JičínDomácí

FrýdlantHosté
Branky a nahrávky: Sladký(Hylš), Němeček(Hylš), Sladký, Suchánek(Najman), Němeček(Suchánek, Pekárek) .
Najman, Volf - Vrba, Rybář - Kovařík, Hylš, Sladký - Němeček, Pekárek, Suchánek - Kubánek, Mach, Franěk

Nezvykle v pátek jsme v podvečerním čase přivítali tým Frýdlantu, se kterým jsme v úvodu sezóny prohráli o branku 9:8, a tak jsme chtěli soupeři porážku vrátit. Soupeř má početný kádr s pěticí Libereckých hostujících hráčů. Náš tým se již sešel v kompletní sestavě a tak jsme mohli poprvé hrát na tři celé útoky. Kluci se dobře namotivovali již před zápasem a na soupeře jsme vlétli takovým způsobem, že již v páté minutě jsme vyhnali z branky brankáře Frýdlantu Vrňatu. Hned po prvním vhazování, které vyhrál Hylš svůj vpád do útočného pásma zakončil střelou pod víko Sladký. I nadále jsme soupeře mačkali v jeho třetině a byli jsme aktivní a důrazní z čehož ve třetí minutě pramenil náš druhý gól, kdy opět asistoval Hylš a do branky protlačil puk Němeček. Když pak samostatná akce Sladkého skončila opět brankou, soupeř provedl změnu v brance. Celou první třetinu jsme byli lepším mužstvem a měli i další šance. V druhé třetině se hra trochu vyrovnala, kdy soupeř rozjížděl individuální akce z vlastního pásma, ty většinou ztroskotali na naší obraně, které předpisově pomáhali i útočníci, nebo je zneškodnil výborný Matějka. Bohužel naší nedisciplinovaností jsme se nechali několikrát zbytečně vyloučit a darovali tak soupeři přesilovku, kdy jsme se dvacet vteřin museli dokonce bránit v poměru 5 na 3. V druhé třetině branka nepadla a tak jsme se pustili do závěrečného dějství opět s chutí. V úvodu jsme hráli také přesilovou hru, kterou po nahození Najmana využil Suchánek. Do konce zápasu bylo ještě daleko a když jsme bezhlavě zaútočili hostující Kašpar projel do oslabené obrany a překonal Matějku. Za tři minuty jsme odpověděli brankou Němečka, který z blízka zavěsil pod víko po nahrávkách Suchánka a Pekárka. Dvě minuty před koncem soupeř už jen snížil z velmi povedené akce Liebla, Loudy kterou zakončil do prázdné Švadlenka. Tak se zrodila další výhra této sezóny, kdy jsme nejméně do soboty přeskočili právě Frýdlant v tabulce na čtvrté místo.

Veliká spokojenost s tím, že jsme konečně porazili Frýdlant, výborný byl úvod zápasu, pak jsme trochu přestali bruslit. Ve třetí třetině to bylo od některých hráčů slabší, na některých hráčích se stále projevuje tréninkové manko. Musíme se také vyvarovat zbytečných vyloučení, která by se nám příště nemusela vyplatit. Více bruslit pak nemusíme faulovat. Jinak celkově spokojenost. Někde v příloze by měly být fotky z utkání. Trenér: Pekárek Asistenti: Mizera, Hylš