Jak jsme již avizovali v předchozích příspěvcích, změny v hráčském kádru se nevyhnou ani Jičínu. O konci hokejové kariéry Michala Kejmara, jsme vás již informovali, nově bude Michal působit jako asistent trenéra u A-týmu, další ztráta pro Jičín je odchod brankářské jedničky Lukáše Beneše, který přestoupil do Nového Bydžova. Jak s Michalem, tak s Lukášem jsme vám přinesli rozhovory, kdo také odchází, ale neměl prostor se rozloučit je David Rudolph a hlavně kapitán Martin Houser. Oba dva hráči se rozhodli jít zkusit štěstí do ciziny, David pro hokejovou cestu, Martin pro životní. Houser strávil v Jičíně, převážnou část kariéry, Rudolph jeden rok, jak ale oba uvádí nebylo to jen o hokeji, ale hlavně o lidech. Martinovi i Davidovi, jsme dali prostor pro vyjádření a rozloučení se všemi, kteří mají, co dočinění s hokejem v Jičíně. Po vzájemné dohodě v klubu skončil také Lukáš Král, který v Jičíně působil jednu sezónu. Lukáš se rozhodl studovat vysokou školu v Praze a z osobních a časových důvodů se rozhodl skončit v Jičíně.

Klub se nadále rozhodl ukončit spolupráci s Vojtěchem Němcem a Šimonem Bočkem.

Všem hráčům děkujeme a přejeme hodně štěstí do jejich budoucnosti.

Martin Houser zamířil do Jičína před osmi lety, takže lze říci, že většinu své seniorské kariéry strávil ve městě pohádek, do kterého zamířil z města automobilů-Mladé Boleslavi. Jeho vzpomínky budou patřit nejen hokejovým úspěchům, ale hlavně lidem, se kterými je sdílel. „Chtěl bych poděkovat celému jičínskému hokeji, za možnost věnovat se něčemu, co mám opravdu rád. Rozhodnutí, které jsem učinil nebylo snadné, jelikož opouštím něco, čemu se věnuji od svých 4 let. Hokej pro mě není jen hra, ale i skvělá parta kluků. Nicméně mám před sebou životní příležitost, která se nemusí již opakovat a já ji chci využít na 100 %. Klukům budu nadále držet palce a přát jim zlatý hattrick i z druhého konce světa!“

David Rudolph má sice určitou spojitost s Německem, ale hokejově vyrůstal v Česku, kde působil například v Jablonci, Mladé Boleslavi a převážně v Benátkách odkud měl vyřízené starty do Jičína. Zde strávil poslední sezónu, i když je to krátká doba, Jičín mu přirostl k srdci. „Z Jičína odcházím nerad, ale naskytla se mi příležitost, zahrát si hokej v zahraničí a já se rozhodl, tuto cestu vyzkoušet. Přestože jsem v Jičíně strávil spíše konec sezony a kluky v šatně jsem ze začátku moc neznal, tak jsem si je oblíbil. Všichni mě mezi sebe vzali a vytvořili jsme super partu, na kterou nezapomenu. Všem v Jičíně, bych chtěl poděkovat, hlavně lidem, co se o nás starali a vytvářeli nám podmínky, také bych chtěl poděkovat fanouškům, hlavně za play-off! Byla to úžasná MISTROVSKÁ sezóna. Do budoucna přeji Jičínu, jen to nejlepší!“

Změny v kádru pro sezonu 2019/2020

Příchody Odchody
David Kořínek (BK Mladá Boleslav "B") Michal Kejmar (konec kariéry)
David Marček (BK Mladá Boleslav "B") Martin Houser (konec kariéry)
Pavel Vajsejt ml. (BK Mladá Boleslav "B") Lukáš Beneš (Stadion Nový Bydžov)
Lukáš Kollman (BK Mladá Boleslav "B") David Rudolph (nižší soutěž v Německu)
Ondřej Hamerský (Dvůr Králové n. Labem) Lukáš Král
  Štěpán Boček
  Vojtěch Němec

Rozhovory s novými tvářemi připravujeme.

Přípravné zápasy našeho klubu naleznete mimo jiné v aktualitách na našem webu. Poslední přátelské utkání, které se bude konat na našem ledě ve středu 25.9. od 19:00 bude zároveň rozloučení se s dlouholetými oporami mužstva Martinem Houserem a Lukášem Benešem.