V uplynulém víkendu se jičínským hokejistům nevedlo.

SK Třebechovice pod OrebemDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 59. Borovec (Mikolášek, Němec . Rozhodčí: Veselý – Řezníček, Zeman . Vyloučení: 3 : 2 navíc proti JC nařízeno TS Drašnar (TR) neproměnil. . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 135 .
Beneš, Pivrnec – Zörkler, Houser - Mikolášek, Štěpán Najman, Kejmar - Vajsejtl,Kollman, Nový – Weiss, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

V uplynulém víkendu se jičínským hokejistům nevedlo. Nejprve v pátečním pohárovém utkání na domácím ledě podlehli Turnovu 4 : 6, a v neděli v mistrovském utkání prohráli na ledě Třebechovic. Utkání začalo z obou stran aktivně, útoky se střídaly na obě branky. V 5. minutě domácí nastřelili kotouč na branku hostí, Benešovi puk propadl za záda a sunul se do branky. Beneš ho ještě zachytil, ale pravděpodobně pozdě a rozhodčí po poradě uznali gól. Jičínu se trochu přestalo dařit, nahrávkám chyběla přesnost a důraz. Do konce třetiny se již skóre neměnilo. Ve druhé části hosté přidali a získali mírnou převahu. Domácí, ale velmi dobře napadali rozehru Jičína, a pokud se již jičínští dostali do šancí, v cestě jim stál výborně chytající brankář domácích. V posledním dějství Jičín ještě zvýšil tlak a dlouhé minuty se hrálo ve třetině domácích, ti ale obětavě bránili a všechny šance Jičína odvrátili. Jičín postupně vrhl všechny síly do útoku, takže domácí vyráželi k rychlým brejkům. I Beneš byl vždy na místě a jejich nájezdy likvidoval. Rozhodnutí padlo na začátku 56. minuty. Po nešťastném odrazu od jednoho z hráčů Jičína se puku zmocnili domácí a Beránek tentokrát před Benešem nezaváhal. Beneš pak vychytal trestné střílení Drašnara. Posledních pět minut Jičín zoufale útočil, ale chybělo i trochu štěstí. Tři a půl minuty před koncem Jičín sáhl ke hře bez brankáře. Po minutě získal ještě výhodu přesilovky. V dvojnásobném přečíslení Borovec šikovně sklepl střelu Mikoláška a snížil na 2 : 1. V pokračující hře bez gólmana se ale už nic na skóre nezměnilo a tři body zůstaly doma v Třebechovicích. Jičín tak poprvé letos prohrál, ale stále je v popředí tabulky. Ve středu 1. 11. cestuje na horký led HC Jaroměř. Utkání začíná v 18:30 hod.. Odjezd autobusu s hokejisty je v 16:00 hod od ZS.

Komentář trenéra Pletky: V naprosto vyrovnaném utkání jsme měli smůlu v koncovce, kdy domácí byli o ten jeden gól šťastnější. My jsme si vytvořili dost šancí, ale proti byl vynikající domácí gólman. Dnešnímu zápasu by slušela remíza, ale bohužel na „kdyby“ se ve sportu nehraje. Domácím gratuluji k vítězství.