Rychnov n. K.Domácí

JičínHosté
Branky a nahrávky: 4x Košíček, 3x Vaněk, 2x Dlouhý, 1x Zaplatílek, Mach a Šmíd .
Jerie - Mach, Vaněk, Dlouhý – Košíček, Šmíd, Svoboda – Zaplatílek

Ke druhému utkání jsem nastoupili proti domácímu Rychnovu. Hráči Rychnova budili respekt, protože převážná většina byla o hlavu větší než naši borci a na posledním turnaji v loňské sezoně jsme od tohoto týmu na turnaji v Jaroměři dostali pořádný výprask a to za nás hráli i naše nejlepší 2008čky, které byly opět na zápase s mladšími žáky. Jak jsem již psal, po prvním výprasku od Bydžova bylo potřeba něco změnit, abychom neodjížděli z turnaje s ostudou a podlomeným seběvědomím před domácím turnajem, který nás čeká tento týden. Do utkání jsme tedy nastoupili pouze na dvě trojičky, které doplňoval sedmý hráč. Kluci se čahounů z Rychnova nezalekli a výsledkem byla absolutně vyrovnaná hra. Zhruba v půlce utkání, kdy se soupeř dostal do tříbrankového trháku jsem chtěl zapojit do hry třetí trojičku, ale s údivem jsem zjistil, že na popud některých rodičů hráči odešli bez vědomí trenéra do kabiny. Utkání jsme tedy dohráli v 7 hráčích. Kluci si sáhli na dno svých sil, ale zvládli to na jedničku. Soupeřův 3 gólový náskok jsme stáhli na rozdíl jediné branky a na konci zápasu jsme dokonce sahali po vyrovnání, které by si naši hráči po perfektním výkonu zasloužili. Škoda 2 neproměněných nájezdů a spousty nevyužitých šanci. Konečná výhra Rychnova byla pro kluky trošičku zklamáním, ale důležitější bylo, že se naše hra výrazně zvedla oproti 1. utkání. Dokázali jsme stáhnout tříbrankový náskok soupeře a hlavně kluci měli z hokeje opět radost. Všichni hráči si zaslouží velkou pochvalu, golman chytal fantasticky. Černou kaňkou na tomto zápase pro mě je odchod 3 hráčů v rozehraném zápase, aniž by řekli trenérovi jediné slovo.