HC Predators Česká LípaDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 21. Preussler, 45. Zet (Hruška), 58. Preussler (Češka), 59. Havel (Preussler, Češka) - 8. Kollman (Borovec, Mikolášek), 26. Krejčík (Prokop, Žďárský), 37. Vajsejtl ml. (Kollman) . Rozhodčí: Mizera D. - Mizera L., Reichelt . Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3 .
Rylich-Marček, Mikolášek, Richter, Nový-Prokop, Krejčík, Žďárský, Vajsejtl ml., Kollman, Borovec

K poslednímu utkání základní části vyjel Jičín do České Lípy. Vzhledem k okolnostem odjeli jičínští v improvizované sestavě. Pro českolipské hokejisty šlo o poslední utkání v sezóně, pro jičínské pro poslední utkání, před play-off.

První třetina začala pro Jičín hrozivě. Ihned první střídání se hráči Jičína dostali pod tlak, který naštěstí pro ně neskončil brankou. Poté ale převzali hosté kontrolu nad utkáním. Nejprve Prokop trefil horní tyč domácí branky, aby další střídání mohl krásnou kombinaci Mikoláška s Borovcem zakončit Kollman. To bylo v první třetině to nejzajímavější.

Druhá třetina začala stejně jako první, chybu v rozehrávce potrestal domácí Preussler. Jičínští poté kontrolovali kotouč i hru. V 26. minutě vybojoval kotouč na domácím hráči Prokop, předložil ho Krejčíkovi, který propálil domácího brankáře. Hra pokračovala i nadále ve stejném tempu. K rozhodnutím rozhodčích se nemá cenu vyjadřovat, jelikož bychom tím ztráceli drahocená slova. V oslabení ujel Kollman s Vajsejtlem mladším. Kollman přidržel kotouč, aby ho poté předložil spoluhráči, který neomylně trefil do protipohybu domácího brankáře. To bylo z druhé třetiny vše.

Ve třetí třetině bylo vidět na jičínských, že toho mají dost. Deset statečných loupežníků, vzdorovalo predátorům z Lípy statečně. Bohužel pro ně si českolipští chtěli poslední zápas užít. Ve 45. minutě překonal Rylicha Zet. Poté rozhodčí daroval domácím přesilovou hru, kterou využil Preussler. Minutu před koncem rozhodl utkání Havel. Hosté se ještě snažili vyrovnat v power-play, ale marně. Utkání tak skončilo 4:3 pro domácí.

Jičínské hráče teď čeká úterní trénink. Již v pátek totiž vyjedou k prvnímu semifinálovému utkání. Pátek od 18:00 v Jičíně!

Pavel Vajsejtl st.: Dnes nebudu hodnotit výsledek ani naši předvedenou hru. V pátek začínáme play-off a toto utkání mělo být generálkou. To že přijedeme s 11 hráči není normální!!! Je to na velké zamyšlení, zda chceme hokej vůbec dělat! Klobouk dolů před hráči, kteří to tu dnes odmakali.

Daniel Pletka: Zápas se mi nehodnotí dobře. Sice jsme po dvou třetinách vedli 3:1, ale hra z naší strany nebyla moc dobrá, nejspíše to bylo ovlivněno tím, že jsme měli k dispozici jen deset hráčů do pole. A to mě mrzí. Souhlasím s tím, co řekl Pavel, takhle to nejde! Začíná play-off a to nebude vůbec lehké.