JičínDomácí
(0:1, 1:1,0:3)

Česká LípaHosté
Branky a nahrávky: Hylš .
Matějka - Volf, Najma - Rybář, Vrba - Kovařík, Hylš, Kubánek - Němeček, Pekárek, Franěk

Letos posledním domácím soupeřem nám v sobotu bylo mužstvo České Lípy, které v poslední době remizovalo s Libercem a neohroženě se vyjímá na druhém místě v tabulce. První zápas jsme v Lípě prohráli 2:8, kdy výsledek neodpovídal předvedené hře. Do zápasu jsme vstoupili oslabeni o Sladkého a Suchánka, ke kterým se na poslední chvíli přidal i Mach. Nastoupit tak musel i nemocný Hylš a zraněný Pekárek, který přs bolest odehrál celý zápas, aby jsme zápas vůbec mohli odehrát. Soupeř začal tlakem, ze kterého jsme se postupem času vymanili a začali hrát vyrovnanou partii. Nerozhodný stav vydržel až do 20 minuty, kdy se soupeř ujal vedení. Kluci oproti předchozímu zápasu v Pace více bruslili a na výkonu to bylo znát. Dostávali jsme se do šancí, které likvidoval výborný brankář hostí, dobře jsme najížděli hráče hlavně prvního útoku , který hrozil nejvíce. Druhá třetina byla ještě vyrovnanější než ta první a možná jsme měli i více šancí, ale podruhé jsme inkasovali v 35 minutě. O tři minuty později využil brejku Hylš, kdy předpisovým blafákem nedal brankáři šanci 1:2. Dále jsme se tlačili do šancí, kdy dvakrát zazvonila tyč, a dvakrát zabránil už jistému gólu čaroděj v brance Lípy. Ve třetí třetině už našemu týmu docházeli síly, ale nevzdávali jsme se stále jsme se snažili soupeře dotáhnout a měli jsme i dobré šance, ale už nezbývaly síly na aktivní návraty zpět a tak soupeř trestal v závěru zápasu.

Skóre 1:5 je až příliš kruté a neodpovídá průběhu zápasu. Ale takový je hokej. Tento zápas byl jeden z těch nejlepších, který jsme odehráli, opravdu líbivý vyrovnaný hokej, což potvrdila většina diváků a členů našeho klubu. S druhým týmem tabulky jsme hráli tři čtvrtě zápasu o jednu branku. Překvapení se nakonec nekonalo. Rozhodli malé chyby , kterých jsme udělali víc než soupeř. Přesto chválím celé mužstvo za aktivní přístup a nasazení, většina hráčů se vydala ze všech sil. Trenér: Zdeněk Pekárek