Ve středu hokejisté Jičína podruhé zajížděli k utkání KLM do Jaroměře a v sestavě poznamenané nemocemi a pracovním zaneprázdněním což znamenalo pouze deset hráčů v poli, dokázali zvítězit.

JaroměřDomácí
4:5
(0:3, 3:0, 1:2)

JičínHosté
Branky a nahrávky: 2. Sedmík (Žďárský), 2. Nový (Kollman), 11. Borovec (Žďárský), 46. Průšek (Kollman),54. Borovec (Průšek). . Rozhodčí: Janovský–Mertlík, Kozák . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 110 .  
Beneš,Tříška – Žalud, Brzák–Buchar, Štěpán - Nový, Průšek,Kollman - Žďárský, Sedmík, Borovec.

Komentář k zápasu

Ve středu hokejisté Jičína podruhé zajížděli k utkání KLM do Jaroměře a v sestavě poznamenané nemocemi a pracovním zaneprázdněním což znamenalo pouze deset hráčů v poli, dokázali zvítězit. Utkání domácí zahájili náporem, ale hned ve druhé minutě se podařilo Žďárskému získat kotouč, nahrál Sedmíkovi a ten otevřel skóre. Po rozehrání domácí opět zaútočili, kotouč jim ale sebral Kollman, vyslal do úniku Nového, a Radek sám proti brankáři nezaváhal, 0 : 2. V dalším průběhu hrál Jičín ukázněně, dobře bránil a soupeře k ničemu nepouštěl. V polovině třetiny zaútočil, Buchar nahodil puk na branku a ve vzniklé skrumáži se nejlépe orientoval Žďárský, který přiklepl kotouč Borovcovi a ten ho dostal do sítě. Za stavu 0 : 3 se šlo poprvé do kabin. Úvod druhé části vyšel domácím, protože hned po minutě se jim podařilo snížit, a o minutu později rozhozená obrana Jičína nechala volného Hamáčka, který si vybruslil před branku a dal kontaktní gól. Jičínem to neotřáslo, naopak opět zlepšil pohyb a vytvořil si několik dobrých příležitostí, gólman domácích byl ale pozorný. Domácím se podařilo vyrovnat v druhé polovině třetiny, kdy se trefil Háze. Za nerozhodného stavu se šlo podruhé do kabin. V úvodu třetí třetiny dostal Jičín výhodu přesilové hry, nehrál ji příliš dobře, ale nakonec se puku zmocnil Průšek, projel až za branku hostí, a zpoza branky nahodil kotouč na brankáře, od něj se dostal za brankovou čáru a Jičín znova vedl. Domácí vrhli všechny síly do útoku a hosté se dostali pod tlak, ale chytrou hrou a přerušováním tlaku i za cenu zakázaného uvolnění drželi stále hubené vedení. Šest minut před koncem se podařilo vypíchnout puk Průškovi, nahrál rozjetému Borovcovi a ten si s gólmanem domácích poradil správným způsobem 3 : 5.Domácím se podařilo dát kontaktní gól tři a půl minuty před koncem, ale k vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Jičíntak po obětavém výkonu, za který patří všem hráčům velké poděkování, získal další tři důležité body a udržuje si odstup v čele tabulky. V neděli 14. 1. přivítá na svém ledě hokejisty BK Nová Paka.Utkání začíná v 17:00 hod.. Hokejisté proto opět zvou všechny příznivce, aby je přišli podpořit.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: My jsme dnes měli jako skoro každou hrací středu problém se sestavou. Jen v deseti lidech jsme podali bojovný a obětavý výkon, který nakonec stačil k vítězství. Měli jsme štěstí a dokázali jsme svoje šance proměnit.