HC Turnov 1931Domácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 42. Švík (Zákoutský, Suska) - 16. Borovec (Prokop), 20. Žalud (Prokop), 40. Průšek, 49. Vajsejtl ml. (Sedmík), 60. Krejčík (Najman) . Rozhodčí: Novák - Borecký, Krejbich . Vyloučení: 7:5 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:+ . Diváci: 250 . Střely na branku: 27:35 . Průběh utkání: 0:2, 0:3, 1:3, 1:5 .
Kořínek (Rylich) - Žalud, Mikolášek, Marček, Richter, Najman - Nový, Průšek, Kollman, Prokop, Krejčík, Žďárský, Vajsejtl ml., Sedmík, Borovec

Jičínští hokejisté zavítali v neděli odpoledne do Turnova s vedením 1:0 na zápasy. Určitě se očekával stejně vyrovnaný průběh utkání jako ve středu v Jičíně. Domácí hráli o srovnání série. Hosté o "matchball".

Očekávání se naplnila a od první minuty mohl slušně zaplněný stadion v Turnově sledovat vyrovnané utkání. Domácí byli aktivní, ale hosté kontrolovali hru a snažili se zasypávat branku domácích častou střelbou. Na první branku si, ale museli počkat. V 16. minutě ujel po pravém křídle hostující Prokop a předložil kotouč Borovcovi, ten ale nevyzrál na domácího brankáře. Akce pokračovala a odražený kotouč vybojoval Prokop, předložil ho Borovcovi a ten propálil domácího brankáře! Pár vteřin před koncem hosté navýšili své vedení na 2:0. Odražený kotouč našel Prokop, předložil ho Žaludovi a ten, dvě vteřiny před koncem první třetiny, od modré našel odkryté místo v brance!

Druhá třetina připomínala spíše tenisové utkání. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a ani jeden z týmů si nevytvořil větší tlak ani vážnější situaci. S veškerými střelami si poradili oba maskovaní borci. Až minutu před koncem ve vlastním oslabení skóroval Průšek, ke kterému se, po chybě domácí obrany, odrazil kotouč a trefil přesně pravý horní roh branky.

Nástup do třetí třetiny vyšel lépe domácím, kteří využili vyhrané vhazování v útočné třetině a Švík překonal jičínského brankáře Kořínka. Tato branka vlila domácím palivo do motorů a ti se snažili o vyrovnání, ale marně. Hosté takticky drželi kotouč na svých holích. A opět mohli zahrozit ve vlastním oslabení Prokop se natlačil před branku a dorážející Průšek rozvlnil síť branky. Bohužel pro hosty se jednalo o fotbalový způsob střely, takže branka nebyla uznána. To ale hosty nemuselo mrzet, jelikož v polovině třetí třetiny využil přesilovku Vajsejtl mladší a k radosti svého otce a všech fanoušků Jičína zvýšil náskok na 4:1. Pátý zásah, přidal opět v přesilové hře Krejčík, od jeho hrudníku se kotouč, po střele Najmana odrazil do branky. Hosté tak zvládli i druhé utkání v semifinálové sérii. Tentokrát porazili Turnov 5:1 a vezou si do pohádkového města vedení 2:0 v sérii.

Třetí utkání je naplánováno na středu 4.3. od 18:00 hodin v Jičíně

Michal Kejmar: Dnes jsme očekávali těžké a bojovné utkání. Věděli jsme, že soupeř bude houževnatý, a že jejich brankář je výborný. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, a že jsme dodržovali taktické pokyny. Chtěli jsme hrát ve vysokém tempu a být aktivní po celou dobu utkání, což se nám dařilo, a také nám zachytal skvěle brankář. Takže s obětavou hrou v poli byl tohle hlavní důvod dnešního úspěchu. Chtěli bychom také poděkovat všem fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu, za podporu v hledišti. Jsme rádi, že jsou s námi a rád bych je pozval i na středeční utkání u nás v Jičíně!