Ve čtvrtek 1.8. hráči Jičína zahájili letní přípravu. Že jde o novinku nastiňuje i jeden z trenérů Michal Kejmar: „Sezóna je před námi a my jsme oproti loňským ročníkům udělali malinkou změnu v tom, že jsme se dohodli společně s hráči na letní přípravě. My trenéři jsme rádi, že vlastně za námi hráči přišli s touto iniciativou sami. I to dokazuje, jaká je u nás v týmu skvělá parta.“ Jak už to bývá suchá příprava bolí, nabírá se kondice, rychlost a dynamika. Hráči se budou scházet dvakrát týdně. „Mužstvo se bude připravovat celý srpen. Scházet se budeme v úterý a ve čtvrtek v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi, kde postupně nabereme objem a poté pozvolna půjdeme do rychlosti, síly a výbušnosti. Jelikož jdeme až 9. září na led, tak pro kluky ten přechod bude určitě jednodušší a myslíme si, že budou i dobře připraveni.“ Dodává Michal Kejmar.

Na prvním tréninku se sešlo 11 hráčů, do tréninku se zapojil i prezident klubu Pavel Vajsejtl straší, a také Michal Kejmar, na vše dohlížel trenér Daniel Pletka. Jelikož se jednalo o první trénink a pro některé hráče šlo po dlouhé době o aktivní pohyb, trénink byl spíše seznamovací, avšak jeho tempo bylo vysoké. „Z dnešního tréninku mám velkou radost, jelikož jsem se tam opět potkal se spoluhráči, které jsem přes letní pauzu neměl možnost vidět. Trenéři nám nastavili „seznamovací” tempo, které budeme během srpna postupně navyšovat, abychom na následující sezónu byli plně připraveni a mohli jsme jičínským fanouškům předvést atraktivní hokejovou podívanou. Myslím si, že trenérské duo Dandys s Kejmičem se bude skvěle doplňovat a přivede do našeho týmu nový vítr!“ zhodnotil první trénink jeden z aktérů Jarda Richter.

Jak už Michal Kejmar zmínil hráči nastoupí na led 9. září, poté budou následovat tři přípravné zápasy. 14.9. proti Hvězdě Praha od 18:30 v Praze

18.9. proti Novému Bydžovu, také od 18:30 na ledě Bydžova

25.9 odveta s Novým Bydžovem v Jičíně od 19:00.