Druhé kolo nadstavby

HC Turnov 1931Domácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 12.Kysela (Zákoutský), 52. Kysela (Duda, Kotyza) - 9. Krejčík (Žďárský), 21. Prokop (Průšek, Kollman), 37. Borovec (Krejčík) . Rozhodčí:Tomáš Mareš-Michal Kaňkovský, Lucie Svobodová . Vyloučení:7:5 navíc Žalud OT do konce utkání . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: 45:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3 .
Rylich-Žalud, Najman, Richter, Marček, Mikolášek-Prokop, Průšek, Kollman, Žďárský, Krejčík, Borovec, Vajsejtl st., Nový, Vajsejtl ml.

Druhé utkání roku 2020 svedlo proti sobě finalisty loňské sezóny a očekával se bojovný zápas.

Trenéři Jičína vyslali do hry i Pavla Vajsejtla staršího, který vytvořil útočnou formaci se svým synem a kapitánem Radkem Novým. V brance pak nastoupil Matěj Rylich.

Již od první minuty hráli jičínští hokejisté přesilovou hru, avšak bez gólové radosti. Ta přišla až v deváté minutě z hole Krejčíka, který využil nahrávku Žďárského a z voleje vyslal střelu mezi betony brankáře domácích. Jičín měl v první třetině navrch, ale domácí urputně bránili a spoléhali na rychlé brejky. Ani šance Prokopa, který po přihrávce Žaluda pálil z první, gólem neskončila. Dorážky Borovce, Žďárského nebo Průška přicházely vniveč. A tak ve dvanácté minutě utkání, přišlo zaváhání v obraně hostů a domácí Kysela se mohl radovat z vyrovnání. Další gólová radost v první třetině nepřišla a oba týmy tak odcházeli za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina začala skvěle pro hosty. Ujíždějící Kollman našel Průška, který střílel do betonů brankáře Turnova. Dojíždějící Prokop zachytil kotouč a bekhendem zakončil mezi nohy brankáře. 2:1 pro Jičín. Hosté neustále tlačili, ale selhávali v zakončení. Snaha o navýšení skóre končila na skvěle chytajícím brankáři Březnovi, který mimochodem přišel do Turnova z Varnsdorfu. V polovině druhé třetiny rozhodčí vyloučil hostujícího Žaluda, kterému se rozhodnutí hlavního sudího nelíbilo a za protesty dostal trest do konce utkání. Domácí přesilovku nevyužili a hosté trestali. Krejčík si vyměnil puk s Borovcem, ten zadovkou našel volného Žďárského, který ale svou šanci nevyužil a zakročit musel dorážející Borovec, který překonal všechny bránící hráče i s brankářem. 3:1 pro Jičín. Další šance měl Pavel Vajsejtl mladší, Milan Průšek nebo Lukáš Kollman, ale ani jeden si bodové skóre nevylepšil.

Třetí třetina pokračovala jako ty předchozí, hosté po většinu času v útočném pásmu, svádějící souboje s domácí obranou. Krásný průnik Nového skončil na betonech brankáře. Ujíždějící Prokop s Průškem branku také nedali. Po střele Marčeka a dorážce Kollmana už se hosté radovali z další branky, ale i když rozhodčí nejprve branku uznal, pro vysokou hůl a na radu svého čárového kolegy, pro vysokou hůl Prokopa, branku odvolal. Domácí se tak mohli radovat ze snížení, když druhou branku přidal Kysela. Domácí poté tlačili, ale hosté zkušeně bránili střední pásmo a zachytávali rozehrávku domácích a snažili se chodit do protiútoků, ani jeden však neskončil brankou. Krásný hit předvedl loupežník Borovec, který čistě, ale o to víc tvrdě srazil domácího střelce Kyselu. Vyrovnání nepřišlo a jičínští se tak mohli vrátit do Řáholce s dalšími třemi body. Za zmínku stojí gesto fair play Martina Žďárského, který odvolal faul domácího hráče na svou osobu.

Další utkání sehrají jičínští v sobotu 1.2. od 15:00 v Lomnici!

Michal Kejmar: S dnešním výkonem jsme spokojeni, bylo to odmakané vítězství proti bojovnému soupeři, který nám nedal nic zadarmo. Skvěle zachytal Matěj Rylich. Myslím si, že jsme byli po celé utkání lepším týmem a soupeře držel ve hře brankář. Každopádně utkání bylo velmi vyrovnané a jsme rádi, že jsme ho zvládli. Kluci zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost. Blíží se play-off a takový zápas byl dobrou prověrkou.