V sobotu 22.12. připravil Hokejový klub Jičín pro příznivce hokeje v Jičíně pěkný dárek.

Na zimním stadionu se utkaly reprezentace Česka a Ruska hráčů do 16-ti let v přátelském utkání. Do posledního místa zaplněný stadion (více než 700 diváků) viděl rychlý a bojovný hokej od obou reprezentací. Čeští hráči, i když většinou o rok mladší byli soupeři vyrovnaným protivníkem a chybělo pouze trochu štěstí při zakončení. Soupeř proměnil dva rychlé útoky a zvítězil. V samotném závěru došlo ještě k větší „ruční“ výměně názorů, ale celkově se hrál velmi dobrý a bojovný hokej.

Celá akce byla uskutečněna díky pomoci trenéra české reprezentace Petra Hakena, který dlouhá léta hájil barvy jičínského klubu na ledě. Doufejme, že se ještě v budoucnu dočkáme dalších takovýchto akcí, které jsou dobrou propagací hokeje i v menších městech České republiky.

Česko . Rusko U16 0 : 2 (0 : 0, 0 : 10, 0 : 1)

Nominace českého týmu

Brankáři: Tomáš Suchánek (Přerov), Filip Maláč (Jihlava), Daniel Král (Havlíčkův Brod)
Obránci: David Jiříček (Plzeň), Stanislav Svozil, Patrik Fajmon (Kometa Brno), Tomáš Machů (oba Vítkovice), Jiří Ticháček (Kladno), Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec)