HC FrýdlantDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 3.Richter (Sedmík), 54.Kollman (Hladík, Průšek), 60.Žalud (Borovec) . Rozhodčí: David Mizera - Ladislav Mizera, Michael Reichelt . Vyloučení: 4:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 0:1, 0:0, 0:2 .
Kořínek - Žalud, Mikolášek, Marček, Prokop, Richter - Nový, Průšek, Hladík, Žďárský, Krejčík, Kollman, Borovec, Sedmík, Vajsejtl ml.

V sobotu se představili jičínští na ledě dosud neporaženého týmu z Frýdlantu. V brance byl opět vynikající Kořínek, v obraně musel zaskočit, jinak ofenzivní, Prokop.

Očekával se rychlý a vyrovnaný zápas, a to se také potvrdilo. Od začátku se hrálo ve velkém tempu se šancemi na obou stranách. Ve 3. minutě zapadla za domácího brankáře Blažka teč Sedmíka po Richterově střele od modré. Zbytek třetiny branku nepřinesl, opticky však měli mírně navrch domácí.

Po první třetině hostující trenéři udělali menší změny v sestavě a projev hry Jičína se zlepšil, šance sice přicházely, nicméně oba brankáři byli famózní.

Druhá třetina skončila bez branek a dala se očekávat napínavá rozhodující část utkání. Jičín dlouho držel hubený náskok, v čase 53:21 vykombinovala první pětka krásnou akci a Kollman do prázdné klece zvýšil na rozdíl dvou branek. Zápas však ještě nekončil, následně poslal rozhodčí hosty z Jičína možná trochu přísně do tří, ale obětavým výkonem a dobrou poziční hrou ubránil Jičín veškeré ataky. Naopak do prázdné branky pečetil dvě vteřiny před koncem zápasu důležitou výhru Žalud.

Na závěr byli diváci ještě svědky vyrovnané bitky domácího Mečíře a jičínského Borovce. Velký podíl na třech bodech, které si jičínští odvážejí z Frýdlantu, má především skvěle chytající Kořínek.

Hned toto pondělí 28.10. se představí jičínští doma s celkem z Varnsdorfu. Zápas začne v 17:00, tak se přijďte podívat a podpořit náš tým.

Daniel Pletka: Věděli jsme, že nás nebude čekat lehké utkání, jelikož soupeř dobře bruslí, museli jsme na to kluky upozorňovat. Jak už jsem říkal v minulé sezóně, soupeř je jeden z nejlepších v soutěži, až získá zkušenosti bude ještě lepší. Jsme rádi, že se Kóřovi podařilo vychytat nulu, protože si ji za svoje výkony zasloužil. Zápas byl těžký a jsme rádi, že se nám ho podařilo zvládnout.