Třetí zápas na domácím hřišti v řadě a vítáme vlky z Jablonce.

JičínDomácí

Jablonec nad NisouHosté
Branky a nahrávky: Pekárek(Němeček, Kubánek), Hylš, Němeček(Pekárek), Rybář, Pekárek(Kovařík), Kovařík(Hylš), Hylš(Kovařík) .
Matějka - Volf, Najman - Rybář, Vrba - Kovařík, Hylš, Kubánek J. - Němeček, Pekárek, Suchánek

Třetí zápas na domácím hřišti v řadě a vítáme vlky z Jablonce. Vlků se však naši kluci nezalekli a rozhodli se jim pořádně vyprášit kožichy. Soupeř opět na tři lajny, mi opět na dvě. Při rozbruslení jsem pozoroval soupeře, jak dobře a obratně bruslí, jaké velké hráče ve svém týmu mají. Začátek zápasu jsme tentokrát nezvládli a již v první minutě inkasovali. První třetinu se hrál vyrovnaný zápas a našim obráncům se dařilo soupeře již do našeho pásma příliš nepouštět, začali jsme mít i šance a v páté minutě po přihrávkách Kubánka a Němečka vyrovnal Pekárek. Ve čtrnácté minutě jsme šli již do vedení kdy brejk zakončil předpisově Hylš, který foukl celé obraně hostů. To už jsme začali přebírat otěže zápasu a když Pekárek vybojoval puk u mantinelu a postrčil ho Němečkovi, neměl na rychlé ruce Jendy hostující brankář nárok. Třetina skončila poměrem 3:1. Na začátku druhé třetiny si vzal puk za brankou rybář a z hostujících hráčů si udělal kužely, když vykoupal v brance i brankáře zvýšil na 4:1. O čtyři minuty později jsem poprvé viděl kluky použít něco z toho co jsme na tréninku nacvičovali. I když rotace v rohu Kovaříka se Suchánkem úplně nevyšla a soupeř se na chvilku zmocnil kotouče, Pepíno puk opět vybojoval a perfektně předložil mezi kruhy Pekárkovy, který se z první nemýlil a bylo to už 5:1. Soupeř během necelé minuty snížil na 5:2 a když v polovině zápasu přišla další branka, bylo to už jenom o dva góly a soupeř se nadechoval k tlaku. Obě branky padly z dorážek před brankářem. Deset minut se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, svoji třetí branku mohl přidat Hylš, který v samostatném úniku nastřelil břevno. Měli jsme i další šance, ale další branka v druhé třetině už nepadla. Blíže k vítězství nás posunul důraz před brankou hostů, kdy pohlednou akci Hylše dotlačil do branky pohotový Kovařík. A když si kluci pozici a nahrávače sedm minut před koncem vyměnili bylo jasné, že tento zápas si už utéct nenecháme. Ze čtyř zápasů doma jsme třetí vyhráli 7:3.

Podařilo se nám vyhrát podruhé v řadě a na klukách je znát, že si začínají věřit a mají z hokeje radost. Musíme však zapracovat na obraných činnostech, kdy dostáváme zbytečné branky z dorážek a špatného bránění, jak obránců, tak útočníků. Velkou předností našeho týmu je, že branky už nestřílí jeden dva hráči, jako tomu bylo v minulých letech, ale podíl na brankách má většina našeho týmu. Už se těšíme, až se k nám připojí marodi Sladký a Franěk a budeme moct hrát na tři útoky a být ještě nebezpečnější. V příštím zápase přivítáme Tygry z Liberce, kteří ještě neztratili ani bod.