HC JičínDomácí
2:5
(0:2, 0:2, 2:1)

HC Turnov 1931Hosté
Branky a nahrávky: 44. Průšek, 49. Průšek - 18. Zbroj (Švík, Zákoutský), 20. Kysela, 22. Kotyza (Švík), 35. Isach (Maděra), 60. Maděra (Isach) . Rozhodčí: Mareš - Grudler, Svobodová . Vyloučení: 9:8 navíc Richter (JIC) 5+TH a Kotyza 10 min . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 250 . Střely na branku: 32:32 . Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5 .  
Kořínek (od. 35. Rylich) - Žalud, Mikolášek, Marček, Richter, Najman - Nový, Průšek, Kollman, Prokop, Krejčík, Žďárský, Vajsejtl ml., Sedmík, Borovec

Komentář k zápasu

Třetí semifinálové utkání se hrálo za stavu 2:0 pro Jičín na jeho ledě. Domácí chtěli udělat poslední potřebný krok k postupu do finále, ale hosté si chtěli sezónu prodloužit a s vědomím, že nemají co ztratit přijeli do Jičína.

První třetina nezačala pro domácí vůbec dobře. Chyběl pohyb a střelba. Věci které jičínské hráče zdobily od začátku sezóny. Hosté toho využili a udeřili v závěru první periody. Nejprve v přesilové hře překonal Kořínka hostující Zbroj a v poslední minutě třetiny se trefil ujíždějící Kysela mezi nohy domácího brankáře.

Do druhé třetiny domácí nastoupili s odhodláním utkání zdramatizovat a smazat náskok hostí, ale již ve druhé minutě zvýšil na 3:0 pro Turnov nikým nebráněný Kotyza. I když se domácí snažili a drželi se na kotouči v útočné třetině byli to opět hosté, kteří se radovali ve 35. minutě dotlačil kotouč za brankovou čáru Isach. Domácí sáhli ke změně brankářů a Kořínka vystřídal Rylich. Který musel ihned reagovat na střely hostujících hráčů. Žádná další branka nepadla a do šaten se odcházelo za stavu 4:0 pro hosty.

Třetí třetina už byla v režii domácího týmu, který bojoval a ve 44. minutě byl odměněn brankou, kterou vstřelil Milan Průšek. Domácí vsadili vše na jednu kartu a při přesilových hrách se rozhodli odvolat brankáře, ale ani hra v 6 lidech kýžený výsledek nepřinesla. V 49. minutě se opět trefil domácí Průšek. Stav byl 4:2 pro hosty, ale domácí nepřestávali věřit a hnali se za vyrovnáním to jim, ale přerušil hostující brankář spolu s obránci a v závěru také rozhodčí, který si vyložil pravidla po svém. To když se odehrála šarvátka mezi kapitánem Jičína Novým a hostujícím Kotyzou, kterou místo čárových sudích, kteří se jen koukali a sháněli popcorn, musel hasit domácí Richter, byl za to odměněn trestem do konce utkání. Vteřinu před koncem zpečetil stav utkání hostující Maděra. 5:2

Čtvrté utkání se odehraje v pátek na ledě Turnova od 19:00. Budeme rádi za VAŠI podporu! stav série 2:1 pro JičínOhlasy trenérů

Daniel Pletka:Utkání se nám vůbec nepovedlo. Obzvláště první třetina, která byla z naší tragická. Od toho se bohužel odvíjel i zbytek utkání. Sice se nám povedla třetí třetina, ale to bylo z naší strany málo. Určitě z toho nechceme dělat žádnou tragédii. Jednou jsme prohráli a série se hraje na 3 vítězná utkání, věříme, že se nám podaří vyhrát v Turnově a ukončíme sérii.