třetí sezónu úspěšně výhrou 4:3 nad HC Kobra Praha.

Všem děkujeme za účast a Vaši podporu. Díky, že jste byli s námi!

Příští zápas nás čeká 29. září v Příbrami, s novým sestoupeným týmem do 2. ligy, s HC ESA Praha.