HC JičínDomácí

HC Turnov 1931Hosté
Branky a nahrávky: 6. Krejčík (Žďárský, Marček), 49. Kollman (Průšek), 53. Průšek, 57. Kollman (Hamerský) - 19. Suska (Isach) . Rozhodčí: Zavřel - Doležal, Drbohlav . Vyloučení: 4:3 + Borovec (JIC) 5+OK . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 190 . Střely na branku: 39:19 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 .
Kořínek (Rylich) - Hamerský, Mikolášek, Marček, Richter, Najman - Nový, Průšek, Kollman, Prokop, Krejčík, Žďárský, Vajsejtl ml., Sedmík, Borovec

První semifinálové utkání nabídlo vyrovnané souboj mezi vítězem základní části a čtvrtým týmem.

Domácí začali aktivně, již v 6. minutě po souhře druhé formace, zavezl kotouč do pásma Žďárský a našel volného Krejčíka, který prostřelil hostujícího brankáře. Hosté vycházející z hluboké obrany a spoléhající na brejkové situace, ze kterých dokázali ohrožovat obranu domácích. V 19 minuté využil chybu domácích Suska, který vypálil a kotouč se dostal skrze Kořínka až za brankovou čáru. Nikdo na stadionu netušil, že to byl na dlouhou dobu poslední gól.

Druhá třetina nabídla aktivitu domácích, kteří nebyli schopni výrazněji ohrozit hostující branku. Hosté se dostávali do šancí jen ojediněle. V polovině utkání došlo za brankou hostujícího týmu k nepěkné situaci, kterou odnesl hostující hráč, který po souboji s Borovcem zůstal ležet na ledě. Rozhodčí bohužel pro domácího hráče vyhodnotil tento střet jako faul. A domácí hráč musel předčasně do útrob stadionu. To bylo ze druhé třetiny vše zajímavé.

Ve třetí třetině byl tak stav stále 1:1. Domácí se snažili zlomit utkání na svoji stranu, ale marně. Až v 49. minutě vrátil vedení na domácí hokejky zkušený Lukáš Kollman. Mezi tímto gólem a další brankou musel předvést pár dobrých zákroků i domácí maskovaný muž David Kořínek. V 53. minutě se nejrychleji dokázal zorientoval Milan Průšek a zvýšil, tak vedení na 3:1. Tři minuty před koncem utkání vybídl, v souhře dvou zkušených hráčů, Hamerský ke skórování Kollmana a ten svým druhým gólem v utkání zpečetil na 4:1. Ten samý hráč mohl ještě završit hattrick, ale při svém průniku bohužel skončil v rohu hřiště.

Domácí tak zvládli první utkání semifinálové série. Ta bude pokračovat v neděli na ledě Turnova od 16:30

Daniel Pletka: Turnov dnes sehrál výborné utkání. Dokázal s námi držet krok celý zápas, měl rychlý přístup a nenechal nám nic zadarmo. Nám to dělalo problém, i proto že jsme v některých situacích zbytečně přidržovali kotouč. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, i když umíme hrát lépe. Vstup do série se nám povedl, což je důležité, ale čeká nás ještě dost práce. Rád bych pozval diváky na další utkání.