V sobotu 22.12. připravil Hokejový klub Jičín pro příznivce hokeje v Jičíně pěkný dárek.

Na zimním stadionu se utkaly reprezentace Česka a Ruska hráčů do 16-ti let v přátelském utkání. Do posledního místa zaplněný stadion (více než 700 diváků) viděl rychlý a bojovný hokej od obou reprezentací. Čeští hráči, i když většinou o rok mladší byli soupeři vyrovnaným protivníkem a chybělo pouze trochu štěstí při zakončení. Soupeř proměnil dva rychlé útoky a zvítězil. V samotném závěru došlo ještě k větší „ruční“ výměně názorů, ale celkově se hrál velmi dobrý a bojovný hokej.

Celá akce byla uskutečněna díky pomoci trenéra české reprezentace Petra Hakena, který dlouhá léta hájil barvy jičínského klubu na ledě. Doufejme, že se ještě v budoucnu dočkáme dalších takovýchto akcí, které jsou dobrou propagací hokeje i v menších městech České republiky.

Česko . Rusko U16 0 : 2 (0 : 0, 0 : 10, 0 : 1)

Nominace českého týmu

Brankáři: Tomáš Suchánek (Přerov), Filip Maláč (Jihlava), Daniel Král (Havlíčkův Brod)
Obránci: David Jiříček (Plzeň), Stanislav Svozil, Patrik Fajmon (Kometa Brno), Tomáš Machů (oba Vítkovice), Jiří Ticháček (Kladno), Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec)
Útočníci: Dominik Soukup (Plzeň), Lukáš Pajer (Hradec Králové), Jakub Altrichter (Slavia Praha), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Marek Brada (Vítkovice), Martin Ryšavý (Přerov), Matouš Menšík (Jihlava), Michal Ramik (Třinec), Jan Krupička (Sparta Praha), Gabriel Szturc (Havířov), Alexandr Remeš (Karlovy Vary), Marek Slavík (Litvínov), Šimon Frömel (Zlín)

Realizační tým

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann a Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář

Ing. Josef Jebavý

Fotogalerie ze zápasu U16 proti Rusku na stránkách ČSLH